Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » A Gothic csajok nyáron miket...

A Gothic csajok nyáron miket hordanak? Ugyanúgy feketébe vannak, mint a többi évszakban? Nem is napoznak?

Figyelt kérdés

Csak mert nyáron mindenki szereti a színes ruhákat,meg általában lebarnulnak az emberek. A goth/dark stílus követői fehérek maradnak még a strandon is? Meg bakancsot húznak 40 fokban?

Nem vagyok otthon ezekben,felvilágosítana valaki? :)

Köszönöm!


2011. ápr. 11. 21:34
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:

"Csak mert nyáron mindenki szereti a színes ruhákat..."


Nem mindenki. Amúgy meg észrevettem, hogy tök mindegy milyen színű a ruhám, ha 40 fok van, akkor megsülök, mindegy hogy fehérben vagyok vagy épp feketében. A bakancsról annyit, hogy szerintem értelmes ember nem hordja nyáron (kivéve koncerten...), de persze mindig akadnak olyanok, akik a legnagyobb melegben is fölveszik, mert különben nem lennének elég trúk.

2011. ápr. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim válasza:
2011. ápr. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
44%

Ja, nem szeretjük a napot, mert az kint van, és sajnos ti is ott vagytok. Szóval nekünk nem a Nappal van bajunk...

És ha értenél az anyagokhoz, tudnád, hogy lehet akár 40 fok is, bakancsban akkor sincs meleged, mivel bőrből van, és szellőzik. Ráadásul vannak rajta "szellőzők" is.

Én egész évben bakancsot hordok, mert kényelmes, és sípcsontot tör...

2011. ápr. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Nos a meleg jobban zavar mint a napfény. A legtöbb nő ilyenkor csipkés napernyővel vagy valami nagy kapappal, esetleg legyezővel oldja meg a dolgot. A Bőr és a bársony helyett több csipke és necc. A hosszú szoknyák inkább tüllből, vagy felcserélődnek a miniszoknya/forrónadrág és harisnyatartó egüttesére. Meg persze egy csomó naptej hétköznap is. Kb ilyemsit képzelj el:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


De egyébként léteznek színesbőrű gothok is, szóval igazából nem is a fehér bőr a lényeg hanem a kontraszt. Az ő bőrükön pl. jobban mutat a fekete rúzs, jobban látszanak a piercingek...


A strandra meg extra adag naptej, ha már mindenképp. De eleve a tipikus strandrajáró közeg nem nagyon szimpatikus, üvölt a poprádió, plázacicák mindenütt, szóval általában nem ez a kedvenc időtöltésünk, ha lehet választani, valószínüleg inkább a nappal alvást és az esti bulizást választjuk.


Rengeteg féle goth cipő van még a bakancson kívül. Ez egy hülye sztereotípia, a legtöbb goth csak télen hord bakancsot, inkább boszorkánycipőt, Creepert, Mary Jane-t, kinek mi jön be:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2011. ápr. 12. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:

Én főleg feketét hordok nyáron is, de nem kizárólag.

A bakancsot ilyenkor csak hűvösebb időben, vagy fesztiválon húzom fel (amúgy nagyon kevesen húznak bakancsot 40 fokban, ez egy idióta sztereotípia:D). Egyébként is imádom a magassarkúkat - főleg a platformos darabokat :)

Ruha terén főleg mini/térdig érő sok alsószoknyás szoknyák - feketék, 1-1 fehér, lila, vörös, sötétzöld, stb. színű is van.

Felsők: sima csipkés toppok, sajnos az acélmerevítős fűzőkhöz nagyon meleg van ilyenkor általában. De amint 20 fok körül van, már veszem is elő:)

Minitől a maxiruhákig mindent hordok kb., ezek is főleg feketék. Persze van néhány krémszínű, vörös, stb. is azért, a kedvenceim tengerészcsíkosak vagy épp pöttyösek.

Hát kb. ennyi. igazából nem bánom néha, ha nem épp talpig feketében vagyok, hanem egy lenge fehér ruhában, belül attól még az vagyok, aki. A fekete a kedvenc, de nem kizárólagos.

