Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Egyházi iskolákban milyen...

Egyházi iskolákban milyen mélységig szólnak bele a lányok öltözködésébe?

Figyelt kérdés
Ruhahossz, smink, fehérnemű, cipősarok, stb.

#egyházi iskola #iskolai dressz kód
2023. febr. 24. 20:23
 1/8 anonim ***** válasza:
14%
Sajnos nem elégé. :(
2023. febr. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Nálunk erősen beleszólnak. Nem hordhatunk rövidnadrágot, akkor sem ha nagyon meleg van, ha fel is veszünk egyet, minimum térdig kell érnie. A szoknya ugyanez, csak a térd alatti hosszúságot fogadják el. A farmer nem lehet túlzottan szakadtott. Spagetti pántos toppokat, felsőket illetve haspolókat sem lehet (elviekben) viselni. Régebben körmöt festeni sem lehetett, pár éve engedélyezték, de piros nem lehet és a hossza sem érhet túl az ujjbegyeken. Smink csak szolidabb lehet. Hajat festeni lehet, de csak a természetes hajszínekből, szóval nem lehet benne ilyen-olyan rózsaszín, kék stb. csík sem. Nyilván ha ezeket megszegik, sokat nem tudnak velük csinálni, csak a beírásokat osztogatni. Ezért meg is szokták a legtöbben, aztán gyűlnek a beírások. De rövidnadrágot nagyon kevés lányon láttam eddig, talán ezt veszik a legkomolyabban mindközül. A fehérneműbe nem szólnak bele, azt azért mégsem látják. :D Cipősarokért sem hallottam még senkit panaszkodni.
2023. febr. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Iskolafüggő, nézd meg az adott iskola házirendjét. Nálunk úgy emlékszem sminkelni nem lehetett, de igazából az alig látszó, természetes hatású sminkért soha senkire nem szóltak rá. Ruhánál nem emlékszem, hogy lett volna bármi komoly korlátozás, mondjuk nálunk nem is akart senki nagyon extrémen vagy kihívóan öltözködni, ilyesmiért lehet, hogy szóltak volna. De hát az meg természetes, hogy az ember az iskolába nem úgy öltözik fel, mintha buliba menne. De egyébként lehetett rövidnadrágban és ujjatlan pólóban is menni nyáron. Igazából nem éreztem, hogy bármivel is szigorúbbak lettek volna az állami általános iskolához képest.
2023. febr. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%
Ezek szerint liberálisabbak, mint az én időmben az állami iskolák voltak. 50N
2023. febr. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk annyira nem szóltak be. Mármint, ne húzz haspólót, meg nagyon rövid szoknyát, nadrágot. Viszont nem tudom, szerintem egy szimpla állami iskolában sem illene kis haspólókban meg fenékvillantó ruhákban járkálni, szóval ezt én sosem tartottam olyan nagy szabálynak. Sminkelni szabadott, hajat festeni igen, habár az extrémebb színeket nem díjazták. Illetve az arcon levő piercingeket sem díjazták, de sokaknak volt.
2023. febr. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
egyházi sulis vagyok, házirend függő, nálunk lehetett sminkelni,haspóló és nagyon rövid nadrág(magyarul picsagatya) az tilos, meg a nagyon kirívó öltözet,szoknya az minimum térdig kell még érjen és ennyi
2023. máj. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én 96-tól jártam hat oszt. rom. kat. gimibe. A köpenynek térd alá kellett érnie és IX.-től kötelező volt a melltartó, holott nekem az A kosár is nagy volt.
2023. máj. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Egyházi suliba jártam, de nálunk ugyanazok a szabályok voltak, mint a nem egyhaziakban.
2023. júl. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!