Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hogyan tudnám csökkenteni a...

Hogyan tudnám csökkenteni a ruhavásárlásom?

Figyelt kérdés

Nagyon nagy second hand fan vagyok, fast fashionban kb sose vásárolok.

A város ahol lakok van egy nagyon jó turi, ahol kb mintha rám lenne szabva a kínálat. Nem mindig, de pár ezret havonta biztos elköltök ott. (10ezer vagy kevesebb)

Volt, hogy megszabtam a határt és nem vásároltam ideig óráig (2hónap) de nagyon nehéz megállni és nem elmennem. Amúgy fiatal vagyok, dolgozok tehát nem anyámék pénzét költöm.


A kérdés: a ruhák nagyon nagy részét tényleg hordom is, nem csak áll. Amit felhalmoztam és nem kellett, továbbadtam. Más területen nem szeretek vásárolni feleslegesen, se elektronikai dolgot, csak akkor ha tényleg szükség van rá, de ruhában úgy érzem nehéz határt szabni. Vannak pl nyári nadrágok, azokat nem veszek mert már van elég stb



Nem megítélést kérek, hanem tanácsot amivel kicsit le tudom ezt a ruhamániát állítani. Amúgy fontos része a ruha az identitásomnak, szeretek változatosan öltözködni + nagyon olcsón vásárolom ezeket



2023. máj. 27. 10:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

De hisz le is írtad: szabj magadnak határokat. H

Pl. havonta 1 új ruhadarab és nem több. Mivel már van egy csomó cuccod, esetedben vészhelyzeti vásárlásra nem lehet szükség, tehát nincs kivétel.

2023. máj. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Noren1989 ***** válasza:
100%
Szerintem jobb, ha elkerülöd a boltot fizikailag, ha van rà lehetőséged.
2023. máj. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Pl nyáron nem vagyok otthon mert dolgozok, szóval akkor így vásárolni se tudok. A fővárosban meg nem járok turiba, nem érzek késztetést sehova bemenni szerencsére, csak ebbe az itthoni boltba
2023. máj. 27. 12:31
 4/4 anonim ***** válasza:
71%

Amíg anyagilag belefér és hordod is őket, nem baj, ha erre kicsit többet költesz szerintem. Ahogy írtad is, te meg másra nem annyira szoktál.

De azzal kicsit vissza tudod fogni, ha vétel előtt átgondolod, hogy:

- szükséged van-e rá vagy csak egy lenne a sok közül?

- fogod is rendesen hordani, nem kerül majd szelektálásra néhány viselés után?

- tudod már meglévő darabokkal kombinálni?

- tényleg nagyon tetszik vagy inkább csak az egynek jó kategória?

- drágábban is megvennéd vagy csak azért látod jó vételnek, mert olcsó?

2023. máj. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!