Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért ilyen drágák a The...

Miért ilyen drágák a The North Face dzsekik?

Figyelt kérdés
Átlagosan bőven 100 ezer Ft fölött van egy pufidzseki, ami szerintem rengeteg egy téli kabátért. Amit kinéztem (1996 retro nuptse) pl 125 ezer Ft. Őszintén szólva az átlag embereknek hogy telik ilyenre? Spórolnak hónapokat egy dzsekire? Neked az ismerősi körödben mennyire terjedt el ez a márka?

2023. márc. 4. 21:52
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Ez úgy van, hogy matricával 125 ezer, matrica nélkül csak 25.
2023. márc. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%
Márka + minőség. És nem kötelező megvenni.
2023. márc. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
27%
Ismerosi korben lehet nem a legelterjedtebb, viszont a kornyezetemben nagyon sokat latok. Szemelyes ruhatarban van tobb darab (polok, felsok, taska), dzseki viszont nem. Tapasztalatok alapjan jol birjak ezek a termekek (gondolom ezert is nepszeruek), szemely szerint viszont en jelen korulmenyek kozott nem adnek ennyi penzt egy dzsekiert.
2023. márc. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok a hamisítvány és turkálókban árucserekor is kilehet fogni, így ennyire elterjedt, de Black friday-en Zalando-n ezek a dzsekik 50 körül voltak. Nézz szét a Mountex oldalán, egyik nap láttam, hogy náluk is nagy leárazások voltak.
2023. márc. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%
Rákerestem, és ahhoz hasonlót amit írtál ugyanúgy North Facetől dögivel kínálnak neked 40-50 ért is About Youn
2023. márc. 5. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ilyenkor nagyon jó leárazások vannak a télikabátokra, úgyhogy most érdemes venni.

Szezonban egy normalis télikabát a ZARAban is 35-45 ezer forint, cserébe rosszabb minőségű.

Én télen Wellensteynt hordok, mert utálok aláöltözni. Az egyiket 5 éve hordom, a másikat még csak 2, de semmi bajuk és nagyon melegek, úgyhogy jobban megérte, mintha évente 30 000-ért új kabátot vettem volna.

2023. márc. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

1996 retro nuptse nem "egy telikabat", ha megfigyeled, valodi libapehely van benne, ezert ossze lehet gyomoszolni nagyon picire, lasd fotokat a honlapjukon. Amiket 100k alatt latsz, azokban mupehely van.


Meg teny, hogy fizetsz a marka nevert is. De, ahogy irtak, szezon vegen ezeket feleennyiert meg lehet kapni, es tartanak legalabb 5 evig, az kb 10 000 forint/ev. Most tegye fel a kezet, aki nem szokott ennyit 1-2 bulizas alatt elverni...

2023. márc. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%

Régen nagyon jó minőségű, kifejezetten túrázásra, sportolásra tervezett cuccaik voltak.

De sajnos őket is utolérte a divat. Felkapott márka lett, ezért a funkcionalitás és a robosztusság kárára a formatervezés lett az elsődleges.


Saját tapasztalat, hogy vacakabb anyagokat használnak, vékony, feslő cérna, hamar tönkremenő tépőzár, beakadós cipzár van már rajta.


Sajnálom, mert régebben egyet jelentett a márka a strapabíró ruházattal, de manapság már belesüllyedtek a középszerűségbe és csak a régi hírnévből élnek.


Szerintem egy Mammut vagy egy Vaude kabáttal ár/érték arányban sokkal jobban járnál.

2023. márc. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat! Mindenkinek ment a zöld.
2023. márc. 5. 11:34
 10/10 anonim ***** válasza:

"Régen nagyon jó minőségű, kifejezetten túrázásra, sportolásra tervezett cuccaik voltak."


Most is vannak, a kinalatukban elkulonulnek az utcai es turazos cuccaik. De kerdezonek nem Mammut meg Vaude turazos kabatra van szuksege, felesleges ezekert fizetnie olyan technikai ficsurokert, amiket nem hasznal ki, es a tulzottan sportos megjelenes esetleg meg a hetkoznapi oltozkodesehez sem passzolna.

2023. márc. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!