Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Klasszikus férfi divat huszoné...

Klasszikus férfi divat huszonévesen, megfizethető áron?

Figyelt kérdés

A munkám miatt jellemzően chino nadrágot, inget és elegánsabb pulóvereket, garbókat szoktam hordani, télen szövetkabáttal.


Viszont szeretnék szintet lépni. Egy ideje megtetszettek a klasszikus darabok, például a magas derekú pamut/gyapjú nadrágok, a viasszal kezelt kapátok és dzsekik (a pontos magyar megnevezést nem tudom, angolul waxed jacket, pl. amiket a Barbour is gyárt). Nagyon tetszenek a klasszikus ballonkabátok (trench coat, különösen a klasszikus Burberry).


Ugyanakkor több akadályba is ütközöm. Egyrészt az átlagos plázákban nem találok magas derekú, picit bővebb szárú pamut vagy gyapjú nadrágot (különösen nem pleated fazonban), szinte mindenhol csak chino van, amit szeretek, de mivel magas és vékony vagyok (75 kg, 190 cm) abból sincs mindig a méretemben (29/32, 30/32), és néha a megszokott méret sem passzol, ráadásul szinte csak slim szárút találni, már a regular is megváltás.


A másik problémám az, hogy ezek a darabok sokszor jóval többe kerülnek, mint amit megengedhetek magamnak. Sok helyen olvastam, hogy érdemes pl. Burberry ballonkabátot használtan venni, és a 80-as, 90-es években készült modellek állítólag elég olcsón beszerezhetőek szép állapotban is, de ötletem sincs, hogy itthon hol lehetne olyan üzletet találni, ami árul vintage cuccokat ilyen prémium márkákból.


Egy öltönyt is szeretnék csináltatni, de ott is a klasszikus fazon tetszene.


A lent linkelt videóban látható öltöny színe és szabása is tetszik (bár nem tudom, hogy az én vékony alkatommal milyen lenne):

[link]


Viszont egy öltöny is több száz ezer forintos kiadás lenne. :/


Néhány képet még linkelek, ami segít szemléltetni, hogy mi tetszik:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]



febr. 3. 14:56
 1/3 Noren1989 ***** válasza:
26%

Tanulj meg szabni.


Màshogy nem lesz meg megfizethető àron.

febr. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Mivel különleges testű vagy, érdemes lehet elmenni varrónőhöz. Vedd meg magadnak az anyagot és utána vidd el szabóhoz/varrónőhöz. Én se vagyok bolti fazonú és azt találtam, hogy a rám szabott dolgok sokkal jobban állnak, mint a bolti cuccok.


Az anyag megvétele lehet egy kicsit problémás olyan szempontból, hogyha nem értesz hozzá, és olyan helyre mész be, ahol palira vesznek, akkor lehet eladnak neked olyat, ami neked nem kell. Bár én azt tapasztaltam a legtöbb méterárúban, hogy kedvesek és segítőkészek az alkalmazottak.


Kérj öltönyhöz anyagot, nyáron jó pl a cool wool, télen meg a gyapjú vagy gyapjú-cashmere blendek. Mielőtt levágatnád vedd a kezedbe a sarkát és gyűrd bele a markodba, majd engedd el. Nézd meg mennyire gyűrődik meg. Ha nagyon erősen látszanak a gyűrődések, akkor az egy olcsóbb anyag, nem jó. A jó minőségű gyapjúnak rugalmasnak kellene lennie, gyűrődik, de nem erősen, és sokszor még lekezelik gyűrődés elleni anyagokkal.


Ha ezzel nincs kedved bajlódni, akkor tudom ajánlani az asos-t, ott elég sok méret van, akár hosszban is változó, és ingyen visszaküldhető, ha nem jó a méret. És ha nagyjából jó mondjuk a blézer de nem tökéletes, még mindig elviheted szabóhoz kijavítani.

febr. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok. Azt elfelejtettem, hogy luxus vintage cuccokat láttam az Oktogontól a Hősök tere felé menet a jobb oldalon. De nem tudom van-e nekik Burberry-jük, se azt, hogy mennyibe kerülnek. Viszont én Vestiaire Collective-en vettem már táskát, és van Burberry kabát is (most felszaladtam és megnéztem) szóval ha nem zavar az online shopping, akkor ott tudsz nézelődni.
febr. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!