Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Télikabátot milyen gyakran...

Télikabátot milyen gyakran mossátok/tisztíttatjátok?

Figyelt kérdés

Mondtam valakinek hogy szerintem nem praktikus a világos télikabát, mert akkor gyakran kell mosni, koszos lesz. Erre visszakérdezett, hogy ha nem látszik a kosz akkor nem is kell mosni?


Ez szöget ütött a fejembe, de nem egészen tudom ezt elképzelni. Tényleg van aki heti 1-2 alkalommal mossa minimum a télikabátot? Hogy bírja? Nem jön szét? Hogy szárad meg olyan hamar?


Milyen gyakran “kell” mosni?


2023. dec. 5. 17:25
1 2
 11/14 hosszúhajú ***** válasza:
10. és kérdező: jaj ne!!!! nem mosunk akármit gépbe, elb...szhatod. pont erre van a tisztító, ne próbálkozz mert nem éri meg, olcsóbb a tisztító mint elb...ni és újat venni. egyébként mindegyikbe kell lennie címkének, hogy lehet e mosni vagy sem. az a mérvadó!
dec. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 hosszúhajú ***** válasza:
ja, a másik ötlet, ha nem tudod moshatod e, mert pl lekopott a címke, én elvittem tisztítóba és ott kérdeztem meg hogy moshatom-e. és volt olyan amire azt mondta, ne mossam gépbe, de áztassam be egy lány samponos langyos vízbe és finoman nyomkodjam meg. aztán meg ne csavarjam halálra hanem csak kicsit, és utána vállfán szárad. magyarul a tisztítós ember meg tudja mondani.
dec. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
A téli kabátom mosható, de nem szárítható, így több nap mire megszárad (mármint tavasszal, amikor ki tudom akasztani napközben a nyitott ablakba szellőzni, télen a zárt szobában szerintem előbb büdösödne be mint hogy megszáradjon), akkor kéne még egy kabát hogy addig tudjak mit hordani?
dec. 11. 14:34
 14/14 hosszúhajú ***** válasza:
a téli cuccokat szezonális tisztítják általában, így elég ha egy télikabát van, ha vége a szezonnak kimosod - írod hogy lehet a tiéd - és tisztán teszed el. elvileg ez elég. ha heti 7 nap használod, meg alig veszel alá valamit, akkor jobban átizzad - ez már egyéni döntés. de egy átlaghasználó tavasszal elviszi és kész. nézd meg a nyakánál milyen mértékű az elszíneződés, általában ott lesz hamarabb koszos, én nem mosnám halálra, az se jó neki, nem is értem milyen télikabát amit hetente mosnak - az enyém is egy hét lenne míg megszáradna és azért a legtöbb embernek csak egy igazi nagy téli kabátja van. ma sajnos sok dolgot képesek az emberek túlzásba vinni. van aki naponta mos hajat - pedig annak sem örül a haj. aztán vannak a napi 5 ször fogmosók, az meg a fognak nem jó. szóval amit a kérdésben írsz túlzás. én még egy hagyományos rendszer szerint élek, de a mai fiatalság sok mindenben esik túlzásba. inkább nézd meg a kabátod nyakát hátul - tudni fogod :)
dec. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!