Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hogy kell fodros szoknyát varrni?

Hogy kell fodros szoknyát varrni?

Figyelt kérdés

A neten nem találtam róla semmi leírást.

Ilyet szeretnék:

[link]


2010. nov. 12. 16:56
 1/8 anonim válasza:
41%
varrógéppel
2010. nov. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Vissza kell hajtogatni mindig!

Fúú így nem tudom elmagyarázni de úgy kell mint a jobb minőségű függönyöket teszik fel a karnisra:D

Remélem tudod mire gondolok!


Ha nem akkor gyere el és megmutatom:D:D:D

2010. nov. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
értem :D köszi a választ
2010. nov. 12. 18:38
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem azért, de ha annyira nem tudsz varrni, hogy megmondd erről a képről, szerintem felesleges próbálkoznod, mert ez rohadt egyszerű amúgy. Nem megbántásból írom, de előbb képet és mintát értelmezni kell megtanulni, ha varrni akar az ember.


Egyébként: kivágsz 2 trapéz alakú darabot alsószoknyának (a felső vonala összesen a derék/csípőméreted legyen természetesen) + hagyj rá 2-4 centit a zipzárhoz, vagy a szélek összevarrásához (inkább legyen előbb nagy, mint kicsi:)).

Ezután kivágsz 6 olyan szeletet, amiből a szoknya áll, ezek legyenek jóval hosszabbak, mint az alsószoknya, mert mindig vissza kell majd őket hajtogatni (és ezek is legyenek trapézszerűek). Felvarrod az elsőt az alsószoknyára, pár centinként csinálsz 1 kis visszahajtást, így lesz fodros. Alá felvarrod a másodikat, úgy, hogy a tetejét pár centivel az első alá rejted, és ugyanígy a harmadikat később, ezt mind2 anyagon megismétled, végül fordítva összevarrod az alsószoknyát és kifordítva a fodrok végét is. A legegyszerűbb, ha az oldalsó varráshoz raksz zipzárt ilyenkor, de csinálhatsz neki egy bevágást hátul is. Természetesen mindegyik anyagot, amelyiknek látszani fog a széle, beszeged/legalább becikcakkozod összevarrás előtt. Remélem érthető.

2010. nov. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
úgy értem szélesebbek, nem hosszabbak, na...
2010. nov. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Csak mellesleg ruhatervező/készítő vagyok(nem varrónő!!!,a kettő nem ugyan az!!),saját kis "birodalommal" ami annyit takar hogy varrógép,próbababa,rengeteg anyag és rengeteg rajz és terv!


Amúgy te is jól írtad csak úgy nehezebb elkészíteni!

2010. nov. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem neked szólt, hanem a kérdezőnek.

Amúgy meg lehet csinálni 1 anyaggal is, csak nekem így egyszerűbb. Bár rám mindig is azt mondták, hogy fordítva gondolkozom :P:D

2010. nov. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

jajj bocsi!Én sem akartam szemét lenni azt hittem nekem szólt:)

Amúgy ja,egy kicsit fordítva jár az agyad:D

2010. nov. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!