Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Fűző! Hord valaki fehérnemű...

Fűző! Hord valaki fehérnemű fűzőt? Hogy kell hordani? Milyen felsőt illik rá felvenni?

Figyelt kérdés

A menyasszonyi ruhám fűzős, és nagyon megtetszett amikor felvettem jól meghúzták és olyan jól összetartott. Láttam egy-két oldat ahol lehet kapni, de elég drágák, ezért előbb inkább körbekérdezek hogy jó ötlet-e venni, ki tudnám-e használni?

Láttam olyat amit felsőrészként lehet hordani, de az nekem már túl hivalkodó, szép de nem merném felvenni, ezért gondolkozom fehérneműben.

Régen mindig hordták, én is hordhatom hétköznap? Nem látszik át, vagy ehhez nagyon elegánsan kell öltözködni?


2011. szept. 22. 13:11
 1/8 anonim ***** válasza:
96%

Tulajdonképpen bármit rávehetsz, nem csak elegáns ruhákat - de mondjuk egy nagyon laza felsővel vagy ne adj' isten szabadidőruhával ugye nincs értelme, mert nem az a kimondottan kényelmes darab. Mondjuk otthonra sem tudnám elképzelni a viselését.

De pl. munkába, ingek, csinibb felsők alá nagyon jó. Meg ugye tartást ad - pont ezért nem lehet benne pl. orrhon porszívózni :)

2011. szept. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
*otthon
2011. szept. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
De azt ugye tudod, hogy nagyon egészségtelen?
2011. szept. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

miért volna egészségtelen? láttál te mostanában fehérneműs üzletben kapható fűzőt?

Ezek már rég nem azok az agyon halszálkázott vagy drótozott kínzóeszközök, amikkel darázsderekat lehetett fűzni... (igen, olyat is lehet kapni ma is, de szerintem a kérdező nem arra gondol)

Ezek inkább szexi fehérneműk, amik kicsit formáznak is. Ennyi.

2011. szept. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%
"miért volna egészségtelen"? Csak mert torzítja az alakot. Te nagyon okos melltartókból is a legjobbat veszed ma már, mégsem ajánlják! Járj utána inkább, mint itt szövegelsz!
2011. szept. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ilyen alapon ne igyál tejet, ne vegyél levegőt, és még sorolhatnám...

És ne nagyon okosozz le, ha kérhetnélek, hisz én sem minősítettelek téged (bár te ezzel magad igen, de az más tészta).

Másrészt meg ugyan annyi pozitív (szak)véleményt találhatsz az általad említett melltartó-kérdéssel kapcsolatban, mint amennyi negatívat. Így van ez a fűzőnél is.

2011. szept. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igazából tényleg arra fűzőre gondoltam ami merevítős.

Én eddig csak jókat olvastam róla, meg igazából nagyon kényelmes is volt, mármint ami a menyasszonyi ruhában van, csakhát abba mégsem mászkálhatok mindig... Több órára megszüntette a hátfájásomat, és levegőt is kaptam végre! Nekem nagyon tetszett! Ezért is szeretnék egyet venni, kipróbálni. Igazából nekem nem a darázsderék a lényeg, hanem hogy kicsit segít a hátamnak és tart. Nem akarom összeszorítani magam vele...

Ha erre most azt írjátok menjek orvoshoz a hátfájásommal, megelőzendően mondom hogy voltam, el is zavartak hogy fiatal vagyok én még a hátfájáshoz (24).


Ezeket néztem:

[link]

[link]

2011. szept. 22. 17:21
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

őszintén szólva kétlem, hogy a menyasszonyi ruhádban valódi, acélmerevítős fűző lett volna, az manapság szinte nem létező fogalom :) De a fűző iránti rajongásodat meg tudom érteni, én lassan már gyűjtöm őket.


Amit javasolni tudok, hogy amikor fűzőt választasz, alaposan nézz körül! A kettőből amit linkeltél, csak az első acélmerevítéses (az árán, a kinézetén és a leírásában is látszik). Rengeteg előnye van egy valódi acélmerevítős fűzőnek: tartja a gerincet, nem fáj benne a hát, karcsú derekat varázsol (akár hosszútávra is, ha szeretnénk), egyenes tartást kölcsönöz és királynői megjelenést. Emellett pedig egy élet a szavatossága... Na mármost, egy műanyagmerevítősről mindez nem mondható el. Mutatok egy oldalt, ahol remekül bemutatják a kettő közötti különbségeket:

[link]

A corsets-uk jó választás kezdő fűzősöknek. Amit javasolni tudok, hogy a "waist training" fűzőik közül válassz, illetve mindenképpen nézd meg a leírásukban, hogy "spiral steel bones"-al van-e merevítve (ugyanis ez a merevítéstípus felel meg egy valódi fűző kritériumainak, a "flat" kényelmetlenebb és macerásabb is). Valamint előnyös, ha rendes fűzőzsinórral adják és nem szaténszalaggal.

A méretezést illetően a derékbőségednél 2-4-6"-el kisebbet kell rendelni (én 6"-re tudom kb. befűzni magam), szóval a rendelésnél vedd figyelembe, hogy mennyire szeretnéd fűzni magad, és azt, hogy ha elkezded, egy idő után jobban össze tudod majd húzni! Tehát egyre kisebb fűzőméret kell majd. na persze azért a végtelenéig nem lehet csökkenteni :)

Egyéb oldalak, ahol érdemes körülnézni:

[link] (az akciók főleg)

[link] - kiváló minőségű magyar gyártású fűzők.

Amit semmi szín alatt nem ajánlanék, azok a szintén magyar, de elméretezett, rossz szabású LeCorset fűzői.


A kérdésedre a válasz, hogy régen valóban mindig hordták, hordhatod akár 23/7-ben is. (napi 23 órát). Ezt tightlacingnek nevezik, és tartósan megváltoztatja a derék kinézetét. Ha abbahagyjuk a tightlacinget, 1-2 hónapon belül azonban visszaáll eredeti formájára a testünk (károk nélkül!). Hordhatod hétköznap, de fel fog tűnni, ugyanis ebben csak egyenesen lehet ülni, állni, stb. Tehát ha a ruházatodon nem is, a mozgásodon látszani fog. Egyébként szerintem elegáns ruházattal semmi gond a mindennapos használatával. Blúzzal, kosztümszoknyával például tökéletes. Na meg 1-2 szubkultúra öltözködésében is, pl. pin-up vagy goth, de ez már más kérdés.

2011. szept. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!