Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért szólnak meg mások, hogy...

Miért szólnak meg mások, hogy hosszú évek óta hordok ruhadarabokat?

Figyelt kérdés

Egy-egy ruhadarabot évekig (értsd: ideális esetben 10+) hordok, legyen szó pólóról, pulcsiról, nadrágról stb.


Nagyjából 18 évesen, tehát 15 éve elértem a testi fejlődésem csúcsát, azóta az alkatom sem változott érdemben, így ez nem indokolja, hogy gyakrabban újítsak.


Időnként persze előfordul, hogy egy-egy ruhámon már alaposan meglátszik az elnyűttség, esetleg szakadozni kezd, de ezek is minimum 4-5 éves, de inkább öregebb darabok. Ilyenkor beújítok, de amióta aktívan figyelem a költéseim (10 éve), egyetlen év volt, amikor 50 000 Ft-nál többet költöttem ruhára, az is csak azért volt, mert egy kabát jelentősen megdobta.


Ezen vannak, akik megrökönyödnek, de csak akkor, ha megemlítem az egyes ruháim korát vagy a régi ismerősök felidézik, hogy már X éve is láttak abban a darabban, egyébként pusztán viseltesség alapján nem mondanák meg a korát (ezeket, mint mondtam, selejtezem).


Ez ennyire gáz lenne egyesek szemében? Szerintem éppen ez a pénztárcánkkal és a környezetünkkel szemben felelős magatartás.


2023. febr. 22. 15:17
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem az a gáz, amikor mások kb jobban ismerik a saját ruhadarabjaimat, mint én magam. Bírom mikor valaki azt mondja pl: ezt a blúzt még nem láttam rajtad. Az ilyet legszívesebben ott helyben felképelném. Hogy képesek egyesek másoknak a ruhadarabjait figyelgetni?!
2023. febr. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
És te miért foglalkozol ezzel? Magadnak öltözz, ne másoknak. Mindenki azt mond, amit akar, ha neked úgy jó, ne törődj velük!
2023. febr. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez mondjuk tökre attól függ mivel foglalkozol, ha olyan a melód, hogy nem jönnek szét a ruháid, akkor persze.


Nekem is vannak régebbi darabjaim, sőt, vintage cuccaim is, amíg egyben van, miért ne hordanám?

2023. febr. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mondd azt nekik, hogy van belőle 4 tök egyforma.
2023. febr. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van 15 éves kardigánom, amit az utóbbi 10 évben nem hordtam, most halásztam elő.
2023. febr. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz senkivel.A kedvenc darabjaim én is addig hordom amíg lehet.Amúgy nekem van egy kedvenc poló márkám, azon belül egy modell.Abból több ugyan olyat vettem.Igaz csa feketev és fehér darabokat.Utcára kb. Csak ezt a 2 színt hordom polóból, nyilván minta , felirat nélkül.
2023. febr. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!