Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Szerintetek mennyiből jönne...

Szerintetek mennyiből jönne ki egy ilyen szoknya? Hogyan lehetne ilyet elérni? Kép, bővebben lent.

Figyelt kérdés

[link]


Ha varratni szeretnék egyet, akkor kb mennyiből jönne ki az anyag+ a varrás? tudom, változó árak vannak, de fogalmam sincs, úgy közelítő értéket írjatok! Nehéz lenne itthon megvarrni varrógéppel? nagyon nagy "szaktudás" kell hozzá? De leginkább az ár érdekelne, köszönöm! És még azt szeretném kérdezni, hogy azt hogyan lehetne elérni, hogy ne "lógós" legyen a szoknya hanem olyan mint a képen, olyan kiálló, olyan "merevebb"? Nagyon szépen köszönöm előre is a segítséget!!!:) Legyen szép napotok, minden jót!


2011. ápr. 16. 15:55
 1/10 szamóca. ***** válasza:

nem tűnik olyan komplikáltnak, szerintem meg tudod varrni.

az hogy ilyen elálló legyen szerintem anyagtól függ. ha elég merev az anyag akkor eláll, de rásegíthetsz: felül az öv részénél oldalt jobban ráncold meg mint elöl. plusz akár tehetsz bele valami merevítőt is az alsó varráshoz.

meg úgy látom alul nem simán elszegve van - valószínűleg van alatta egy alsó szoknya valami lezserebb anyagból (mint a régi nagyik szoknyája alatt volt ilyen fényesebb anyag nem tudom a nevét) és ahhoz van visszahajtva hozzávarrva, a végén epdig élet vasaltak neki...

2011. ápr. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Kell hozzá legalább 1, de inkább 1,5-2 méter duplaszélesből, a bősége miatt. Az ár tényleg attól függ, milyen anyagot találsz, pl. ha szerencséd van és találsz 1-2 méter maradékot, akár 500 ft-ból is megúszhatod, de egyébként olyan 2-3000 ft-ot mondanék erre (annál drágábban ilyen anyagot nem vennék meg, én legalábbis).

Ha még sosem varrtál, akkor nem lenne egyszerű elsőre, főleg nem minta nélkül. Ha tudsz valamennyire, akkor igazából gyerekjárék. Én azt javasolnám, hogy vegyél egy szabásmintát (max. 1000 ft), és az alapján szerintem meg tudod csinálni. Az ehavi burdában mintha lenne is hasonló. Ott leírás is van hozzá, az is, hogy hány méter anyag kell hozzá, meg minden. Semmiképp sem ajánlanám, hogy magadtól csináld, ha még sosem varrtál, mert gondolom rejtett zipzár kell bele pl. és a derekát sem olyan egyszerű szépre megoldani. Az alja egyébként szerintem egyszerűen rejtett öltéssel van felhajtva, vagy a kép túl rossz minőségű :)


Az anyagról:

Ahhoz, hogy ilyen tartása egyen a szoknyának, egy merevebb anyag kell, (pl. én most ballonból varrtam ruhát, az pont így áll :) vagy több alsószoknya. Ha mész méterárúba, nyugodtan megkérdezheted az eladót, hogy mik a nehezebb esésű anyagok, amiket ajánlana, de tapintásra is érezni azt.

Ha az alsószoknyás megoldást választod, akkor ehhez én legalább 2, de inkább 3 alsószoknyát javasolnék. Az alsószoknyát bélésanyagból szoktuk varrni, ennek kb. 3-400 ft métere. Olyan 2-3 métert vennék belőle a biztonság kedvéért.

Még valami: az alsószoknyát alul sosem! varrjuk hozzá a szoknyához, különben húzni fogja az anyagot.

2011. ápr. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!!! Ma voltam anyagot venni, és hát mit ne mondjak..jól ráfáztam:( Megmért, levágta az anyagot, de végül kiderült, hogy vagy 2X annyi anyagot adott mint amennyi kellett volna, pedig képet is vittem meg el is magyaráztam többször, hogy mit akarok. 5600 Ft-al megkopasztott:( Ráadásul meg is kérdeztem az eladót, hogy nem-e túl nehéz az az anyag amit adni akar, mert nekem eléggé annak tűnt, de ő erre azt mondta, hogy ez pont jó. Én buta, hozzá nem értő elhittem! Mikor elvittem ahhoz a varrónőhöz akivel megszeretném csináltatni, azt mondta, hogy ez nem jó anyag, túl nehéz, és rengeteg! Azt mondta, hogy próbáljam meg visszavinni... de nem hiszem, hogy visszaadnák a pénzem, mindenesetre mindenképpen megpróbálom, mert szerintem 5600 Ft nem kevés összeg...legalábbis nekem. Nagyon elvagyok keseredve, nem tudom mi a francot csinálnék ennyi, ráadásul ilyen anyaggal ha nem veszik vissza! Ennyi pénzért senkinek nem tudnám eladni:( Még egyszer nagyon szépen köszönök mindent!!!! Minden jót kívánok, üdv!
2011. ápr. 20. 18:21
 4/10 anonim ***** válasza:

Remélem visszaveszik!

Máskor olyan helyre menj, ahol kedvesek az eladók :( Én is ismerek ilyen helyeket, ahol még a hozzáértőkre is próbálnak rátukmálni mindent :(

2011. ápr. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én is remélem:( Elég szomorú, hogy vannak "ilyen helyek":( Ma reggel vissza megyek, majd írom mi volt:) Legyen szép napod!!:))
2011. ápr. 21. 07:45
 6/10 A kérdező kommentje:
Szerencsére visszaadta a pénzt! Bementem egy másik helyre, ahol ismerem az eladót, és kijöttem 600 Ft-ból! Nem mindegy azért, hogy 600 vagy 6500 Ft, és még ráadásul semmit nem lehet kezdeni az anyaggal..:S
2011. ápr. 21. 16:45
 7/10 anonim ***** válasza:

Na ennek örülök :)

Remélem szép lesz a szoknyád, meg minden! További szép napot :)

2011. ápr. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi, aranyos vagy!:) Én is remélem..:) Kellemes ünnepeket!
2011. ápr. 24. 09:47
 9/10 anonim ***** válasza:
Végül megvarrattad a szoknyát?
2012. jan. 16. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
igen, végül megvarrattam a szoknyát, de sajnos nem olyan lett a végeredmény mint amilyenre számított mindenki.:( máskor hivatásos varrónőt keresek inkább.
2012. jan. 17. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!