Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Az miért van, hogy nyugat-euró...

Az miért van, hogy nyugat-európában minden olcsóbb?

Figyelt kérdés

cipő, ruha, minden

ahogy nézegetem a boltok kinálatát, kb 2/3-a az itthoni áraknak (igaz a szállítással már nem olyan kedvező, de gondolom azt meg lehet oldani úgy is, hogy az emeber összeáll a barátaival.)

Fel nem foghatom, mitől olcsóbb angliában egy cipő, arról nem beszélve, hogy nem egyféle szin van nem egyféle mérettel mint itthon. Valaki magyarázza meg, mert én nem értem az itthoni viszonyokat!


2011. okt. 12. 01:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

oda gyorsabban elér a divat! így a régebbi darabokat már nem nagyon veszik meg, el kell adni. nagyobb a vásárlóerő, nagyobb a fogyasztás, kisebb árréssel is lehet -a konkurencia miatt muszáj is- kereskedni. anglia esetében nagy előny a tengerpart, olcsó szállítási eszköz.

de ha csak egy budapesti nagy bevásárlóközpontot nézünk ahol a Springfield dolgok drágábbak mint a hazájában Spanyolországban, akkor lehet hogy csak azért mert náluk ez az alja, míg nálunk márkának számít.

2011. okt. 12. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

én Angliában élek, és ez teljesen igaz.

Mindig akció van, otthon pl nem engedhettem meg magamnak a Zara ruhákat, itt már igen.

De pl nagyon olcsó itt a Primark is, és szerintem tartósak, nekem eddig egyik sem szakadt el .

Sajnos viszont a kérdésedre nem tudok válaszolni, nem tudom miért olcsóbb itt

2011. okt. 12. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Azert is tudjak olcsobban adni a ruhakat, cipoket, mert joval tobb fogy beloluk. Az egy dolog, hogy a napsuruseg 2,5-szerese a Magyarnak peldaul, tehat joval tobb a vasarlo is, alapban joval tobb az eladas, az alap gyartasi koltsegek igy joval kevesebbek egy dologra, az uzletek fenntartasara, stb.

De a legfontosabb ok, hogy az emberek gyakrabban es tobbet is vasarolnak. Nem kell attol tartani, hogy dragan kell eladni egy csizmat, hogy a haszon megfeleloen kijojjon belole, mert azon a telen akkor mar ugysem vesznek masikat. Eleg kevesebb hasznot szerezni egy adott termekbol, mert ugyis tobbet vesznek meg belole egy szezonban. Hamar megunjak/cserelik/bovitik a ruhatarukat. Nem szamit nagy esemenynek az, ha vasarolni mennek, nincs olyan megkotes, mint sok magyar csaladnal, hogy csak havonta lehet ruhat venni es akkor is meg van szabva, hogy 1 nadragot, 2 felsot es csak a szukseges cipot kaphatja a gyerek, ha nagyon kell. Szoval azt a hasznot, amit egy vallalat egy adott evben be akar hajtani joval tobb termekre lehet osztani, mint mondjuk nalunk, ahol kevesebbet vasarolnak.


Mondjuk nehogy azt hidd, hogy ez olyan remek dolog. En is itt elek es pl karacsony kornyeken ugy tunik, mintha a kereskedok egy hatalmas birkacsordanak neznek a nepet.

Nekem mar-mar tulzo es szanalmas dolognak tunik, hogy mig Magyarorszagon pl parfumoket, kisebb haztartasi gepeket reklamoznak karacsonyi ajandeknak, addig Angliaban teljesen altalanos, a "csereld le a konyhadat, nappalidat, autodat, vegyel reszt luxusutazason" reklamok. Az, ami Magyarorszagon szamit karacsonyi ajandeknak (kozmetikai, parfumcsomagok peldaul) az apro, vagy kiegeszito ajandek. Szoval az ekkora pazarlast is durvanak tartom es egyfajta birkaszellemre utal. Pedig megtehetnem en is, de nem erzek ra kesztetest, inkabb befektetem azt a penzt, aminek lepten nyomon a (sokszor) felesleges elkoltesere buzditanak.

2011. okt. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

például:


Etnies fader rockstar


itthon 20k

ott átszámolva 10k

2011. okt. 12. 13:44
 5/14 A kérdező kommentje:

arról nem beszélve, hogy ott van belőle feles méret is, itthon meg van egyféle, aztán szevasz

volt olyan, hogy az egyik üzletet megkérdeztem, ha megmondom a méretet, szint, mindent, akkor behozzák-e nekem, a válasz: nem


szerintem itt mindenki baromi gyorsan akar meggazdagodni

megveszi a nagykerben vagy az importőrtől és rögtön duplájáért adja

2011. okt. 12. 13:48
 6/14 anonim ***** válasza:
54%
Mar leirtam neked a valaszt, volt benne gazdasagi magyarazat, de mindegy.
2011. okt. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
54%

"szerintem itt mindenki baromi gyorsan akar meggazdagodni

megveszi a nagykerben vagy az importőrtől és rögtön duplájáért adja"


mert azok a kisvállalkozók akik kiskereskedelemmel foglalkoznak rohadtul telekeresik magukat.

tegyük fel, hogy a duplájáért és? a költségek:

fizeti az áfát, a bekerülési és az eladási különbségéről (mert ugye a megfizetett áfát visszaigényli) iparüzési adó az egész éves forgalom x% ami negyedévente több százezres tétel. alkalmazott bére és az utána fizetett járulékok. a nagykerbe el is kell menni közel 400ft/l áru üzemanyaggal. persze kell szállítási eszköz is, mert egy családi kombiba azért nem sok minden fér... és akkor jön az üzlet bérleti díja ami alaphangon 150 000, de inkább 300-350 000. a könyvelőnek elmegy 20-30 000, fizeted még az üzlet rezsijét ami 20 000-től felfelé.

ha egyéni vállalkozó vagy akkor fizeted a minimálbér duplája után a járulékokat.

igen, a kiskereskedők baromi gyorsan meg akarnak tollasodni azért kerül az etnies cipőd annyiba....

nem azért a gazdasági okok miatt amit az egyik válaszoló tökéletesen kifejtett.

szerinted ha még feles méretet is tartanának akkor kinek adnál el? vagy azért tegye bele a pénzét a kereskedő hogy szezon végén az árukészlet tetemes részét oda kelljen adnia féláron?

2011. okt. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
most meg éhendöglik, mert megveszem Angliából olcsóbban
2011. okt. 12. 18:08
 9/14 A kérdező kommentje:

mellékesen nem a kereskedő jólétért vagyok, áfa angliában is van, alkalmazott is, bérleti dij is, a benzin ott sem olcsóbb

max nagyobb a forgalom

itt is nagyobb lenne ha egy darabot 20k helyett mondjuk 12-ért adnák

2011. okt. 12. 18:14
 10/14 anonim ***** válasza:
Áfáról hallottatok már? Magyarországon a legmagasabb.
2011. okt. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!