Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hogyan ne dörzsölődjön ki a...

Hogyan ne dörzsölődjön ki a nadrág (és a bőr) a comb belső felén és kelljen a szakadás miatt havonta új farmert venni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Páromról lenne szó, aki egy 193 centi magas, az átlagnál kicsit testesebb ember. Egy éve vagyunk együtt, az alsónadrágjai és a zoknijai is viszonylag gyorsan elhasználódnak az enyémekhez képest, de a nadrágokat tényleg havonta vesszük. Nemrég kirúgták, keresi még az új munkahelyét, így viszont a kettőnk élete az én fizetésemből menne. Ezzel alapvetően nincsen gond, azt mondta, hogy ha egy hónapon belül nem talál valamit, akkor elvállal biciklis futárkodást vagy bármit, csak hogy dolgozzon is, de addig is kell ennünk és ruházkodnunk pl valamiből. Kb fél éve összeköltöztünk, az albérlet mellett nem nagyon volt/van megtakarításunk, így komoly anyagi terhet jelent, hogy havi szinten kell rászánni a pénz a nadrágokra, mert a belső combnál, de van, hogy a fenéknél is egyszerűen széthasad az elrojtosodott anyag. Próbáltuk a nagyobb méretet, de nagyon hülyén néz ki páromon az a méret farmerben, illetve ő is ezt érzi kényelmesnek. Máshol semmi baja az anyagnak, így próbáltam megvarrni, de a folttal hülyén néz ki a nadrág, a javíttatás pedig majdnem hasonlóan nagy lenne, mint a nadrág ára.

Akik ezzel a problémával küzdenek, ők milyen nadrágot hordanak (akár márka vagy fazon is jöhet)? Hogyan oldjuk meg, hogy kicsit hosszabb távon lehessen használni a farmereket? Macinaci és bővebb melegítő nyilván nem ennyire fogyóeszköz, de munkába pl. mégsem járhat az ember ezekben.



2023. márc. 30. 20:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
LEfogyni a "kicsit testesebbröl" normál méretre!
2023. márc. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Fogy. Amióta tudjuk a betegsége okát, azóta tartja a diétát és sikerült is leadni súlyt. De vilageleben ilyen volt a combja, amikor versenysportolt (heti 5-6 edzés megvolt neki), akkor is. Az izomból meg nem feltétlenül kéne fogynia véleményem szerint...
2023. márc. 30. 22:14
 3/10 anonim ***** válasza:

Havonta új nadrág rengeteg, és pazarló. Lehet, hogy folttal hülyén néz ki, de nem marad más megoldás, ha spórolni akartok. Ki kell szedni a sérült részt, és betoldani a másik farmer anyagot. A combjai súrlódása miatt ez nem fog javulni, nem hinném, hogy van olyan farmer, aminek egyáltalán nem kopik az anyaga.

Régebben volt ilyen problémám - igaz, nem havonta -, akkoriban nem volt gáz a foltos farmer.

2023. márc. 31. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
ha ilyen tempóban szakadnak, akkor márpedig nagyobb méret kell... értem hogy az belegázol párod kicsi lelkivilágába, mert ő nem kövér, csak kicsit testesebb, de baszki ha szétszakad rajta állásban a nadrág, akkor az minden csak nem a nadrág hibája...
2023. ápr. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%

Hagyjuk már ezt, ez nem csak a kövérek problémája, csontsovány kölköknek is a lába közt szakad állandóan, mert menésnél ott cibálódik folyvást az anyag. Lazább nadrág is elszakad ám, ha valaki eleget ugrál, nem csak ül. Különben is van, akinek genetikailag úgy van elrendezve a két lába, hogy beférne közé még egy diadalív, meg akinek olyan szorosan egymás mellett, hogy akkor is összeér, ha csont és bőr. És van, aki egyszerűen gyalogol napi 10-15 km-t, mert nem egy irodában rohad.

Nem tudom a megoldást, de én is szeretném tudni. Van, amikor sikerül az embernek úgy bevarrni pótlást, hogy ne látszódjon, de ez nem mindig jön össze. Mindenesetre nem árt, ha új nadrágnál már mindjárt egy bevarrt belső erősítéssel kezdetek azonos színből... Ha nem fogyasztói kapitalizmusban élnénk, akkor ez eleve a ruhagyárnak a dolga lenne. Tényleg dühítő, hogy ugyanolyan az anyagvastagság és anyagerősség a százszor kitettebb részeken is, mint akárhol. Nyilvánvaló, hogy az összes többi részen hatszáz évig is elhordható lenne a ruha.

2023. ápr. 5. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem is ki szokta, mert összeérnek a combjaim, ilyen az alkatom. Közben meg a testtömeg indexem majdnem a sovány kategóriába tesz, szóval nem vagyok elhízva, soha nem is voltam. Ennek ellenére striáim is vannak és azok is nagyon érzékenyek. Kb semmit nem tudok ellene tenni. Érdekes vannak olyanok, akik tényleg el vannak hízva és nincs ennyi bajuk, mint nekem.
2023. ápr. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#6: a striák ellen van ellenszer: 90-100%-os aloe vera gél. A kezelés naponta szükséges, minimum 2x, és bár egy hónap múlva látszik a hatása, a teljes kezelése 2-3 hónap.

Én akkor vettem észre ezt a hatását, amikor comb-has-mellkas II. fokú égésemet kezeltem, de azt vettem észre, hogy a vékony striáimra is hat. Mellesleg az égések nyom nélkül gyógyultak, a striák is.

2023. ápr. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Köszi a tippet, ki fogom próbálni. Használtam már aloe verát a pattanásaimra, sajnos arra nekem nem használt, de hátha erre fog.
2023. ápr. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Fárasztó96 ***** válasza:
100%
Khm. Nem gáz a melegítő! Én csak azt hordok, és mire kikopik a combomnál, addigra már az egész nadrágot ki lehet dobni.
2023. ápr. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Kilos turkaloban erdemes megnezni, betarazni nadragbol. Egyreszt olcsobb, masreszt az angol markaknal megfigyeltem, hogy tobbfele alkatra is gondolnak.
2023. ápr. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!