Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » 46 éves férfiként öltözködni,...

46 éves férfiként öltözködni, hogyan ?

Figyelt kérdés

Rövid történet:

Másodszor is válófélben vagyok, és stílust szeretnék váltani, mert ez farmer-póló sportcipő kombináció arra alkalmas, hogy ha megismerkedek valakivel akinek szimpatikus vagyok örökké a jófiút látja bennem és párkapcsolatot akar, nem élvezni az életet.

A kérdésem az lenne, valaki volt már ilyen helyzetben, egy stílus tanácsadó tud ebben segíteni ?

A ruhákban nagyon elveszett vagyok, megnéztem a neten a képeket, meg megpróbáltam elmenni vásárolni de 15 perc múlva feladtam.


Azt se tudom hol kezdjek neki...


nov. 21. 13:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
10%
Ez neked való az elmondottak alapján: [link]
nov. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Elõször is, milyen az életmódod, hol dolgozol?


Ha az új ruhatár nem praktikus, nem fogsz érte nyúlni a szekrényben.



Készíts magadnak egy moodboardot, hogy kb milyen darabokat keresel, mi lenne az, ami korban, alkatban meg a hétköznapi életben praktikus.


Amivel kezdenék, az egy teljesen új szett zokni és alsónemû kollekció. Ez mindennek az alapja, ne legyen fakó, kinyúlt, elszínezõdött, lukas.

Minden régit kidobni, és legyen egy új kezdet, érezd magad vonzónak, összeszedettnek.



Aztán nézd meg milyen színekben, anyagokban érzed magad jól. Nézz körül a korosztályodban, kinek van olyan sílusa amit te szertnél, és õ mit hord.


Ha ezeket megmondod, tudunk esetleg konkrét márkát ajánlani.

nov. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%

45 évesen farmer-sportcipő-póló... nem tudom, nekem nem a jófiú jön le, hanem a kisfiú. (Ja, én is 46 éves férfi vagyok)


A sportcipőt váltsd le valami bőr félcipőre (télen akár bakancsra, bokacsizmára). Legyen egy fekete, meg egy barna, ez a kettő általában megy mindenhez.


A farmert váltsd fel vászonnadrágokra (pl. chino), ezek is kényelmesek, nem formálisak. A "földszínekkel" (barna, sötétzöld, szürke, drapp) nehéz mellélőni. szinpaletta.hu oldalon kereshetsz színeket, amikről úgy gondolod, hogy bejönnek.


A póló helyett pedig vegyél ingeket! A kockás az még elég hétköznapi viselet, a csíkos már egy fokkal elegánsabb, az egyszínű ingek már pl. egy ballagásra is jók, de még hétköznap sem túlzás. A sárkányos, meg törzsi mintás ingeket meg felejtsd el, feleennyi idős srácokon is ciki, nemhogy a mi korosztályunknak!


Nyárára jöhetnek a lenvászon ingek, nadrágok, nagyon kellemes viselet. Állítólag komoly ember nem hord rövidujjú inget, a hosszú visszahajtva lazán elegáns benyomást kelt - szerintem a rövidujjúval sincs semmi baj, és hát nekem kell hordani, ha nekem jó, akkor lexarom, hogy más mit gondol. Ja, ehhez könnyű vászoncipő kell majd.


Aztán kell egy-két jó pulóver. Nem hatalmas felirattal, logoval, de ez aztán tényleg egyéni preferencia kérdése, hogy mit szeretsz. Én pl. szeretem a kapucnis kötöttet, vagy azokat, amik nyaknál extra anyagot tartalmaznak (kiváltja a sálat). Színben menjen a nadrághoz. Az anyagára figyelj oda - ami jó anyagból van, az valószínűleg jobb szabású, jobb minőségű.


Kell egy jó kabát, ami nem pufidzseki (sőt, lehetőleg nem dzseki), ebben lehetsz extravagáns pl egy duffle coat-tal (vastag gyapjú anyag, kapucni, 3-4 nagy beakasztós gomb), vagy átmenetinek egy bőr, vagy szövet trenchcoat (a hossza a magasságodtól függ, meg hogy mennyire akarsz cukrosbácsinak kinézni).


Mire ezt újonnan összerakod több százezer forint lehet, vagy mehet turkálóba (akár online is).

nov. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Azt leírtad, milyen benyomást nem akarsz kelteni, jó lenne tudni, hogy milyet akarsz!
nov. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én is azt tudom mondani amit az előző, milyen benyomást szeretnél kelteni? Van valami stílus ami tetszik másokon?
nov. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
nov. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A lenvászonnal az a baj, hogy azt vasalni kell. De egyébként a 3-as jókat ír.
nov. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Vállfán kell szárítani, akkor nem kell vasalni a lent sem.
nov. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát, vállfán szárítva nem gyûrött, az igaz, de ha azt akarod hogy jól nézzen ki, ki kell vasalni.
nov. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Az a sejtésem, elváltál, és kárpótolni akarod magad kalandokkal. Nem fogja megszűntetni az űrt, ha ebbe próbálsz menekülni.
nov. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!