Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Észreveszed és reagálsz rá,...

Észreveszed és reagálsz rá, ha egy ismerősöd valamilyen szokatlan ruhadarabot visel?

Figyelt kérdés

Pl. egy nő, ha szoknya, vagy kalap van rajta, pedig nem szokott olyasmit hordani, vagy egy férfi, ha öltönyben, nyakkendőben látod (vagy éppen melegítőben, szandálban zoknival stb.).


Szóval mennyire figyeltek oda a másik ember öltözködésére? Apróbb részleteket is megfigyeltek (kiegészítők, smink stb.)?


Nők, férfiak hozzászólásaira egyaránt kíváncsi lennék.



2023. máj. 28. 17:45
A kérdező szavazást indított:
Nő vagyok, észre szoktam venni, ha az ismerősöm valami szokatlan ruhadarabot hord, de általában nem teszek rá megjegyzést.
Férfi vagyok, észre szoktam venni, ha az ismerősöm valami szokatlan ruhadarabot hord, de általában nem teszek rá megjegyzést.
Nő vagyok, észre szoktam venni, ha az ismerősöm valami szokatlan ruhadarabot hord, és mindig teszek is rá megjegyzést.
Férfi vagyok, észre szoktam venni, ha az ismerősöm valami szokatlan ruhadarabot hord, és mindig teszek is rá megjegyzést.
Nő vagyok, nem szoktam figyelni, ki milyen ruhát visel.
Férfi vagyok, nem szoktam figyelni, ki milyen ruhát visel.
27 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

Bevallom, én eléggé odafigyelek a másik ember öltözködésére, de általában nem teszek rá megjegyzést. Ha egy ismerősömön valamilyen új cuccot látok, vagy nagyon feltűnő stílusváltásról van szó, akkor lehet, hogy valahogy szóba hozom a beszélgetés folyamán, de nyilván nem ezzel kezdem a beszélgetést.

38/F

2023. máj. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
98%
Észreveszem, de nem kezdek el "Jaj, de szép a ruhád!"-ozni, mert félő, hogy rossz fényt vet a megjegyzés egy férfitől a nő felé. Minek a balhét keresni? Ott a nő pasija, dícsérgesse az:).
2023. máj. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Ki nem sz*rja le...
2023. máj. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%

Nem!

Semmi közöm hozzá, ahogy másnak sem.

2023. máj. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%
Olyan ismerősöm nincs, aki ühüm LMBTQ 😁 tárgykörébe tartozóan öltözködik, úgyhogy pl olyant veszek észre, hogy C. Ronaldo feliratú sok évet kiszolgált Manchester United mezben van ismerős, vagy a szembe szomszéd srác márciusban rövid nadrágban megy az utcán, illetve a fodrász csajszi, akihez járok, 12 - 15 fok körüli májusi vagy akár júniusi estén ezüst színű pufi kabátban sétáltatja a pici kutyusát. Megjegyzést nem teszek semmire, azt meg nem is veszem észre, ha valaki pl. NIKE Converse és Adidas ruhát cipőt táskát hord egyszerre.
2023. máj. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
5: Köszi a választ, fel is pontoztam, de azért érdekelne, hogy amúgy hogy kapcsolódik ide az LMBTQ mozgalom?
2023. máj. 29. 09:42
 7/10 anonim ***** válasza:
91%
Én mindig észreveszem, mert eléggé odafigyelek ezekre. De megjegyzést általában nem teszek, kivéve, ha nagyon közeli az ismerős, és nagyon tetszik a ruhája, például a legjobb barátnőm.
2023. máj. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
22%
4-es vagyok. Úgy, hogy olyan ismerős nincs, aki úgy öltözködik, mint akik a prideon vonulnak. 😉 Gyakorlatilag azt veszem észre, ha valaki tényleg extrém (pl a covid alatt egy férfit láttam a boltban többször olyan ffp2 es maszkban, amin a III. birodalmi sas volt) (ezt volt akik a vevők közül szóvá is tették) illetve a naptárhoz képest furcsa öltözetet. Önmagában öltönyt, vagy melegítőt nem figyelem. Nyakláncot, karkötőt sem, ha nincs benne semmi extra.
2023. máj. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nő vagyok, egyáltalán nem figyelek arra, ki mit visel. Egyszer a munkahelyen elő is jött az öltözködés téma, akkor jöttem rá, hogy én ezt nem szoktam figyelni. Az egyik munkatársam mondta a másiknak, hogy "tudod, a Juli mindig abban a lila virágos felsőbe jár", én meg csak pislogtam, mert nem emlékeztem semmiféle lila virágos felsőre a Julin, pedig öt éve ülök szembe vele az irodában minden nap. XD A másik munkatársunkról meg azt állították, hogy télen-nyáron magassarkúban van. Soha nem szoktam lefelé nézni az emberek lábára, nekem akkor sem tűnt volna fel, mi van rajta, ha strandpapucsban járt volna dolgozni. :D Őszintén megmondom, nekem nagyon fura, hogy egyesek ennyire figyelik, hogy mi van a másikon és még meg is jegyzik, kinek milyen ruhái vannak!
2023. máj. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nemcsak az ismerőseimnél,hanem sztárhölgyeknél is fel szoktam figyelni arra,ha szokatlan ruhát viselnek.De nem szoktam rá megjegyzést tenni.Viszont volt már rá példa,hogy ha rajtam láttak valamilyen szokatlan ruhát,akkor általában egyszerűen közömbösen fogadták (mintha nem is érdekelné őket),de olyan is volt,hogy a lányok cikinek találták,és elkezdtek rajtam nevetni.
2023. máj. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!