Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Szabásminta segítség?

Szabásminta segítség?

Figyelt kérdés

Ennek a ruhának nem tudná valaki elküldeni a szabásmintáját? Vagy a nevét, hogy úgy kereshessek rá?


[link]


2011. máj. 29. 19:43
 1/4 anonim ***** válasza:
hát elég komplikált, de szerintem ha rengeteget nézed és próbálod lerajzolni mikor hogy csinálja sztem te is ki tudod találni, de ha mégse akkor varrónő... hátha jobban átlátja
2011. máj. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jaj de jó ötlet, miért nem nekem jutott eszembe.

Nagyon egyszerű amúgy, az a légyen, hogy van egy teljesen egyszerű enyhén bővülő szoknyarészed, ami elöl a "derekánál" kicsit be van ráncolva. Vagy egy nagyobb vagy több kisebb körgyűrű cikk összevarrásával tudod leginkább megcsinálni (és én nem is biztos, hogy beráncolnám)

Ehhez jön hozzá egy derékpánt ami alul lehet teljesen egyenes (vagy háztető alakú, mint a ruhánál, bár ez nem látszik jól, én sztem egyenesre csinálnám), a teteje pedig laposabb szinuszfüggvényhez hasonlít, ha úgy szabjuk, hogy az eleje közepe a domb és az van középen a háta közepe pedig a völgy alja és az a széle. De persze meg lehet oldalvarrással is csinálni.

A mellerésze az tulajdonképpen 2 sál amit egyszerűen hozzávarrsz az elejéhez.

Ez egy nagyon egyszerű ruha, biztos vagyok benne, hogy meg tudod csinálni :)

Ja a derékpántot azt mindenképpen stirceld, és használj szerintem egy vékony rugalmas közbélést is hozzá, különben nem tartja meg ilyen szépen az ívet a hátán.


És köszi az ötletet ;)

2011. máj. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
bocs, most megnéztem az oldalt és ott pedig egy olyan ruha van, aminek nincs derékpéntja, de szerintem ami itt a videóban van annak, vagy van, vagy odaképzelem :D
2011. máj. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat és persze a segítséget.

Én is beleszerettem ebbe a ruhába, nem vagyok nagy szoknyás-ruhás, de ezt eltudnám képzelni magamon:)

Akkor azt hiszem megpróbálkozom vele egyedül. Azt még megtudnátok mondani, hogy kb. mennyi anyag kellhet ehhez?

2011. máj. 31. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!