Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Rocker nem attól rocker hogy...

Rocker nem attól rocker hogy úgy öltözködik, ahoz képest koncerteken sose láttam élénkebb rikító színeket. Akkormost mivan?

Figyelt kérdés
nem azért kérdezem mert ez nekem a legnagyobb gondom, belül rocker vagyok, csak ez úgy szemetszúrt nekem...
2010. okt. 22. 18:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg ne attól rocker, hogy nem úgy öltözködik, de a rockerség szemben áll a divattal, egyediségre törekszik (legalábbis arra akar). Ha nem követed a sémát, már kilógsz a sorból. Persze vannak sablon ruhadarabok, amik megtalálhatók a rockerek 90%-ának a szekrényében. Attól nem lesz senki rocker, hogy felhúzza a fekete szerelést, bakancsot és egyebeket.

Mint már említettem, a rockerek szembe mennek a divattal, azt veszenk fel, amit és ahogyan akarnak és tojnák rá, hogy mit modanak róluk. Őszintén: te el tudsz képzelni egy rockert mondjuk rózsaszínbe öltözve ?? Köves fülbevalóval, zselézett hajjal ? Ugye hogy nem. Ha innen vizsgáljuk, akkor minden egyes stílusnak meg vannak a saját jegyei, amit mások nem vesznek fel. Azt, hpgy úgy ötlzöködik, ahogy akar, azt értsd a józan ész határán belül.

Nézzük mondjuk a diszkósokat. Ha elmennek bulizni, ők is kicsípik magukat. A rockereknél a buli a koncert, mi is "kicsípjük" magunkat. Én sem járok feketében, bakancsban állandóan, de koncertre szeretem felvenni. (Szerintem, ha rocker valaki, akkor már alapból nincs igénye a póthajra, a 2 centis műkörömre, rózsaszín pólókra stb.)

A rockerség életforma, sugárzik valakiből, hogy most mi a helyzet. Hidd el. Ha egyszer ráéreztél, nincs menekvés és ez látszik rajtad. Látszik, hogy jól érzed magad benne.

2010. okt. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
de most nézdd meg a rolling stonest,acdct vagy nagyobb amerikai/angol rockbandákat....ott rikító színek bakancs mellények csőfarmer stb. magyarországon meg europában bevett szokás inkább az ilyen szerelés szerintem
2010. okt. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mert engem még nem láttál ezek szerint koncerten :D

Attól még, hogy valaki kemény zenét hallgat, nem kell lemondania a színekről. Metallica-ra ugyan Metallica-pólóban mentem, de Iron Maidenen pl. lila top volt rajtam és kék kendő volt a nyakamban... (természetesen lány vagyok)

2010. okt. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mindenki azt vesz fel koncertre, ami neki tetszik/kényelmes. Az, hogy a koncertre járók nagy részének fekete cuccai voltak, nem azt jelentik, hogy az már nem is lehet (igazi, és nem divat) rocker, akinek vannak mittomén... narancs vagy neonzöld cuccai. Ha annak érzed magad, akkor az vagy.
2010. okt. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A rajongók szeretnek úgy öltözni ahogy a kedvenceik.


Az, hogy mi számít rockeresnek eléggé sokmindent foglal magában. Vegyül pl a glamrockot. David Bowiék pont arról voltak híresek, hogy minden giccses vackot magukra aggattak, minnél paradicsommadarasabb volt annál jobb. Platformcipő, flitterek, műbőr, bársony és tollboák.

Egy glamkoncerten teljesen átlagos dolog így kinézni:

[link]

[link]

stb.


Egy gothic rock buliban nem nagy extra a 2-3 centis stiletto műköröm, ott úgyis mindenki így akar kinézni:

[link]

És igazából a póthaj se, az ilyen hosszú korhű frizurákhoz anno is használtak levágott pótlást. Aztán műraszta, cyberlocs, színes tincsek... ez mind műhaj.



Ez a ruha nem számít hozzáállás amiatt terjedt el, mert a sok tizenéves hajlamos a ruhákra tenni a hangsúlyt miközben semmit nem tud a stílusok eredetéről, nem ismer klasszikus előadókat csak a közkézen forgó populáris dolgokat. Ezek hajlamosak hülyét csinálni a többiekből.

Ezektől a hülyegyerekektől csak a hétvégi rockereket szokták utálni, akik csak a buliba öltöznek ki. A rock egy életérzés, vagy éled vagy nem. Látszik ha csak hétvégére veszed fel, hogy beleolvadj a tömegbe.


A hitelességbe beletartozik a zenei ÉS az öltözködés beli ízlés. Az hogy kiöltözöl 'rockeresen' még nem jelenti azt, hogy jól nézel ki benne... egy stlíuson belül is van ízléstelen és ízléses ruha.

2010. okt. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!