Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Jól értem, hogy miután a...

Jól értem, hogy miután a magas talpú cipő kiment a divatból, most megint divat lett, csak platform a neve?

Figyelt kérdés
De ugyanúgy képesek azt mondani, hogy a magas talpú cipő már nem divat. Hát hogy van ez?
2011. júl. 2. 19:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Én eddig a pillanatig úgy voltam vele, hogy magastalpúnak neveztem a telitalpú cipőket. Igaz mindig megtudtam magam értetni az emberekkel:D
2011. júl. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Azért nem egészen... régen, kb. 13 éve amikor divat lett a patacipő, azok trampli, elöl hátul szinte egymagas talpúak voltak.

Ilyesmik (még nekem is volt ilyesmim :))

[link]

[link]

Ezt ma már csak a gothok hordják ha jól tudom...


A mai platform cipők, kecsesek, csinosak, nőiesek...


[link]

[link]

2011. júl. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Az utóbbi felépítésű anyám fiatalkorában is divat volt :)

Az előbbiből meg nekem is van egy, és a mai napi hordanám, ha nem ment volna tönkre pár hónapja. A legkényelmesebb cipőm. Meg kellene javítanom :)


De végülis a kettő ugyanaz, magastalpú, csak most kicsit másképp :)

2011. júl. 2. 20:36
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem jól érted.

A magastalpú/telitalpú cipő még mindig ugyan az: [link]

A platform pedig az, aminek az eleje meg van emelve, de egyébként nem telitalpú: [link]


Amúgy jelenleg mindkettő divatos. Csak egy bizonyos értelmi szintű/korú csoport szereti összemosni a kettőt, mert számukra ciki azt mondani, hogy telitalpú, pont azért, mert sokaknak mondjuk a holdjárók jutnak róla eszükbe. Ettől függetlenül az első kategória nem platform, hanem magastalpú/telitalpú :)

2011. júl. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Még valami! Bakancsok terén (dark, goth) tényleg platformnak hívják a telitalpút/magastalpút, ez kb. az egyetlen kivétel :)
2011. júl. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Óó, értem. Nem hoznak lázba ezek a kifejezések, hogy tudjam mit jelent :) (hű még mennyi ilyen lehet...) A fenti sejtésem miatt rákerestem neten, és a képtalálatok elég vegyesek voltak, ezért gondoltam, hogy tényleg ugyanaz a kettő. De ezek szerint mégsem :)

Köszönöm a válaszokat :)

2011. júl. 2. 21:00
 7/10 anonim ***** válasza:

20:56-ost annyiban javítanám, hogy a telitalpú nem ugyanez mint a magastalpú mert egy teéitalpú nem feltétlen magas elöl... :)


Ezek telitalpúk, de nem platform:

[link]

[link]


Ez platform is meg telitalpú:

[link]


Platform ami elöl emelt, attól függetlenül, hogy egyben van e a talpa vagy sem... ha a talpa elöl magasított akkor már platform.

2011. júl. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Szerintem egyszerűbb ha nem foglalkozok a nevekkel. Cipő és kész :D

De amúgy értem :)

2011. júl. 2. 22:44
 9/10 A kérdező kommentje:
Ja és köszi :)
2011. júl. 2. 22:45
 10/10 anonim ***** válasza:
le akartam írni,de már ellőőttem megtették:D
2011. júl. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!