Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Ennyire el vannak méretezve...

Ennyire el vannak méretezve mostanában a ruhák?

Figyelt kérdés

voltam több helyen is ruhát próbálni. Na most 172 cm vagyok és 62 kg. Igen, a csípőm szélesebb. Régebben jó volt rám az S/M-es póló, az L-es nadrág, illetve nem tudom milyen számozás szerint a 29/30-as.

A napokban szerettem volna nadrágot és fölsőt venni. Több helyen nézelődtem. Nonszensz, hogy a 2 XL-es nadrág jó rám, és az M-es póló feszült rajtam. Pedig még fogytam az előző évekhez képest. Más szerint is el vannak számozva a ruhák? Illetve csak a hipervékony lányokra terveznek ruhát?


2011. aug. 22. 21:01
 1/9 anonim ***** válasza:

el hát...

XS-es póló majdnem hogy lóg rajtam, közben meg XS/S a méretem...

A cipőkről nem is beszélve... a 36-os kicsi, a 37-es nagy volt... felpróbáltam más cipőt, a 38-as is kicsi volt...

2011. aug. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, teljesen összevissza méretezik. Jelenleg hordok 36-42 méretig mindenféle ruhákat. Cipőm is van 37-es, de 39-es is. Már nem is nézem, mit írnak a ruhára, szemre választom ki, amit a próbafülkébe viszek.
2011. aug. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is így vagyok ezzel. XS/S a méretem felsőkbe, de mostanában lógnak rajtam. Vagy ez a divat én nem tudom.


17/L

2011. aug. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A Kínában gyártott cuccokat ázsiaiakhoz méretezik, ők pedig kicsik, vékonyak.

Én a harisnyákon akadtam ki mostanság, mert a mérettáblázat szerint nekem S-M méretű kellene, ennek ellenére az XL-es éppen hogy csak jó rám. Mindig kínosan érzem magam mikor bemegyek és 5XL-eset veszek. Az a legnagyobb. Egyszerűen nem elég hosszú a többi...

2011. aug. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen. 29es a nadrágméretem de van 40es nadrágom...
2011. aug. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 monster under yo bed ***** válasza:

jó látni, hogy nem csak nekem van bajom a méretezéssel.

xxs-től xl-ig minden megtalálható a ruhatáramban, és van, hogy a 36-os cipő nagy, a 38-as meg kicsi rám...

2011. aug. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Minden nagy cégnek más a méretezése, és figyelni kell, hogy milyen országból származik a márka is, hiszen országonként is mások a méretek.

A nadrágnak és a farmernek pedig külön méretezése van.

XS=34(nadrág)=25(farmer számozás)

S =36 =26/27

M =38 =27/28

L =40 =29/30

XL=42 =31

XXL=44 =32 és így tovább fölfelé.

De nézni kell, hogy a kínai cuccok, kisebbek, a franciák és az olaszok is, de a németek és az angolok nagyobbak, de függ ugye a márkától is.

2011. aug. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

én is felpróbáltam két azonos számozású gatyát és az egyikbe alig fértem bele,a másik meg lógott rajtam...

pólóknál is...van xs-es pólóm,de xl-es is...nemértem én se,már nem is figyelik annyira,csak legyártanak több méretet és a legkissebtől elkezdik számozni v vmi ilyesmi lehet...mondjuk a kínai cuccoknak mindig rossz a számozása,de a póló az new yorkeres,van xs,xl

2011. aug. 23. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Na akkor már vágom miért nem volt jó rám Németországban egyik ruha sem! De se a New Yorkerbe, Pimkie-be stb.

A normális méretem alul is, felül is, "S". Nadrágban 26-os.

De az ottani ruhák, lògnak rajtam szabályosan, pedig ezt a méretet néztem! Azt hittem csak én vagyok hülye, de ezek szerint nem...

Köszi emberek, most is tanultam valamit!:)

23/N

2011. aug. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!