Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » A Lonsdale miért menő punkok...

A Lonsdale miért menő punkok skinheadek HC-sok és nácik körében?

Figyelt kérdés
sosem értettem hogy antikapitalista punkon mit keres márka...
2011. ápr. 12. 20:25
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

Azért, merd a loNSDAle feliratban benne van a nagybetűs rész, és az pont úgy látszik, ha ilyen feliratos pólót vesz a cipzáras pulcsi alá, akkor úgy tűnik mintha a felirat arra a bizonyos pártra utalna. a másik "kedvenc" márka ilyen körökben a coNSDAPle.

forrás:hvg

2011. ápr. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
jó erről én is tudok de ez max a nácikat magyarázza meg... punkok HC-sok meg skinheadek antifák, így miért szimpatizálnának a náci pártal? amúgy is lonsdale tulaja már párszor kijelentette h ez csak véletlen...
2011. ápr. 12. 20:58
 3/6 anonim válasza:
90%
A Lonsdalet a skinheadek kezdték először hordani. 60-as 70-es évek, akkoriban jamaikai zenéken pörögtek és a Lonsdale logos oroszlán egy ilyen jelkép. A nácik azért hordják, mert a korai skineket másolják ruházatilag, meg az NSDAP miatt. A punkok és Hc-sok meg egy körben mozogtak a skinekkel és sok átfedés volt stílusok között. Elég sok ilyen "kisajátított" márka van, de a Lonsdale a legnépszerűbb.
2011. ápr. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
58%
Az igazi punkok nem hordanak londsdalet, max az ilyen náci-punk korcsok(mert már ilyen is van). A HC-sokat nem tudom(szerintem ok maguk sem). A skinheadek meg oké, h elvileg nem nácik voltak (mert gondolom ezért emlited kulon a kettot), de manapság a sok tudatlan barom miatt már egybefolyt a két fogalom, a skinheadek nácinak tartják magukat, igy meg már értheto a márka iránti szeretuk.
2011. ápr. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
58%

Igenis hordhatank OI! skinheadek és punkok is Lonsdale-t meg Fred Perry-t.

Mindkét márka eleinte ingeket, galléros pólókat gyártott ami az akkori munkásosztály sajátja volt. Ebből a csóró közegból kerültek ki a punkok, a skinheadek is, és hát hordták amijük volt, szakadt farmert, munkásbakancsot, bőrdzsekit, szakadtpólót...

Amikor a 'divathullám' szubklutúrává alakult, ezek a ruhadarbok kikoptak a boltok polcairól, és már csak 1-2 márka gyártja őket elviselhető minőségben és fazonban.

Azért mert pár majom hózentrógerben meg rántotthúsmagyaroszágos pólóban próbálja majmolni ezt a sítlust, még nem veszti hitelét az eredeti stílus.

2011. ápr. 13. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
68%
nem vagyok se náci, se hc-s se skin, akkor nem is hordhatok Lonsdalet? :D
2012. jún. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!