Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért zavarja az a kollégáimat...

Miért zavarja az a kollégáimat az iskolában, hogy ezekben a meleg koraőszi napokban rövidnadrágban járok tanítani?

Figyelt kérdés
Férfi vagyok, szerencsétlenségemre tanár, amúgy imádok tanítani, de vannak begyepesedett kollégáim, akik tegnap és tegnapelőtt is megszóltak, megkérdezték, miért járok rövidnadrágban tanítani, ez nem illő egy tanintézetben. Már ezt a hülye hivataloskodó szót is utálom: tanintézet. Mi lehet az ilyen maradi emberek fejében?
2011. szept. 14. 11:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt már te (bár nem tudom, hogy hány éves vagy, de maradok a tegezésnél) is megválaszoltad... Azért, mert maradiak. Ragaszkodnak az illemhez és a szabályokhoz, nekik ez fontos, mert egyfajta kereted ad az életüknek, gondolom én. Amúgy szerintem rajtuk kívül senkit sem érdekel, hogy miben vagy.
2011. szept. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Attól függ, ha a rövidnadrág térd fölött ér véget akkor kábé ilyen idióta magamutogatónak tűnsz. Meg valóban nem illik. Én sem járok miniszoknyába dolgozni a suliba. Pedig melegem van.

Ha normál férfias (nem tapadós, minimum térdig ér) rövidnadrágról van szó akkor nem értem mi a bajuk vele. Hagyd a francba.

2011. szept. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Miért, van ilyen szabály? Mert akkor a diákok se járjanak miniben meg sminkben. Szerintem nem gáz a dolog, és úgyis nemsokára hideg lesz és hordhatsz hosszút.
2011. szept. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Teljesen konszolidált short, nem combmutogató, sőt: még a térdemet is eltakarja. Nem értem, mi a bajuk vele.

A színe és a fazonja pont ilyen:


[link]

2011. szept. 14. 12:55
 5/16 anonim ***** válasza:
12%
Ne haragudj, de ez nem maradiság kérdése. Nem illik! Ha egy pultban lennél csapos, simán jó lenne. De tanítani, nem! Szégyen, hogy ezt egy tanárnak kell magyarázni. Úgy ahogy ilyen területű munkáknál nőknek sem illik a térd fölötti szoknya vagy a térdnadrág, vagy a nyitott cipő, férfiakra is vonatkozik az etikett. Pl. a minisztériumban dolgozók sem hordhatnak ilyen rövid nadrágot. Szóval a kollégáidnak igaza van. Nem azért nem hordanak ilyet, mert nincs rá pár ezer forintjuk, hanem ők tudnak valamit, amit te sajnos nem..
2011. szept. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
79%

utolsó: mi ez a hülyeség, hogy a női tanároknak nem illik a nyitott cipő? az ÖSSZES női tanárom, a friss diplomástól az 50 körüliig, ilyen melegben szandált/balerinacipőt hord. nagyon rövid nadrágot/szoknyát nem hordanak, de térdig érőt, vagy kicsit rövidebbet simán. már aki ad magára.

a férfi tanárok is simán hordanak rövid nadrágot, ha meleg van, még rövidebbet is mint a kérdező. és nem, nem csak a friss diplomás tanárok, hanem a 10, 20 éve tanítók is.

szerintem attól, hogy valaki tanár, és meg tudja tanítani az anyagot, és a viselkedésével szerez tekintélyt, akkor mindegy hogy milyen ruhát visel, viseljen olyat, amiben jól érzi magát, és kényelmes, és ami tetszik.

szóval kérdező, nyugodtan viselj rövid nadrágot. csak ne szandálzoknival :)

2011. szept. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem sem iskolába való.Minden hivatásnak megvan a maga viselete.Ha megnézitek, másképp öltözik egy banki ügyintéző, másképp egy fodrász, és másképp egy bolti eladó. Ez a lazaság inkább a haverokhoz való, nem egy iskolai munkához.
2011. szept. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
38%

"utolsó: mi ez a hülyeség, hogy a női tanároknak nem illik a nyitott cipő? az ÖSSZES női tanárom, a friss diplomástól az 50 körüliig, ilyen melegben szandált/balerinacipőt hord. nagyon rövid nadrágot/szoknyát nem hordanak, de térdig érőt, vagy kicsit rövidebbet simán. már aki ad magára"


olvass utána. bár gondolom ilyen szakirodalmat nem lapozgatsz..látszik..

2011. szept. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a diákokat egyálatalán nem érdekli,hogy a tanár miben jön be órát tartani,a többi tanár,akik kritizálták a rövidnadrágot azok meg valóban nagyon maradiak.Sajnos a legtöbb iskolában és általában a hivatalos intézményekben még ma is elvárás,hogy ingben és vasalt nadrágban járjon az ember dolgozni,pedig szerintem ez egyáltalán nem befolyásolja,hogy valaki képes-e eleget tenni a munkakörének vagy sem.
2011. szept. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom hogy mi a baj az iskolámmal (ELTE gyakorlóiskola), de nálunk minden tanár úgy öltözik, ahogy akar, és elég sokan vannak, férfiak is és nők is, akik nem viselnek inget/blúzt, vasalt nadrágot/szoknyát.
2011. szept. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!