Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Szalagavató bálra milyen...

Szalagavató bálra milyen koktélruhát válasszak?

Figyelt kérdés
Szín, fazon, hossz, stb...? köszi 19 L
2011. okt. 29. 17:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az függ attól, hogy milyen fazon illik hozzád és milyen színeket szeretsz. :) Mennyit szánnál rá?
2011. okt. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
10-15 ezer forintot. A színnel úgy vagyok, hogy minden tetszik, aminek jó a fazonja és szép. Nagy vágyam viszont a kék vagy hófehér.
2011. okt. 29. 18:07
 3/13 anonim ***** válasza:

Csakmert unokatesóm ilyet rendelt és innen. Egy hét alatt meg is kapta és valami csodaszép. Ő hófehérben a barátnője pedig világoskékben kérte. Csak mondjuk ez egy 20as, viszont házhoz kapod:


[link]

2011. okt. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

De ez a fazon is szép:


[link]

2011. okt. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nehogymár ilyen vaterás, kínából rendelt sz*rt vegyél alkalomra. Ráadásul MŰSELYEM!!! 5-10 ezerért már valódi selymet kapsz egy méterárúban, és egy passzos ruhához max. 1.5 méter kell belőle. Akkor már inkább varrass.


A fazon, szín, hossz tényleg az alakodtól, magasságodtól, mellméretedtől, stb., hajad, bőröd, szemed színétől függ. Ha ezeket elárulnád, könnyebben tudnánk javaslatokat adni.


Mindenesetre itt van pár fazon, ami nekem bejön, kék színekben, mert azt mondtad:):

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Szóval én varratnám a helyedben. Ahhoz legalább te választhatsz ki biztosan megfelelő minőségű, színű anyagot, és nem kell azon parázni, hogy nincs a színedben/méretedben a neked tetsző fazon. Egy ügyes varrónő pedig életreszóló munkát készít, nem olyat, mint manapság a boltiak (főleg ezek az ebayről csórt vaterások, felárral), hogy 3-5 alkalom után szétszakad :S

2011. okt. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

és 1-2 fehér is:

[link]

[link]

[link]

[link]

2011. okt. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Igazad van, nem láttam élőben.

Viszont foglalkozom varrással, tervezéssel, ismerem az anyagokat. És ismerem az ebayt is, és a vaterát is. Mindenki tisztában van vele, hogy ezek a ruhák olcsó, rossz minőségű, műszálas műselyem, műszatén, stb. anyagokból készülnek, olcsó munkaerővel, keleti országokban, ahonnét nem túl drágán értékesítik őket az ebayen. Az okos magyarok többek között meg felvásárolják és dupla, tripla felárral továbbítják. Gyakran élnek azzal a trükkel is egyébként a forgalmazók, hogy legyártják keleten, aztán Angliában/egyéb jó nevű országban rávarrnak egy-két díszt, és máris megkaphatja a "made in england" cetlit, és így "jobbnak" tűnik a ruha.

Te nyugodtan bedőlhetsz, én maradok a biztosnál. Az ilyen üzletek a fogyasztói társadalom legótvarabb lehúzásai közé tartoznak.

2011. okt. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Igen, az első linken szereplők tényleg Kínában készültek, de a második angol.


kedves kérdező, én em hallgatnék egy olyan emberre, aki értőolvasás nélkül ítélkezik és sz@rozik le olan ruhát, ami még nem volt a kezében. Szánalms...


És mégis mit gondolsz a nagy márkék hol készíttetik a ruháikat? Nem találkoztam még olyna márkával, amin ne Kína, Tájfölt, Románia vagy Olaszország lenne a készítő országhoz. Ott van sok, olcsó munkaerő és a nagy márkák sem olyan hülyék, hogy ne használják ezt ki. DE eladják a sok márkafüggű plázahülyének, akik idétlenkednek a Gucciba, Marks&S. vagy H&M-ben amik úgyanúgy kínában készültek.

2011. okt. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
(bocs a sok hibáért, de ezer helyre gépelek egyszerre) :)
2011. okt. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én nem igen vásárolok boltokban, mert mint említettem, varrok.

Nem állítottam, hogy Kínában nem lehet jó minőségű ruhát készíteni. Csupán azt, hogy ezeken messziről látszik, hogy műanyag kontármunkák.

Nyilván te is tudsz különbséget tenni egy híres tervező ruháinak kinézete, anyaga, megoldása és egy teszem azt westendes butik fércmunkái között...

2011. okt. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!