Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Én leszek a tanú a testvéremék...

Én leszek a tanú a testvéremék esküvőjén, mit vegyek fel? (Mindig vagy alulöltözök, vagy túl, de most nem szabad elszúrnom. )

Figyelt kérdés

(Csak kiskoromban voltam esküvőn, úgyhogy nem vagyok képben a szokásokkal.)

Kevesen leszünk, kb. 20 ember, így ha idiótán fogok kinzéni, az tuti, hogy fel fog tűnni, és évekig megjegyzik. És nem ismerem a családja nagy részét (csak 1x találkoztam velük), mert Ő féltestvérem. Úgyhogy nem tudom, mennyire akarják kirittyenteni magukat, én meg nem akarok megint a legtrógerebb vagy a legcsicsásabb lenni.

Mondtam neki, hogy van fekete nadrágkosztümöm, de az nagyon komor, és abban szoktam temetésre menni. Ő azt mondta, őt nem érdekli, hogy fekete, neki tök mindegy. Felsoroltam neki pár másik ruhát, de nem tudott segíteni, mert fiú. :D


Ezekből tudok választani:


Hétköznap lesz, úgyhogy valószínű nem lesz eső - JÓ IDŐ ESETÉRE:


1. Fekete kisestélyi. Szolíd, de elegáns, illetve inkább aranyos stílusú, mint dívás, de ez kishúgként talán nem baj. De nem tudom, hogy nem túlzás-e.


2. Világosszürke egyberuha - ez nagyon csinos, csak kicsit kinn van belőle a dekoltázsom, és az nem esküvőre való szerintem.


3. Hosszú, lefelé erősen bővülő szoknya: felül halványrózsaszín, középen halványsárga, alul halványzöld (batikolva van), és hímzett, illetve flitterek is vannak rajta, de csak közelről látszik, és nem hivalkodó, és nem is cigányos - bár a leírásból úgy tűnhet. :D

Ehhez tudnék húzni egy virágos rózsaszín spagettipántos topot, vagy egy 3/4-es ujjú halványzöld (mint a szoknya alja) blúzt, esetleg egy fehér inget vagy fehér elegáns blúzt, vagy talán egy középkék hosszú ujjú inget, esetleg egy halványbézs csinos ingblúzt.


4. Hosszú, zöld szoknya virágmintákkal.

Ez jól mutat a piros ingemmel, vagy az említett rózsaszín, virágmintás toppal, vagy egy fehér spagettipántos toppal, aminek enyhe zöld mintái vannak.


5. Térdig érő fekete szoknya, olyan "irodai stílusú" elegáns. Ehhez tudnék választani az előbb említett ingek közül.


6. Vagányabb térdig érő fekete szoknya, ez szabásra ilyesmi: [link]

Ehhez is inget vagy ingblúzt tudnék húzni.


7. Egyszerűbb öltözék: térdig érő színes szoknyáim is vannak: egy kék alapon zöld levelekkel és sárga virágokkal, egy világos zöld színes mintákkal, illetve egy sötétkék fehér mintákkal. Ehhez is vannak a fent felsorolt ingek, blúzok, topok vagy van még középkék-fehér batikolt spagettipántos felsőm, illetve más, egyszerűbb felsőm is van, amit hétköznapokra szoktam, ha esetleg valami egyszerű darabot kéne választanom.


HIDEG ESETÉRE marad egy fekete elegáns nadrág inggel (milyen színű legyen), illetve egy térdig érő nőies ballonkabát - szerintem az megy a szoknyákhoz, egyberuhákhoz is... A blézerem az nem jó, mert az ahhoz a nagyon komor nadrágkosztümömhöz tartozik - vagy inkább olyat kellene felvennem rossz idő esetén?


2011. jún. 30. 19:30
 1/7 anonim ***** válasza:
feketét semmiképp. amúgy a szürke ruha jól hangzik, a többi alulöltözött - nekem legalábbis.
2011. jún. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

elsőnél a pont:)

Feketét, pirosat és fehéret semmiképp:)


12L

2011. jún. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem mehet egy fekete egyrészes, de mondjuk fehér boleróval, fehér cipővel, fehér táskával, gyöngysorral, nagy virágbrossal.

Szerintem ha hétköznap lesz az esküvő, akkor nem is fog a pár ilyen "babonákkal" foglalkozni

(Rakott szoknyánál mindenesetre jobb)

2011. jún. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sajnos nincsen fehér táskám, fehér cipőm stb.

De rakott szoknyám sincs, nem tudom, miből gondoltad utolsó. :)

És az nem baj, ha kicsit mély a dekoltázsa a szürke ruhának?

2011. júl. 1. 15:46
 5/7 anonim ***** válasza:
22:39-es nem lehet feketét venni, mert az a gyász színe...
2011. júl. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

nem baj, mehet az a szürke ;)

első voltam.

2011. júl. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2011. júl. 1. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!