Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Szoktatok e-Bayról vásárolni,...

Szoktatok e-Bayról vásárolni, ha igen akkor hogy vált be?

Figyelt kérdés

Nem értek pár dolgot!

Köszönöm, ha tudtok segíteni!

Szóval van egy-két termék ami tetszik, de nem merem megrendelni.

Oda van pl. írva az ára, amely tartalmazza a szállítást, de nekem még pluszba rá kell fizetnem illetéket vagy vámot?

tudom, hogy nem ruha, de láttam egy telefont, aminek az ára 900 valahány forint volt. Pedig, ha rendes üzletben vennénk akkor több száz ezer lenne! Most akkor hogy van? :)

Tudom, hogy béna kérdés, de segítenétek? :)

Előre is köszi!


2011. szept. 15. 14:28
 1/4 A kérdező kommentje:
Jah, és csak kártyával lehet?
2011. szept. 15. 14:29
 2/4 anonim ***** válasza:
48%

szia!

igen csak kártyával lehet, és azért kell +ba fizetned ,mert Mo ra hozatok.... ha pl angliába kérnéd ingyen lenne a posta költség! tapasztalbol mondom!:

nekem pl egy fülbevalom 2 font, és posta 5fontXD mert Mo! :)))

2011. szept. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Én rendszeresen (bár nem gyakran) szoktam eBay-en vásárolni.


Két kategória van, amit eBay-en javaslok nézegetni:

1. Nagyobb értékű, de nem nagy súlyú áruk. (A telefon pl. ide tartozhat.)

2. Olyan dolgok, amiket Magyarországon nem lehet kapni.

A többi egyszerűen nem éri meg a többletköltségeket és a macerát, bármilyen olcsón adják is.


A következő költségekkel számolj: vételár + postaköltség + fizetéssel kapcsolatos költségek.


Az eladó általában a belföldi postaköltséget szokta megadni, az rád nem vonatkozik (pl. ingyenes szállítás neked nem lesz ingyenes). A normál postai csomagot vagy ajánlott levelet nem javaslom, mert a magyar postán gátlástalanul lopkodják a külföldi küldeméneket, panaszkezelésük is katasztrófa. Szerencsére vannak futárszolgálatok (DPD, Hermes stb.), jellemző díjuk egy kisebb értékbiztosított csomagnál 10 - 25 euro. (Csak értékbiztosítással küldess bármit!)


Fizetni NEM csak bankkártyával lehet, sőt biztonsági okok miatt kimondottan nem javaslom, hogy az eladóknak kiadd a kártyaszámodat. Lehetséges fizetési módok (eladónként változhat, hogy melyiket fogadja el):

1. Banki utalás (viszonylag egyszerű a legtöbb banknál, egy héten belül ott van pénz, de drága).

2. Paypal (gyors, elvileg ingyenes, de a devizaátváltással jól lehúznak. Ezzel együtt még mindig olcsóbb, mint a legtöbb bank.) Náluk nagyobb biztonságban vannak a kártya-adataid, mint egy ismeretlen eladónál. Banki utalást is elfogadnak.

3. Nemzetközi postautalvány. Olyan, mint a belföldi rózsaszín csekk, csak külföldre. Sajnos csak néhány nagy postahivatalban van rá lehetőség, csak személyesen tudod intézni, viszont olcsóbb, mint a banki utalás és nem kell hozzá semmi, csak egy toll, készpénz, meg az eladó postai címe. Pár éve még létezett, de nem garantálom, hogy még mindig van.


Ha EU-n belülről rendelsz, nem kell vámot fizetned. Egyébként elvileg igen.


Több országban van eBay, szerintem a német a legjobb (www.eBay.de), mások az angolra esküsznek. Sok külföldi nem postáz Magyarországra, érdemes licitálás előtt rákérdezni.


Egyébként ugyanazok a szabályok, mint a Vaterán vagy Teszvesz-en: nézd meg az eladó értékeléseit, kérdezz rá az áru jellemzőire, ha nem írt le mindent stb.

2011. szept. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon sokat segítettetek! :)
2011. szept. 16. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!