Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » A Kínai olcsó napszemüvegek,...

A Kínai olcsó napszemüvegek, téynleg bátják a szemet?

Figyelt kérdés
Ismerősöm vett 10 ezerért egy napszmüveget, én meg csak a kínaiba 2000ft-ért. nem nagyon akarok sokat költeni egy szemüvegre, mert eddig mindegiky eltört. Ismerősöm azt mondta ne vegyek olcsó szar szemüveget, mert roncsolja a szemet, csak a drága jó. Kérdés. Most tényleg ha veszek egy pár ezer forintos szemüveget, az rontja a szemet?

#olcsó #törés #napszemüveg #kínai #kínai szemüveg #márkás szemüveg
2023. máj. 14. 16:10
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Mindegy mennyibe kerül, a lényeg az UV védelem. A legjobb az UV400-as, én kizárólag ilyet vennék - és vettem is, mindössze 5000 forintért, és tök jól is néz ki.


Ha nincs benne UV védelem, vagy nem elég, akkor tényleg többet árt, mintha nem vennél semmilyen napszemüveget. Ennek az az oka, hogy a szemed védekező rendszerét kikapcsolja lényegében - ergo kitágul a pupillád, mert azt érzékeli hogy sötétebb van - viszont az UV sugárzás ellen már nem véd meg. (Remélem érthetően fogalmaztam, bocsi ha nem, fáradt vagyok :D)

2023. máj. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

Persze.

Nekem mindig fájt benne a fejem, ki is dobtam hamar.

2023. máj. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
volt rajta UV400-as matrica, a lencséjén, és annyi
2023. máj. 14. 16:40
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor elvileg jónak kell lennie, bár egy random kínai cucc nem tudom mennyire megbízható.

Én egy Vans szemüveget vettem, ha már amúgy is rendeltem tőlük mást. Őket azért megbízhatónak tartom.

2023. máj. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én is találtam most akciósan 4 ezerért Van napszemüveget,s zerintem megrendeltem azt :)
2023. máj. 14. 16:56
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

1.

Mindeközben az meg senkit nem zavar, hogy az arcra teljesen rásimuló sportszemüvegeken kívül minden más napszemüveg csak árt, mert oldalról (felülről, alulról) nyitottak és a szűretlen fény áramlik a kitágult pupillákba. Pl a kerek lencsések, amit 10-ből 9 lány hord. Akkor is ha 50 ezer Ft volt és akármilyen a lencséje.

2023. máj. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!