Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » A fűző mennyire kényelmes/kény...

A fűző mennyire kényelmes/kényelmetlen viselet?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy nekem eddig még csak míderem volt, de nagyon szeretnék fűzőt. :) Viszont annak nem látom értelmét, hogy vegyek egy elegáns fűzőt, amit egy évben párszor tudok hordani, tehát inkább mindennapi használatra vennék szolidabb kinézetűeket.

Még nem volt rajtam sohasem, a kérdésem az, hogy milyen érzés viselni?

Persze gondolom vannak különbségek, de úgy nagyjából. :D Van különbség mell alatti és feletti között viseletben?

A derékbőségem 63 cm. Annyira gyilkos mértékű karcsúsodást nem szeretnék; olyan 5 centit.


2011. jún. 27. 11:19
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

Vannak mindennapi viseletre készített fűzők bőven, nyugi. Ha sokat szeretnéd hordani, azt ajánlanám, hogy csináltass saját méretre, az a legjobb. Itt pl.: extil.hu, készítenek neked.

5 centi egyébként is nagyjából az, amivle ekzdenik szokás a fűzést, ez pont kényelmes, és egy kicsit ugye karcsúsít is. Ahhoz viszont, hogy tartósan karcsúsodj, 24/23-ban fűzőt kellene hordanod.

Én a hét kb. 5 napján fűzőt viselek (mondjuk amikor nincs 40 fok), mert nagyon szeretem őket. Van olyan fazon, ami számomra 10 centis behúzással is kényelmes, van, ami kevesebbel. Ez egyénfüggő. A lényeg az, hogy jó kialakítású darab legyen, és persze jó méretben. Egyébként ami biztosan mondható, hogy görnyedni nem fogsz benne :) szépen kihúzzák a hátat, és az ember háta sem fáj benne. Mióta fűzőt hordok, nélküle is jobban kihúzom magam, úgy megszoktam.

Mell alatti és mell feletti közötti különbség...hát szerintem annyi, hogy akinek nincs akkora melle (pl. nekem), hogy a mell alattit bátran hordja melltartó nélkül, annak az alatti kicsit kényelmetlen, legalábbis nekem nyomni szokta egymást a fűző teteje és a melltartó. Mindenesetre elég durva dekoltázst csinál :D A mell alattival talán több hangsúly kerül a derékra, szerintem karcsúbbnak tűnik abban, mint a mell felettiben. Na meg könnyebb benne lélegezni :D

Most így hirtelen ennyi :)

Nhány jó oldal fűzővételre:

a már említett extil.hu

corset4you.com

corsets-uk.com (csak a waist-training felel meg itt egy fűző fogalmának)

fairygothmother.com

bibianblue.net

morganafemmecouture.com

axfords.com

vollers-corsets.com

amit nem ajánlok: a magyar LeCorset (az extil is magyar és mérföldekkel jobb), és a vaterás/teszveszes kínais átverések, illetve az ott felárral értékesített corsets-uk fűzők, valamint az ebay (szintén a kínai, rossz minőségű fűzők miatt).

2011. jún. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. (: És téged az utcán megnéznek fűzőben?


A fuzok.hu-ról mit gondolsz? Én ott nézegettem. Tetszenek a fűzők, és az árak is még rendben vannak.

Meg még a corsets-uk szimpatikus, a hármat kettőért akciót kipróbálnám. :3 De először egy sima fekete mell alattit akarok venni tapasztalatszerzésre. :3

2011. jún. 27. 18:12
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát bizony megnéznek, de azért teszem hozzá, sokszor korhű ruhákban mászkálok, és ha nem, akkor is elég extrémen öltözködöm, ráadásul a hajam is ciklámen-piros-lila :D Szóval nem feltétlen a fűző miatt, de ki tudja :D

Ezt a fuzok.hu oldalt nem találom, belinkelnéd? De van egy gyanúm, hogy nem acélmerevítéses fűzőket árulnak, de majd kiderül :) "fuzo.hu"-ra a már emlegetett LeCorset oldalát adja ki. Őket azért nem ajánlom, mert eddig életemben egy olyan emberrel találkoztam összesen, aki elégedett volt velük, elszabott, elálló, céljuknak nem megfelelő fűzőket gyártanak, kevés merevítővel.

2011. jún. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nekem beadja: [link]

Vannak divat- és acélmerevítéses fűzők külön. :) Van átfedés a corset-ukvel.

haha akkor lehet, nem a fűző miatt néznek. :) Amúgy csak kíváncsiságból, a stílusodhoz tartozik valamilyen zene stílus?

2011. jún. 28. 19:33
 5/8 anonim ***** válasza:

Ja igen, ők a corsets-uk-től szerzik be azt hiszem az összes fűzőjüket. Szóval teljesen ugyanaz :)

Egyébként zeneileg végülis a goth rock a kedvencem (meglepő:), de szeretem a power, folk metált is, és még a goa zenét is szívesen elhallgatom :D. Félreértés ne essék, nem járok talpig feketében, és nem azért hordok fűzőt, mert annyira goth vagyok, hanem mert imádom a korhű ruhákat, pl. a varrás az egyik hobbim :D

2011. jún. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

oké. :) Csak a fűzőről, színes hajról és extrém ruhákról nekem automatikusan Emilie Autumn jutott eszembe. :)

[link]

Varrás az remek hobbi. Kár, hogy nincs türelmem hozzá. :D

2011. jún. 29. 16:31
 7/8 anonim ***** válasza:
Nagyon szeretem az ő zenéjét is egyébként! És a ruhái is remekek, ami azt illeti :D
2011. jún. 30. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
hah akkor azért beletaláltam ;)
2011. júl. 3. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!