Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért van, hogy a Dr. Martens...

Miért van, hogy a Dr. Martens cipők jóval olcsóbbak a Magyarországra is szállító viszonteladó oldalakon?

Figyelt kérdés

Ilyen 40-50-60 ezer között szoktak lenni, leértékelve 38.000 forintért is láttam. De leértékelés nélkül is ilyen 60.000, nagyon max a 70.000-hez szokott közelíteni…


Az eredeti oldalon meg az átlag ár az 219-269 euró között van.


Ami ugye 82.000 meg 102.000 forint.


Kettőt kinéztem pont ilyen árakban az eredeti oldalon és 10%-os kedvezménnyel és a szállítási díjjal együtt ez a 2 pár cipő 177 ezer forint lenne.


Múlt hónapban pont ennyiért vettem 2 pár Lacoste és 1 pár Nike Air Force bőr, télicipőt.


Már ezt is konzumidiotizmusnak tartom magam részéről, de 2 cipőért azért már tényleg nagyon sok lenne…


És az egyiket megtaláltam egy viszont eladón, ezt a nagyon drága 269 eurósat és “csak” 81 ezer forint még az is.


Hogy éri meg a resellereknek olcsóbban adni mint az eredeti weboldalon?



nov. 19. 19:50
 1/2 A kérdező kommentje:

Vagyis ha az említett drágább cipőből vennék kettőt, még az is olcsóbb lenne mintha az eredeti oldalon venném meg a drágát és az “olcsót”.

Mert 177 ezer helyett, 162 lenne, ha meg az eredeti oldalon venném a drágábból ezt a kettőt, az 202 ezer lenne… Ez azért hatalmas különbség.

Csak az “olcsóbb” 219 eurós cipőt nem találtam meg máshol sajnos.

nov. 19. 19:52
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Egyfelől egy webshop azzal tud olcsóbb lenni, hogy nem kell bolthálózatot, logisztikai rendszert fenntartania, saját nevének, arculatának reklámozására költenie. Egy ilyen webshopot lehet hogy csak egy-két ember működtet, a világ fene tudja melyik pontjáról.

Lényegében amit elköltenének a bolthálózatra, meg a saját maguk reklámozására és amit az eladott termékek árából kéne kitermelniük, azt inkább levonják a termék árából hogy az még vonzóbb legyen. Kisebb az árrésük és a nyereségük, viszont ha kellően hatékonyan tudnak működni és ez megnöveli a forgalmat, de nem jobban annál amit még bírnak minimális létszámmal, akkor üzletileg megtérülhet nekik.


Viszont ilyen mértékű árkülönbség ebből aligha jön ki. Itt jönnek a veszélyei ezeknek a leinformálhatatlan oldalaknak: a gyanúsan olcsó oldalak minimum az adókkal, vámokkal trükköznek, de valószínűbb hogy egyéb csalás, átverés van mögötte. Annyira vonzó az ár, hogy bele sem gondolsz a veszélyekre.

Jobb esetben hamis termékeket kapsz, ami többé-kevésbé hasonlít arra, amit megrendeltél, csak nem ugyanaz.

Rosszabb esetben lehetnek egyszerű hagyományos csalók, akik elteszik a pénzed, aztán nem kapsz semmit érte, te meg a világ másik feléről nem tudsz mit kezdeni velük.

Lehetnek digitális csalók is akinek megadod a bankkártya és egyéb adataidat, miközben valódi terméket nem kapsz érte, de a megadott adataiddal szépen feltörik az email, banki és egyéb fiókjaidat, hogy még a tőled kicsalt pénzednél is nagyobb kárt okozzanak.


A kérdés az, hogy megéri-e a kockázatot ekkora megtakarítás esélye.

nov. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!