Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Melyik az a bőrbarát szintetik...

Melyik az a bőrbarát szintetikus szövet ami az izzadságot beszívja?

Figyelt kérdés
Legtöbbször ezekkel találkozok: viszkóz, poliészter, akril... Melyiket válasszam? Melyik az ami alatt nem izzadok és nem olyan érzés mint ha fóliába csomagolnának?
2011. márc. 22. 12:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Mind olyan érzés. Ilyen kritériumokkal inkább pamut vagy len ruhán gondolkozz.
2011. márc. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A szintetikus az műanyag leginkább... Az meg ritkán nedvszívó. Ha izzadós vagy, tényleg csakis pamutot inkább, ugyanis a remek műszálasban bepállik, begombásodik könnyen a bőr. Meg amúgy is, a legtöbb tapintásra se jó, és tényleg pocsék viselni is. :D
2011. márc. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyetértek az elsővel. A szintetikus anyagok mind nejlonzacsik, a pamut a tuti! :D
2011. márc. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát én nem tudom, milyen anyag az, de a mikrofibra harisnya az nagyon jó cucc volt. Lehet, hogy ezzel hülyeséget mondtam, mert az készítési mód vagy nem tudom, de azt tudom, hogy abba nem izzadtam, nem volt semmi zacskóba csomagolt érzet.
2011. márc. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

"Viszkóz


Szintetikus természetes alapú szövet. Főként bükk- és fenyőfából állítják elő, úgy, hogy vékony szeletkre vágják, a gyantát pedig kifőzik belőle, majd tisztítás és fehérítés után cellulózlemezzé préselik. Azután vegyszerrel feloldják, és egy finom szálképző fejen át a kicsapófürdőbe préselik, ahol újra megszilárdul."


ezt találtam, tehát akkor a viszkóz alapanyagút keressem?


... a boltokban egyre kevesebb pamut dolgot találni, ezért kérdeztem, hogy melyik a jobb viszkóz vagy poliészter, poliakril stb.?

2011. márc. 23. 07:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!