Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Műbőrt vagy a valódi bőrt...

Műbőrt vagy a valódi bőrt preferáljátok?A mű mostanában mintha kiszorítaná a valódit.Vagy én látom rosszul?

Figyelt kérdés
2023. okt. 14. 10:15
 1/10 anonim ***** válasza:
66%

Egészen addig preferáltam a műbőrt míg nem engedhettem meg magamnak igazit.

Míg csak a műbőrre futott addig még próbáltam is magam győzködni, hogy ez amúgy is jobb az állatoknak, földnek stb. Mostmár azért megkérdőjelezem ezt az állítást és belátom, hogy csak saját magam hitegetése volt.


Utólag persze tud okos lenni az ember, de most úgy érzem, hogy báárcsak régebb vártam volna míg összegyűl a pénz egy igazi bőr darabra semmint évente vegyek egy műbőrt ami 2-3 szezont ha megbír, legyen szó övről, kabátról vagy épp cipőről.

Igazat kell adjak neked sajnos: valóban kezdi kiszorítani mindenhol a műbőr kínálat a valódit. És nem csak a fast fashion shopokra kell gondolni, ahol nyilván ez tud tömeggyártásba menni, hanem alapvetően a kisvállalkozásokra is.

Őszintén nem is tudom, hogy magyarországon van-e olyan üzlet (és nyilván fizikai bolt, mert az ember több százezres tételbe nem szívesen rendel felpróbálás nélkül) ami megbízható valódi és minőségi a bőr árúk tekintetében.

2023. okt. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%
Egyik sem szép
2023. okt. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
44%

Hát, az egyikkel állatokat nyírsz ki, a másik műanyagból van. Egyik jobb, mint a másik...

Cipőből én mindig valódit veszek, mert úgy hallottam, h a műbe beleizzad a lábad. Bármi másból nekem kb mindegy.

Az első bekezdésben említett problémákat pedig azzal próbálom kiküszöbölni, h turizom a bőrcuccokat (ami nem mellesleg nagyságrendekkel olcsóbb).

2023. okt. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%
Kizárólag valódit veszek.
2023. okt. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
3-as: Nem nyírsz ki állatokat ezért... Nem úgy működik az ipar hogy kell az állat X része és ezért kinyírjuk. Minden része fel van hasznosítva annyira amennyire csak lehet. Ez régebb is így működött... a tyúkokat mielőtt megették letollazták és párnába tették a tollakat.
2023. okt. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
Igazi. Természetes anyag. Hulladékként hamar lebomlik, ellentétben a műanyaggal. Jobban szellőzik. Tartósabb. Nem repedezik szét, nem válik le a felső réteg pár év alatt, mint a műnél. Hátránya persze, hogy drágább. Olyan nagyon sok bőrt nem hurcolok magamon. Cipőből szoktam bőrt venni. Meg a pénztárcám bőr. + van egy bőrdzsekim és nagyjából ennyi.
2023. okt. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem tobben vesznek mubort, mert ezt engedhetik meg maguknak. En most vettem egy borcsizmat, kivancsi leszek, hogy szolgal (remelem pozitiv csalodas lesz). Bordzsekire nincs igenyem.
2023. okt. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
64%
A műbőr kőolajból és földgázból van, ha számít a környezet, akkor nem hordasz ilyet.
2023. okt. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Ezek szerint tenyleg nem látom rosszul.
2023. okt. 15. 09:35
 10/10 anonim ***** válasza:
Igazából egyiket se szeretem.
2023. okt. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!