Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Az miért van, hogy nyugat-euró...

Az miért van, hogy nyugat-európában minden olcsóbb?

Figyelt kérdés

cipő, ruha, minden

ahogy nézegetem a boltok kinálatát, kb 2/3-a az itthoni áraknak (igaz a szállítással már nem olyan kedvező, de gondolom azt meg lehet oldani úgy is, hogy az emeber összeáll a barátaival.)

Fel nem foghatom, mitől olcsóbb angliában egy cipő, arról nem beszélve, hogy nem egyféle szin van nem egyféle mérettel mint itthon. Valaki magyarázza meg, mert én nem értem az itthoni viszonyokat!


2011. okt. 12. 01:47
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

igen

ott 19, itt 25

2011. okt. 13. 02:45
 12/14 anonim ***** válasza:

látom nem vagy egy közgazdasági géniusz...

nem mindegy, hogy havi 2millió forint illetve hogy havi 10 millió forintos-e a forgalma a kereskedőnek! tudod ha havi 10 millió akkor kisebb lehet az árrés mivel.

de azt hiszem kár neked magyarázkodni mert nem akarod vagy nem tudod felfogni hogy miért van így... pedig te kérdezted. amúgy ha éhendöglik a kereskedő akkor nem az lesz a bajod hogy 20k a cipő hanem nem is lesz etnies és marad anglia!

2011. okt. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

valószínűleg igen


el tudom fogadni amit mondtok, csak szerintem a megközelítésetek rossz

szal nem kell engem minősítgetni, nem vagyok teljesen hülye, még ha úgy is tűnik :)


másrészről ha a 20k-s kereskedő éhendöglik, akkor majd jön helyette vki más aki rájön arra, hogy neki 20-30% haszon is elég, max úgy szervezi az értékesítést

tudod, nem gombhoz veszi a kabátot


másrészről csak arra világítottam rá, hogy az átlag magyar kereskedő mennyire rugalmatlan

2011. okt. 13. 12:35
 14/14 anonim ***** válasza:
Mert itt 25% az áfa, és van olyan is, hogy iparűzési adó (nehogy véletlenül örüljön neki az állam, hogy te vállalkozást indítasz, még majdhogynem meg is büntetnek érte...)és mert a magyar kereskedő már meg van keseredve, és csak az érdekli, hogy kevés cucc eladásából legyen meg neki a betevője...csak azt nem látja, hogy amíg ezekkel az árakkal dolgozik, addig a magyar nem is fog sűrűbben vásárolni, és belekerül egy ördögi körbe: drága, tehát kevésszer vásárolnak tőle, de mivel kevésszer vásárolnak tőle, muszáj olyan árakon adnia, hogy ne legyen veszteséges, és valamennyivel pluszban jöjjön ki.
2011. okt. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!