Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hogy vesz magának valaki...

Hogy vesz magának valaki ruhát, akinek a súlya folyton változik jelentősen?

Figyelt kérdés
tehát mondjuk itt vagyok én 120 kilósan (ffi), de most diéta meg minden, terveim szerint 100 alá megyek fél éven belül, gondolom az már teljesen más méret. Esetleg lefogyok 90-re is előbb-utóbb, de esetleg visszajön minden diéta mellett is. Hogy vegyek így öltönyt és mikor? Vegyek 110 kilósan és az jó 100 kilósnak is, meg azt talán lehet tartani? Egy öltönyt nem tudok minden évbe venni, mert kva. drága, szóval, hogy és milyen méretben érdemes vásárolnom és mikor?
2011. szept. 13. 10:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Öltönyt egyáltalán nem érdemes vásárolnod, csak ha beállt a súlyod. Addig ha valahova kell, kérj kölcsön valakitől, legrosszabb esetben vegyél ki kölcsönzőből. Még így is jobban jársz anyagilag.


Egyébként én például úgy vásárolok (nő vagyok), hogy olyan ruhákat veszek, amik vagy gumisak, tehát minden méretre jók, vagy könnyen bevehetők később.

Vagy a kínaiban valami olcsót, amit nem sajnálok két hónap után kidobni.

2011. szept. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Ilyenkor mikor fogysz, praktikusabb turiból beszerezni a cuccokat. Aztán majd ha tudod tartani a súlyod, akkor már vehetsz elegáns üzletből ruhákat.
2011. szept. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kitűnő állapotú öltönyök és ingek vannak a turkálókban, férfi embernek sem ciki a mai világban ilyen helyet felkeresni, hidd el. Csak összehasonlításként a háda kft.-ben 2990 ft/kg a ruha kilója. egy öltöny kb. másfél kg szóval a több tizenezres öltönyárakból kiindulva már jól jártál...és ha kifogysz belőle akkor sem fogod sajnálni a rászánt összeget, viszont addig is tudsz megfelelően öltözködni...
2011. szept. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%
Hagyd a turkálókat, nevetséges. Menj el bármelyik szabóhoz, mondd el, hogy öltönyt szeretnél, de hamarosan jelentősen csökkeni fog a súlyod, akkor varrnak neked egyet, ami pont a te alkatodra van szabva, de ahogy fogysz, mindig be tudnak venni belőle, ha esetleg visszahíznál, akkor pedig kieresztik, ennyi.
2011. szept. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szabó? Vannak még? És mennyiért dolgoznak, milyen anyagokkal? Valóban gazdaságosabb megoldás lenne ez? Többiek, szerintetek?
2011. szept. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az öltönyárakat nem tudom, mert nő vagyok, de a női ruhák kb. a középkategóriás boltokéval egyezik meg. Gondolom, öltönynél sincs másképp.
2011. szept. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves előttem válaszoló!


Addig ne ossz tanácsot, míg nem tudod valóban milyen árakkal dolgozik egy szabó, hanem csak tippelsz!

Az én férjemnek 30.000,- be került kompletten a zakó+nadrág, szabónál. Nem túlsúlyos, mert azért nézik a felhasznált anyagmennyiséget is. És bár nagyon szépen dolgoznak abban az üzletben, azért nem vetekszik mondjuk egy Baumler vagy Styl-es öltönnyel. A hátán valahogy olyan esetlenül áll ezért be akartuk vetetni, hát nem igazán sikerült úgy megcsinálniuk hogy az tényleg jó legyen.


A turkálóban keresés igenis jó ötlet, márcsak azért is mert ha a szabó pl. csinál egy 120 kg-os férfira öltönyt, az szerinted hogy fog mindig kinézni ha itt bevesznek-ott bevesznek belőle, mígnem eléri a 80-90 kg-ot. Ráadásul még a folyamatos átalakításért is fizetni fog...

2011. szept. 14. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

oké, akkor várok, hogy beáljon, az mondjuk azt jelenti, hogy +-5 kilót tartok mondjuk fél évig?

nem feltétlen szükség az öltöny, csak 1 db nem ártana, ha kell, viszont ingek sem két fillérek és abból meg minimum 5 kell és ha 5 kilónként más méret kell kb, az is megfizethetetlen valami

2011. szept. 14. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!