Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hány éves korotokban éreztétek...

Hány éves korotokban éreztétek azt, hogy megtaláltátok a saját öltözködési stílusotokat?

Figyelt kérdés
Tudom, évek, évtizedek alatt változhat az ízlés, de mikor volt az először, hogy már elégedett voltál a kialakult stílusoddal, meg már nem majmoltál semmilyen irányzatot, csak adtad önmagad? Nem mondom, hogy bizonyos irányzat nem lehet a saját stílusod része, de ha valamit azért veszel fel, mert az irányzat része, akkor az majmolás. Ha azért veszed fel, mert a te stílusod része, és történetesen beleillik egy irányzatba is, az persze oké.
febr. 8. 13:08
 1/8 A kérdező kommentje:
Nekem csak a húszas évek második felében, nem tudok 1 életévet mondani, de egyértelműen csak ekkorra szilárdult meg, hogy tudom mit fogok is hordani, tudom mit érdemes vennem mert szeretni fogom, és már nem nézem a trendbe való beilleszkedést, csak azt, hogy én szeretem a ruháimat.
febr. 8. 13:10
 2/8 Metionin ***** válasza:
76%
Szintén húszas évek 2. fele. Előtte bár tudtam mi tetszene, nem volt lehetőségem vagy beszerezni a nekem tetsző ruhákat vagy hordani nem tudtam volna hova, így sokszor megelégedtem a "majdnem olyan, mint amilyet elképzeltem" darabokkal. Amikor már főállásban dolgoztam, akkor alakult ki a tényleges végleges. Bár én mondhatni beleilleszthető vagyok stílusirányzatba (ilyen goth féle lennék) de sosem vettem fel valamit csak azért, mert az goth-nak számít, sőt van, amit a stílus kedvelői gyakran viselnek de engem a hideg ráz tőle. Nekem az a fontos, hogy saját magamnak tetsszem és hogy a mindennapokban ki tudjam használni az adott darabot, elvégre hiába tetszenek mondjuk a gyönyörű vámpír báli ruhák, nem lenne életszerű abban bejárni melóba :D
febr. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából szintén, de 30 év felett is találtam magamnak új dolgokat. :-)


35/F

febr. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
2.: Ha tetszenek a vámpír báli ruhák, jó lenne neked valami olyan hobbi, ahová ezeket fel lehet venni. :D Mondjuk fantasy témájú fotózás, vagy fene tudja. Egyszer voltam a Vámpírok Bálja című színházi előadáson, és oda jöttek páran ilyen abroncsos szoknyás vámpír jelmezben (nem tudom mondjuk hogy fértek be a színházi székbe).
febr. 8. 15:13
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Kb 26-27 évesen.
febr. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem az ember ízlése változik élete során. Pl. én tinikoromban és még pár éve is sportosan öltözködtem, most 27 évesen meg inkább az elegáns-szexi-nőiest szeretem, nadrágot már nem is hordok szívesen, csak ha rövid :D Szóval mit jelent az, hogy megtalálni a stílusom? Most épp ez a stílusom, ezzel tudok azonosulni, 20 évesen meg a sportosabbal tudtam, 10 év múlva meg valószínűleg megintcsak más stílusom lesz.
febr. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Metionin ***** válasza:
68%

4. Az tuti, hogy az esküvőmön olyan lesz, legalább egy alkalommal kipróbálom. :D Amúgy rém praktikátlan lenne még tartogatni is otthon, így is van egy rahedli fellépőruhám, amik csak egyszer voltak rajtam és ott állnak.

Nekünk egyszer az egyetem rendezett egy bált vámpírok bálja néven, tesómmal kiöltöztünk mint az állat, erre szinte mindenki más ilyen kis diszkó ruhában volt :D

febr. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
49%

17-18 évesen vedlettem le a szubkultúrásdit. Tiniként nagyon rokker voltam, annak minden velejárójával. Volt pl hogy kaptam egy tök jó cipőt, de nem "mertem" felvenni, mert hogy nem fekete, nekem meg az volt a (szerintem) tök egyedi stílusom hogy csak feketét hordtam. Szerencsére viszonylag hamar lecsengett ez a korszakom. Utána is sokat változott a stílusom, ahogy írtad is, folyamatosan változik. De miután kinőttem a lázadó tini korszakot, már nem érdekelt mi divatos vagy épp kellőképpen alter, azt hordtam-hordom ami tetszik (és illik az életmódomhoz).

Bár így belegondolva kb gyerekkoromtól olyan 13 éves koromig (a fekete korszkaig) is így volt ez. Nyilván anyám vette a ruháimat, de én választottam. És akkor is kifejezetten szerettem a ruháimat, mindenem volt a Hello Kitty meg a Crox papucs olyan kis cipődíszekkel, abszolút önazonosnak éreztem magam bennük.

febr. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!