Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Ez a szett egy koppintás?...

Ez a szett egy koppintás? Valóban minden esetben jobb, ha egy ruha márkás?

Figyelt kérdés

Mikor még elérhető volt, kis spórolás után még teljes áron megvettem az alábbi szettet:


[link]


( Van hozzá csíkos nyakkendő, de még sapka is egyébként )

Tetszik, nagyon szeretem, bár már ez sem volt olcsó, de aztán szembejött velem a Hilfiger egy eléggé hasonló modellje, még a nyakkendő is echte ugyanaz a kék fehér csíkos, mint amit a Reservedben vettem, csak itt maga a blézer többe kerül, mint a teljes fast fashion szett:


[link]


Ahogy néztem, anyagösszetételben nincsen nagyon sok eltérés, kb tízen valahány százalék a nem poliészter anyag javára, de ebből már automatikusan következik, hogy a Hilfiger ruhája tartósabb, vagy itt inkább a nevet fizeted meg? Dizájnra egyébként nekem a Reservedes jobban tetszik, csupán meglepett, hogy szembejött velem egy hasonló, márkásabb összeállítás. A Hilfigert nem tartom rossznak amúgy, ( annyira kiemelkedőnek sem) bár eddig csak leértékelt cipőket vettem onnan.



2023. ápr. 24. 22:45
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt minden nagy brandnél a nevet fizeted meg jobban mintsem magát a terméket. Ezért van az, hogy ha külföldön végigmész egy sétálóutcán, gyakorlatilag azt láthatod, hogy a luxusmárkáknál egy idióta baseball sapka 300 euró, egy susogós dzseki pedig 1000. Pedig nem tud többet mint egy dechatlonos, sőt a legtöbb luxusmárka aki sportruházatot gyárt, az nem is sportolásra szánja a termékeit.


Másrészt viszont (és erről sokan megfeledkeznek): anyag és anyag között is van különbség. Igen, sok poliészter szar, de van belőle is jobb minőségű. A pamut általánosságba jó, de van borzalmas minőségű pamut is. A viszkóz istenítve van, de abból is lehet gyengébbeket kifogni a piacon.

Az elasztánról szót sem említek, az kb. amúgy is mindenbe van.


De amúgy csak érdekességként: ezt a blézert saját kezűleg megvarrni (tény, hogy baromi sok idő ha nem rutinos az ember) úgy 5000 körül meglehet prémium minőségű anyagokból úgy, hogy kiskereskedelmi áron veszed. Nagykereskedelemben pedig lehet még fele ennyiért is be lehet szerezni hozzá az anyagokat.

2023. ápr. 25. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!