Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A vőlegényem legjobb barátja...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A vőlegényem legjobb barátja szerelmes belém, ő lesz az egyik tanú is, mit tegyek, fújjuk le?

Figyelt kérdés

December közepére van időpontunk. A nyár végén részegen meg akart csókolni, majd másnap szerelmet vallott, nagyon kiborultam, de mondtam neki, hogy ezt felejtse el, ne tegye tönkre a vőlegényem és közte levő barátságot, valamint a miénket se (mi hárman, plusz a vőlegényem másik legjobb barátja már évek óta alkotunk egy erős négyes barátságot). Azt mondta, hogy ezt már a kezdetektől érzi, de mindig elterelte a gondolatait. Ezt nem mondtam el a vőlegényemnek, mert nem akartam semmiképp sem felkavarni és összeveszíteni őket. Egy ideig ez a dolog stagnált, majd a vőlegényem elkezdett engem, meg a barátját elküldeni mindenhova, helyfoglalás, virágok intézése, torta megrendelés, mert ő dolgozik és nem akar mindent rám terhelni. Mondtam, hogy szeretnék egyedül menni, nem értette, hogy miért, mikor a barátja az én barátom is, emellett szerette volna, ha a barátja őt képviseli, tehát hogy ne döntsek egyoldalúan és ne minden csak az én akaratomat sugallja. Minden egyes ilyen közös "akciónál" nagyon feszült volt a hangulat, nem szólt hozzám, csak nézett, én meg legszívesebben elsüllyedtem volna. Mondtam neki, hogy ne csináljon már így, nem haragszom, csak próbáljon meg túllépni ezen. Mondta, hogy nem tud, neki ez nem jó érzés, inkább elfojtja magában, de már nem lesz semmi a régi.


Nem tudom, hogy mit tegyek, nagyon ideges vagyok, többször sírva is fakadtam már, pedig nem szokásom, csak ha tényleg gáz van. Megtehetném, hogy nem foglalkozom vele, de minden egyes megnyilvánulással érezteti, hogy szenved és tönkrement a barátságunk. A vőlegényemnek semmiképp sem akarok szólni, ha összevesznének, magamat hibáztatnám. Ez a négyes barátság a legjobb volt, már egyetem első éve óta ismerjük egymást, sok mindent átvészeltünk. Nem tudom, mit tehetnék, hogy menjek így tiszta lélekkel férjhez, miközben tudok valamit, ami miatt már semmi nem lesz ugyanaz? Vagy titkoljam el és ne hozzuk fel soha többé? Egyszerűen nem látom a legjobb megoldást, mert itt semmi sem jó.

24/L


2011. okt. 30. 16:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hosszú távon nagyon sok bonyodalmatok lesz ebből hidd el, jobb tiszta vizet önteni a pohárba. A vőlegényed barátjának kell elfogadni hogy soha nem leszel az övé de ah nem fogadja el lépni kell...nem mehetsz hozzá titkolózva ahhoz a férfihez akivel le akarod élni az életed, mi lesz ha véletlen kiderül vagy ha érzi majd a levegőben a feszültséget mikor 3-man vagytok együtt? persze biztos könnyen fogunk beszélni itt, de adj ultimátumot hogy vagy elfogadja és leszáll rólad nem provokál folyton vagy el kell mondja a párodnak az egészet, ha meg nem akkor te teszed. Nagy balhé lesz ha az esküvő után derül ki, mellesleg ugye nem az esküvőre értetted hogy fújjátok le emiatt? mert akkor felmerül a kérdés bennem hogy hozzá akarsz e menni egyáltalán.
2011. okt. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is mindenképpen mondjátok el a vőlegényednek a dolgot. És az esküvőt még véletlenül se fújd le emiatt! Az esküvő előtt beszéljétek meg lehetőleg minél hamarabb,hogy a vőlegényednek is legyen ideje feldolgozni a történteket..
2011. okt. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha eltitkolod akkor soha nem fogod levakarni magadról a srácot....ha véget akarsz ennek vetni és valamit jelent számodra a párod akkor szépen elküldöd a srácot a fenébe a párodnak pedig elmondod és megszakítjátok vele a kapcsolatot..szerintem ennél jobb megoldás nincs...én úgy gondolom...ha nem ezen akarsz egyfolytában agyalni.
2011. okt. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Figy, sztem egy kérdést kell eldönteni: kit szeretsz, és kivel akarsz élni? Ha a vőlegényeddel, akkor a barátodnak - bármilyen jó barát is - ezt mondd el, és ha intelligens és jóindulatú ember, akkor megérti. Ha nem érti meg - bármilyen keményen hangzik - nem önzetlen barát, hanem önző ember, aki nem képes a másik boldogságának örülni. A párodnak pedig mindenképpen mondd el a dolgot, mert nagyon nehéz lenne feszültségben élni. Amúgy ha másként nem megy, meg kell szakítani a kapcsolatot a baráttal. Ez igazán ő rajta múlik. Ha rádakaszkodik, így járt...


Sok sikert!

33F (6 éve boldog házasságban)

2011. okt. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%

Ne haragudj, nem értem a problémát... vagy nem mondod ki.


A házasság kettőtöké. Te szereted őt és ő szeret téged.

Ha még valaki szeret téged, az ezt nem befolyásolja...


Te viszont többet írsz az erős négyes barátságról, mint a vőlegényedhez való kötődésedről.


Az, hogy felmerül egyáltalán benned, hogy lefújd az esküvőt, az mit jelenthet....? Nem is annyira a vőlegényedbe vagy szerelmes, inkább a négyes barátságba, amit egy házasság valamelyik fiú taggal "szentesítene"...?


Nem bántani akarlak, tudod, csak próbálom kibogozni az érzéseidet abból, amit leírsz, illetve amit nem írsz le...


Minden jót neked, és dönts helyesen!

2011. okt. 31. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz. Amennyiben meg vagy győződve róla, hogy vele akarod leélni az életed akkor mindenképp hanyagolni kell az érintkezést a közös baráttal, és őszintén el kell mond a párodnak, hogy mi történt és te hogy viszonyulsz a helyzethez.

Ha úgy döntesz hogy valakivel összekötöd az életed akkor mindenképp biztos kell benne legyél, mert sok nehézséget ad még elétek az élet, amit a legkönnyebben így lehet átvészelni. Nem szabad kételkedni az érzésekben.

Tapasztalatom szerint a házasság egyébként is megváltoztatja a baráti kapcsolatokat, a baráti kört. Az akinek pedig összetörik a szívét egyszer úgy is csak kiheveri.

2012. jún. 8. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen, az ő szerelmi bánata legyen az ő baja, nem értem, miért kell ennyire magadra venni.
2013. jún. 7. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia kedves kerdezo!

2011 ota aok ido telt el, mi van veletek? Illetve mi lett az eredmenye a bonyodalomnak?

Remelwm a paroddal boldog hazassagban elsz, es lehetoleg a barati tarsasag megmaradt, mar amennyire egy ilyen szitu utan lehet.

2014. okt. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 mi a fene ***** válasza:
Engem is érdekelne !
2014. nov. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Sajnos nem jön válasz a kérdezőtöl.. :(
2014. nov. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!