Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mi Magyarországon ez a nagy...

Mi Magyarországon ez a nagy "nyárizokni" őrület?

Figyelt kérdés

Ez azért kérdés, mert pl Amerikában nem is nagyon létezik ilyen nyárizokni, a sima zoknikat hordják ott, sőt ameddig lehet felhúzzák, majd térdig ezeket a zoknikat.

Meg nyugaton és balkánon sem nagyon van nyári zokni..

Magyar vonatkozású területeken és ázsiai országokban van csak ilyen ( Japán, Korea, Kína, Románia)

lehet, hogy a magyarok a kínai szokást vették át a nyári zoknival a sok kínai bolt miatt?


2011. jún. 23. 22:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Egek! Én az 1980-as években voltam gyerek, akkor nem volt ez a titokzokni még, aki nem akart rendes zoknit húzni nyáron, az felhúzta mezítlábasan a sportcipőt és kész. Elég sokan csináltuk, kutya bajunk nem lett tőle.


De hát ebben a mai elkényeztetett, finnyás világban már ugye titokzokni van.

2011. jún. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Én télen sem viselem el a hagyományos pamutból készült zoknit, így télen is térdfixet hordok.

Van, hogy a cipő feltöri a lábad, ha nem veszel fel ilyen titokzoknit. Ez szerintem nem divat kérdése.


Nyilván papucshoz nem veszel fel zoknit és elvileg még szandálhoz sem (bár a nylon testszínű azért elmegy, ha egyébként véresre törné a lábad a cipő).

2011. jún. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

09:01

Én is akkor voltam gyerek, de soha nem hordtam cipőt zoknin nélkül. Nem finnyás vagyok, csak nekem kényelmetlen.

Titokzokni szerintem akkor is volt, csak inkább női titokharisnya volt. Nagyanyám jut róla eszembe :)

2011. jún. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Már a 60-as években is létezett titokzokni, úgyhogy nem új találmány.

Mellékesen Nyugateurópában is közismert dolog.


Pl. itt is láthatod:


[link]

2011. jún. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!