Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hányas mérettől számítjuk a...

Hányas mérettől számítjuk a "molettit"?

Figyelt kérdés
Vaterán böngészve meglepve látom, hogy már a 40-es méretű ruhákat nagybetűsen MOLETTI-ként hirdetik. Ez egy kicsit szíven ütött. 42-es a méretem, de egy cseppet sem érzem magam molettnek...
2011. aug. 19. 17:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Sztem a 42 a határvonal, és 44-től számít molettnek.

Viszont azt is vegyük számításba, hogy mondjuk egy 160 cm-s lány/nő 40-es mérettel már lehet, hogy molett, egy 180 cm-es meg lehet, hogy 44-essel normál (mert mondjuk széles a csontozata, a válla, csípője...)

2011. aug. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen, általában a 44-es méretet jelölik XL-ként, innentől lenne "hivatalosan" moletti.

Ne idegeskedj rajta, szerintem csak valahogy el akarja adni a cuccait.


Engem is bosszant, mivel én nagy mértű ruhákra szoktam vadászni, és csak időrablás, amikor ugyanebbe futok bele.

2011. aug. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

:c

nekem is 42es a méretem, de 177 centi vagyok és széles a csípőm meg minden. de nemár hogy molettnek számítsak amúgy nem vagyok dagi :'D

2011. aug. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Pont egy másik kérdésnél válaszoltam egy hasonló kérdésre, itt is ugyanazt tudom mondani: "lehet, hogy a plázában, ha megveszed a nadrágot, nem megy rád a 30-as, de a kínaiban a 27-es még nagy is." Szerintem butaság ez a méretezés. Nem azt kell nézni, hogy hanyas, hanem, hogy jól áll-e, kényelmes-e, tetszik-e...stb. Mondjuk vaterán ezt nem tudod kiszűrni, de szerintem ez egyénfüggő. A közízlés pedig azt diktálja, hogy XL-es méret felett fogyjál le! De erre nem szabad hallgatni...
2011. aug. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Eltelt másfél év, de esküszöm rosszabb a helyzet. most már a 38-asra is Molettit írnak némelyek...
2013. jan. 6. 17:26
 6/8 anonim ***** válasza:

B+...

Mikor a 38 az M méret, ami a medium rövidítése, azaz közepeset, normált jelent.

Moletti... agyam eldobom:-S

2013. jan. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség... nem attól leszel molett, hogy 38, vagy 42es ruhát hordasz, hanem hogy hogy oszlik el rajtad a háj....
2013. jan. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Utolsó, ha egy 36-os méretű nő (legyen 165 cm magas) aránytalan, mert mondjuk egyenes a dereka, vékonyak a végtagjai, és van a hasán 3 kg felesleg, az nem molett (akkor sem, ha sz@rul néz ki.) Ha egy (szinten 165 cm) 44-es méretű nő homokóra alkatú, nagy mellű, hangsúlyos derékkal, széles, kerek csípővel, na az molett. Ettől függetlenül arányos, és hű de hú de ahhhh...

De attól még a molettség az mérettől függ.

A csinosság, a jó test az nem.

2013. jan. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!