Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Ez a két ruha vajon hasonló...

Ez a két ruha vajon hasonló anyagból lehet? Tiszta káosz a leírás.

Figyelt kérdés

Első:

[link]


Második:

[link]


Kérdés és bizonytalanságok:

1. Egyiknél azt írja "szatén", most amennyire ennek hirtelen utánanéztem azt jelenti, hogy a szövet szálai egy oldalon párhuzamosan haladnak. Tehát lehet szatén tulajdonképp bármi, ez egy szövésminta. Szín, textúra alapján talán mindkettő az. Szerintetek? Melyik szatén, melyik nem?

2. Az anyagösszetételük poliészter és elasztán, hasonló arányban. Illetve amelyiknél több elasztánt ír pont annáé írja azt is, hogy az anyag nem "stretch". A szabása se engedné meg, hogy ne az legyen. Nem lehetne felvenni. Fura.


Nyilván ha lehet, nem akarom mindkettőt megvenni. Amitől tartok, hogy ne a Kik, Asia center, és társai minőségű szaténnek csúfolt csomagolóanyag minőség legyen valamelyik. Legyen azért valamenyire kényelmes, nedvszívó, nem izzadós. Az áruk 2-3 szorosa azoknak amik tényleg rosszul néznek ki.


Látott valamelyikőtök élőben ilyet, miből vannak, mennyire "gagyi"?



2023. ápr. 13. 18:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A leírások nem egységesek, mert a gyártó adja meg azokat, nem a forgalmazó.


A szatén csak annyit jelent, hogy az egyik oldala teljesen sima, selyemszerü kinézetü, az anyag összetételére tényleg nem mond ki semmit. Mindkettö megfelel kinézetre a szatén definíciójának.


Az elasztán nem feltétlen jelenti, hogy strech, csak szebb felületet ad.


Egyébként a szabása miatt sem kell strechnek lennie, azért van a háton végig zippzár, hogy fel lehessen venni. (Több száz éve készülnek tökéletesen testhezálló ruhadarabok meg felelö szabással, és régebben sürü gombolással, ma zippzárral, a strech meg vagy 50 éves találmány, nem több)

2023. ápr. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Így van, ahogy írtad: a szatén az kvázi bármiből lehet. A legtöbb szatén ami a piacon van, az poliészter szatén. Igen, jól olvassátok: amikor azt hiszitek, hogy a Mango, Zara szaténja az selyem, akkor nagyrészt tévedtek, ott is poliészter szatén van használva.

A selymet meg jellemzően szatén módon állítják elő, ezért szokták selyemszaténnak nevezni amikor olyan szép fényes.

Sőt, az a fun fact, hogy a 100% pamut pólót is szaténon. Pamutszaténok. Ezt azért nem tudják az emberek, mert a pamutszaténnak nincs olyan jellegzetes csillogása mint a poliészter vagy selyem szaténnak. De a pamutvászon például nem lenne jó ruha alapanyag, mert a pamuszatén lesz annyira puha érintésű és lágyabb esésű, amit az ember bőre szívesen elvisel.


Az első linkelt ruha egyértelmű poliészter szatén van, a szatén szövés alapveőten nem rugalmas, az elasztán szál benne csak elhanyagolható arányú benne. Nem annyi, hogy rugalmassá tegye, hanem pont annyi amennyit az anyag igényelt gyártás során. Ergo benne nincs rugalmasság ezért is cipzáros.

A második pedig szimplán egy szép fényű anyag, de nem tűnik szaténnak. Itt is az elasztán szál csak az anyagba van keverve a külső hatás érdekében, de nincs benne rugalmasság, ezért van, hogy szintén cipzáros a ruha.


Egyébként szerintem mindkettő szép. Talán az első kicsit elegánsabb, a második nagyon erőteljes piros ami nem sok embernek áll jól és nem sok ember tud viselni. Én egyébként a shein szatén dolgaiba nem csalódtam. Van jobb és rosszabb is, de néhányra szabályosan rácsodálkoztam, hogy méterárú boltba nem találtam ilyen erős és minőségi darabot.

2023. ápr. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Micsoda válaszok, nagyon köszönöm!
2023. ápr. 13. 20:15
 4/6 anonim ***** válasza:
Az első nekem jobban tetszik, szabása és a színe is, hogy bordóbb, elegánsabb. Hasonló árban vettem már én is alkalmibb szatén ruhát, és én is féltem, nehogy az a gagyi 100%műszál legyen. Ilyen árban szerintem ez mind jó kellemes anyagúak, szerintem mindkettő minőségibb anyagból készült.
2023. ápr. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A telt homokóra.

[link]


Kép, ami különösen a gyengén:

[link]



De "sajnos" tudom milyen ez közelről. Képes komolytalanná válni még a veszekedés is, ha a reggelitől az esti fürdésig akármiből szex tud kerekedni :D

2023. ápr. 15. 00:45
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát, ez aztán jól félrement :/ köv kérdés: hogy kell törölni egy választ? :D

Ha az segít, valaki nyomjon kérem a "jelentés" gombra, mert ez ide nagyon nem illik.

2023. ápr. 15. 00:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!