Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Van Deichmannos garanciás...

Van Deichmannos garanciás tapasztalatotok?

Figyelt kérdés

7 hónapja vett tornacipőm tönkrement.

2 év garanciát kaptam rá, alig használtam a cipőt sajnos a doboza nincs már meg. Itt azt olvastam hogy csak fél évig jár a teljes garancia, utána ne is álmodjak arról hogy cserélik vagy javítják.


Van valami tapasztalat, hogy engedékenyek, vissza vigyem, vagy hagyjam rá mert csak felesleges vesszőfutás így hogy a fél év lejárt? Milyen hibákkal cserélik?


Köszi a választ!


Volt viszont ahol azt olvastam hogy kicserélték, 1, 1,5 évvel később is.


2011. márc. 27. 21:27
 1/10 Catz válasza:

Nekem eddig mindig visszavettek, viszont a penzt nem kaptam vissza, hanem egy ajandutalvanyt, amit levasarolhattam.

Szerencsere vannak markas cipök is (Adidas, Nike) igy azt vettem.

2011. márc. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
nézd ha 2 év garanciát kaptál rá, akkor kötelesek visszacserélni, hacsak meg nem állapítják, hogy nem rendeltetés szerűen volt használva. Nekem is van tapasztalatom. Egy magasszárú sportcipőt vettünk ott, novemberben amikor még jó idő volt. Hordtam kb. 1 hétig aztán jött a hideg, akkor elraktam. Aztán 2 hete előszedtem és azt hordom, és körben szétjött az egész a talp ragasztásánál. Visszavittük, és adtak a cipő árával megegyező ajándékkupont, amit le lehet ott vásárolni. Ennyi a történet. :D
2011. márc. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
ez megnyugtató.. amúgy a varrásnál vált szét, kimosani nem mostam ki, nyáron tanultm vezetni, és kellett egy keménytalpú cipő csak azért vettem és csak akkor hordtam. széthordva nincs alig használtam, 2 hónapig fél órákra meg vezetéshez, szóval nem rendeltetésszerű használatot elég érdekes lenne bizonyítani.. hogy lehet valamit nem rendeltetésszerűen használni ha szétvált a varrás? remélem jófej eladók lesznek..
2011. márc. 27. 21:46
 4/10 anonim ***** válasza:
A nem rendeltetés szerű használat pl egy nem vízálló cipő esetében az, hogyha vizes időben hordod, és attól megy tönkre. vagy egy balerina cipőben focizni, nyilván nem arra való...
2011. márc. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha megvan a blokk akkor vidd be, aztán eldől, hogy visszaveszik-e vagy sem. Az igazat megvallva a Deichmannban inkább kínai minőség van elég drágán, inkább akkor veszek egy márkásabb cipőt kicsit többért, ami tuti kitart.
2011. márc. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Olyanokat olvastam hogy akikét eddig beküldték, mindet visszadobták azzal az indokkal hogy nem rendeltetésszerűen használta (kimosta, ortopédiailag nem megfelelő a járása, széthortda stb..) Bízom abban hogy megértőek lesznek az eladók de egyre inkább kezdem elveszteni hitemet ebben.. Ez lenne az utolsó kapaszkodóm mert ezenkívül egy cipőm volt még de annak levált a talpa ( nem deichmannos) és nem tudom hordani.. Ennek az orránál vált fel a varrás és előreesik emiatt a lábam benne, valamint a talpbetét felszakadt, és az oldalán is felvált kicsit a varrás. Valahol az olvastam hogy a bevizsgálást velem fizettetik ki.. Ha van rá két év garancia, és nekem semmiféle fél évről nem szóltak megtehetik ezt??
2011. márc. 27. 23:52
 7/10 anonim ***** válasza:
A leírtak alapján nem tehetik meg. Hisz alig hordtad... Valószínűleg selejtes lehet a cucc, ki kéne, hogy cseréljék, ha meg van a blokk (bár szerintem a doboz is jó lenne, ha meg lenne) nem lehet semmi baj. :)
2011. márc. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A 2 év garancia dolog úgy működik, hogy az első 6 hónapban azt kell feltételezni, hogy a hiba gyárilag megvolt, azrt ment tönkre olyen hamar.

6 hónap és 2 év között viszont Neked kell bizonyítanod, hogy gyári hibás a cipő.Ezt viszont nehéz. Ezért van, hogy 6 hónap a tényleges garancia mert addig nem nagyon kötkednek, mert addig te állsz nyerő helyzetben, utána viszont elég necces. Azt hogy ki fizeti a bevizsgálás díját azt nem tudom ebben a 6 hónapon túli esetben.


Bár csak mellékesen, egy akkora üzletlánc mint a Deichmann talán nem fog kötkedni 6 hónapon túl sem. Egy próbát megér végülis, mit veszíthetsz?

2011. márc. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem volt semmi gond sem! Kiderült hogy még a talpa is ki volt lyukadva amit észre sem vettem! Levásárolhattam az üzletben nem kötekedtek semmiben, tulajdonképpen azt sem nagyon nézték meg hogy mikor vettem. Köszi a válaszokat! ( szerintem egyébként bolt függő is és eladó függő mennyire kötekszenek)
2011. márc. 28. 21:43
 10/10 anonim ***** válasza:
Na látod, mondtam én! ;)
2011. márc. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!