Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Melyik évszaktípus vagyok?

Melyik évszaktípus vagyok?

Figyelt kérdés

Évek óta foglalkoztat a téma, de még mindig nem tudtam beazonosítani magam. A tulajdonságaim annyira kevertek, pedig nem egyszer nekifutottam, hogy márpedig én magam megállapítom, de mindig falakba ütköztem.


Paramétereim:


zöldes-közepes szemszín, nincs benne arany szín, semmi,

6-os színmélységű hajszín (barnának ható sötétszőke),

könnyen barnulós bézses bőr, mely kreolnak-olívásnak tűnik.



ápr. 13. 18:16
 1/5 anonim ***** válasza:
28%
Anya norvég apa spanyol vagy fordítva. Honnan tudjam😂
ápr. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%
Kérdezz meg egy stylistot. Nem mintha mérvadó lenne a véleménye, de megtanulta eladni ezt a bullsh*tet úgy, mintha legalább tudományos alapja lenne az egésznek.
ápr. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tudományos alapja van. Johaness Itten művészetpedagógustól.

Az 1900-as évektől foglalkozunk a színekkel, jelen vannak az életünkben, ha esetleg ez új infó.

Nem véletlenül van színe mondjuk a gyásznak, a szerelemnek, a menyasszonynak. Pirosra festett szobában nem véletlenül lesz meleged, míg kékben fázni kezdesz.

A zöld a kórház színe.

Nyilván akit nem érdekel, még nem tud két pontot összekötni, az hülyeségnek fogja tartani. De ez nem baj.

Ajánlom magamat.

ápr. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Tudományos alapja van. Johaness Itten művészetpedagógustól."

. Ha valaminek tudományos alapja van, akkor ott van egy elmélet, egy leíró modell, amelyet megerősítenek a megfigyelések, illetve esetekben képes akár előre is jelezni eseményeket.

Én az egészből annyit látok, hogy van egy rendszer, kijelentésekkel, amit készpénznek vesznek mások.


"Az 1900-as évektől foglalkozunk a színekkel, jelen vannak az életünkben, ha esetleg ez új infó."

. Ez valóban új infó, tekintve, hogy Goethe sokszor hivatkozott "Zur Farbenlehre" című műve 1810-ben készült, amelyre már 1900 előtt reagáltak sokab, tehát az állítás nem igaz.

De egyébként már ókori görög filozófusok is foglalkoztak a témával.


"Nem véletlenül van színe mondjuk a gyásznak, a szerelemnek, a menyasszonynak."

. Ez mind kultúra függő, és pl. a nyugati kultúrában a gyásznak nem színe van, legfeljebb egy spektruma (ld. Rosalynn Carter temetésén hordott ruhákat, és hogy mennyi vita volt arról, hogy most mi is illik).

És pl. más kultúrában pont a fehér a gyász színe.


Így egyetlen tudomány, ami releváns, a kultúrantropológia.

ápr. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ehhez inkább nem fűzök hozzá semmit! Remek bemutatkozás. Jellemző.
ápr. 15. 08:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!