Ami a lebarnulást illeti: u-tá-lom. Hülyének néznek az emberek, de saját készítésű napernyővel szoktam mászkálni, és kb. 90-es faktorú naptejjel kenem magam. Fürödni viszont imádok, annyi, hogy nem napozok, hanem az árnyékban fekszem. Ez mondjuk már gyerekkoromban is így volt, mindig is büszke voltam a fehér bőrömre, utáltam lebarnulni, szóval ez nem csak afféle goth "pózolás":) 22/L

2011. ápr. 12. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
Aztán meg mondhatod, hogy így meg úgy állítom be magam felsőbbrendűnek. Főképp azért, mert lesz*rom, mit gondolnak az emberek, másrészről meg azért, mivel az egész rocker "faj" felsőbbrendű az átlagembereknél, akik csak azt képesek látni, amit eléjük raknak...
2011. ápr. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

"Aztán meg mondhatod, hogy így meg úgy állítom be magam felsőbbrendűnek. Főképp azért, mert lesz*rom, mit gondolnak az emberek, másrészről meg azért, mivel az egész rocker "faj" felsőbbrendű az átlagembereknél, akik csak azt képesek látni, amit eléjük raknak..."


Azért mert valaki rocker, már mindenre nyitott?:)

Ez a stílus is ugyanúgy egy divat, mint bármi más, csak underground vonalon. Hallgathat bárki ilyen jellegű zenét amellett, hogy szeret mást is. Az vall beszűkültségre, hogy te ennyire elfogult vagy, és nem vagy képes meglátni másban a jót. Mindenhol vannak hülye és normális emberek egyaránt, ezt nem lehet stílusokra lebontani.

2011. ápr. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

Mondjuk az is elmond rólad valamit, hogy idejössz egy olyan kérdéshez kötekedni, amihez nem is tudsz érdemben hozzászólni, majd 5 válaszadó közül kiszúrod az egyetlent, aki bakancsot visel nyáron, és ezért szapulni kezded.

Nem mondom, nem épp a legelegánsabban válaszolt a bakancsos illető sem, de ő nem kötött bele senkibe.

Azzal meg igazán nem lehet problémád, hogy mi a véleménye az átlagemberekről, hiszen ahogy nézem, neked is megvan a nem épp pozitív véleményed a szubkultúrákról.

Viszont mivel a kérdés nem ez volt, és ráadásul egy bizonyos szubkultúra tagjainak szólt, ezért légy szíves fejezd be a kötekedést, mert itt senki sem kíváncsi rá.

2011. ápr. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

" Mindenhol vannak hülye és normális emberek egyaránt, ezt nem lehet stílusokra lebontani."


Persze, egyetértek veled! De vannak arányok is...


"Azért mert valaki rocker, már mindenre nyitott?"


A dolog lényege pont az, hogy nem fogadjuk be a sz*r dolgokat, csak sajnos ez már kezd eltünedezni. Nem kell nyitottnak lenni az értéktelen dolgok felé, mint pl. a rapp, a teknó, és társai.

De csak hogy lásd, a rockon kívül más KULTURÁLT és CIVILIZÁLT dolgokra is vevő vagyok, elárulom, hogy hallgatok komolyzenét.

2011. ápr. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

Lol azért vágjátok, hogy a legtöbb "goth" bulijában mostanság a következő van:

-a legalja EBM meg tánc industrial, ami tuljadonképpen teknó

vagy

- mindenféle nyálas mallgoth zene pl. 69eyes, HIM, Evanasance, Manson meg ilyen szemetek

vagy

-Döpesód és Ákos amit már mindenki marhára megunt


Esetleg ezeknek a kombinációja. A legtöbb magát gothnak valló még a Sisters of Mercyig meg a Cure-ig se jut el, nemhogy a Bauhaus-ig meg a Fields of the Nephilimig... Nekromantikára is lusták eltolni a csipkeszoknyás hátsójukat, Fekete Zaj Fesztiválról még nem is hallottak kb.

Ennek tükrében azért eléggé szomorú az a mondat az értéktelen dolgok megvetéséről.

2011. ápr. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!