Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Egyetértetek azzal, hogy csak...

Egyetértetek azzal, hogy csak akkor, és ott várható el férfiaktól a hosszú nadrág, zárt cipő viselése, ha nőktől is elvárják a minimum középhosszú szoknyát, harisnyát, és zárt lábbelit?

Figyelt kérdés
A legtöbb helyen egyébként tudomásom szerint így van, ennek ellenére hallani olyanról is, ahol csak férfiaktól várják el a hosszú nadrágot, illetve zárt cipőt, míg nők megjelenhetnek rövid szoknyában, illetve nyitott lábbeliben is. Persze férfiként elismerem, hogy a női lábak a szépek, ettől függetlenül úgy gondolom, a dress code mindenkire egyforma mértékben kell, hogy vonatkozzon.

2023. szept. 12. 12:20
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
23 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

Ez az irodai dress code annyira boomer dolog, szerintem 10-20 év múlva kikopik végre ez a szarság, hogy nyáron a 40 fokban se vehetek fel munkába egy szaros rövidnadrágot. Cici-popsi legyen takarva, de kit érdekel, hogy combközépig vagy bokáig ér a szoknya/nadrág. Lényeg, hogy elegáns, igényes legyen.


Nálunk amúgy férfiak vehetnek fel rövidnadrágot nyáron, nőknek térd fölé nem érhet, magyarul nyáron vagy hosszúgatyába, vagy hosszú szoknyába tudok csak menni és belerohadni.

2023. szept. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Munkahelyen ez a szerződéstől vagy a vezetőség rendeletétől függ, úgyhogy ott nincs vita.

De ha egy elegáns helyről van szó (Opera, színház, nagynevű étterem, híres bál stb.), akkor egy nő (ha nem is olyanban, amiből mindene kilátszik), miniszoknyában és nyitott magassarkú cipőben is nyugodtan elmehet.

De egy férfit sortban és szandálban kinéznének onnan, és mindenkinek meglenne a véleménye róla.

Sajnálom, de ez a bevett szokás, mégha kicsit sznobnak is tűnik.

2023. szept. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Ha jól be van klímázva, simán jaszkarizok nekik egész nap nagyestélyibe. Csak munkaidő végével ha kimegyek a 40fokba le tudjam vedleni és otthagyni valahol.
2023. szept. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

Hol?

Dolgoztam olyan helyen, ahol férfiaknak hosszú nadrág volt a kötelező, és ott a nőknek harisnya 35 fokban is, amihez csak zárt cipőt lehet hordani.


Éttermekben van ilyen, amit írsz, főként nyaralóhelyeken. Egy nő csinos egy ruhában és egy szandálban is (mármint abból van csinos fajta is). Egy férfi meg sportos rövidnadrágban. A női szandál csinos, a férfi szandál papis.

2023. szept. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%

Ahol ilyen szigorú a dress code ott nőknek is csak harisnyával, zárt cipővel elfogadott a szoknya.

Annál meg úgyis jobb a hosszú nadrág kellemes anyagból. (Nőként próbáltam már mindkettőt, ez alapján írom)

2023. szept. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
40%
Az egyenjogúság híve vagyok, de ebben az esetben érdemes az esztétikát is figyelembe venni. A férfiak hangulatát javítja, ha a hölgyek lengébben vannak öltözve.
2023. szept. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
58%
A férfiak hangulata le van szarva.
2023. szept. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%
Teljesen egyetértek.
2023. szept. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
80%

Igen egyetértek!

Mert most jelenleg öltözködési diszkrimináció van.

Én a szállodákban szoktam emiatt összeugatni a személyzettel, mert engem rövid garyába nem akartak beengedni a vacsorához, nyaralás alatt, de a nőket pitcsa gatyában pedig igen.

Én ezt sosem szoktam annyiban hagyni.

2023. szept. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Azt hiszem sejtem melyik cég 😃
2023. szept. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!