Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Rockerek! Milyen pontosan egy...

Rockerek! Milyen pontosan egy rocker? Bőv lent

Figyelt kérdés

Milyen a viselkedése, öltözködése? Ilyen dolgok érdekelnének végülis. Neten már nem tudok eligazodni, mert ki tudja kik írták, és mennyire tévednek! Olyanoknak érdekelne a hozzászólásuk, akik tényleg rockerek már régebb óta, és nem csak 1-2 napja vagy hete!

Egyik napról a másikra lehet valaki rocker, vagy az hosszabb idő után "rockeresedik" meg úgymond valaki?

Világgal való viszonya milyen egy rockernek? (lehet tettem fel elég hü.lye kérdést is, de nézzétek el nekem):D

16/L


2012. márc. 13. 09:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%

A rocker is csak ember, nincs két egyforma.

Elég sokféle van. Persze vannak az idióta pózerek, akik kitalálták, hogy ők most bizony rockerek, és így meg úgy kell öltözni. De tudod mit? Én náluk még virágos rózsaszín pólóban, csillámokkal teleszórva is szárszor inkább rocker vagyok.

Nálam ez inkább belülről létező dolog, elsősorban azért talán mégis zenei irányzatnak nevezhető, és abból nőtte ki magát a többi.

Világgal való viszony? Más nevében nem beszélhetek, de azért sok ismerősömre igaz a leszarom életérzés. Tojok rá, hogy ki mit gondol arról, hogy mit teszek, hogy nézek ki, hova megyek, mit csinálok.

Hogy alakul ki? Hát ez úgy jön jobb esetben magától? :D Egyik barátnőm oltári nagy britney fan volt, aztán rájött, hogy a linkin part jobb, aztán jöttek a normális zenék is, meg a láncok, meg a durva metálkorszak, aztán kinőtte, mostmár teljesen civilen néz ki. :D

Részemről sose voltam oda igazán a popzenéért, tesóm is nevelt zeneileg rendesen, magamtól is inkább rock-metál-punk vonalon mozogtam egész fiatal korom óta. Aztán öltözködésben nálam nem annyira jött át a dolog, általában lezseren, kicsit fiúsan öltöztem, tornacipő (csak aztán divat lett belőle pár éve ugye... -.-), farmer, mostanra már csak annyi maradt, hogy zömében fekete cuccaim vannak, meg egyre inkább glamrock öltözködésben, ami hülye stílus, de a szakmám elvár egyfajta nőies és elegáns megjelenést, és ez még mindig közelebb áll hozzám. :D

A neten olvasottak meg nagyrészt igazak, mert nincs egy szabvány a rockerre, pont ez a dolog egyik lényege. Nincs olyan, hogy rossz, meg jó. Aki szabványokat keres, és azt hiszi, ő attól "rockerebb", mert feketében van, bakancsot visel, láncokat hord és málhát használ... na ő az igazi pózer akkor. :D Egyetlen metálarc/rocker kinézetű haverom nem vesz kevésbé rockerszámba, mert ők átérezték a dolgot. :D

Na kicsit hosszú lett, és lehet nem erre voltál kíváncsi, de hátha érsz valamit a válaszommal. xD

22L

2012. márc. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez az egész belülről fakad. Nálam jött magától. Amikor feleszméltem már bakancs volt rajtam, fekete cucc, stb.Nálam ez elég hosszú folyamat volt. Azóta eltelt jó pár év. De közben érettebb lettem, tapasztaltabb és az elmúlt években visszatértem a színekhez. Én így jobban érzem magam. Mellesleg a munkámból kifolyólag nem viselhetek bakancsot, stb. Ha tehetem nyáron ugyan úgy járok fesztiválra az életérzés megmaradt. Nagyon szép évekre emlékszem a "fekete korszakomból".

Hogy milyen a viselkedése? Legyél önmagad!

Milyen az öltözködése? Amiben jól érzi magát!

Világgal való viszonya? Ahány ember, annyi lehetőség. Szerintem nem lehet stílusra szűkíteni. Én pozitív szemléletű vagyok, szeretek élni, új embereket, tapasztalatokat megismerni.


25/L

2012. márc. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
81%

Egy újabb delikvens jelentkezik :)

Milyen az öltözködésem? Nagyon-nagyon nőies. Nem ribancos, nem kihívó, nem extra rózsaszín, hanem nőies. Szoknyás, magassarkús, ballonkabátos, néha olyan napjaimon némi szegeccsel megspékelve, általában elég sok feketével. Alapvetően egyedi, és nem érdekel, hogy ki mit gondol róla.

Milyen a viselkedésem, a világgal való viszonyom? Mint a legtöbb értelmes, magára valamit is adó egyetemista lánynak. Minden teendőmre odafigyelek, alapvetően megbízható, barátságos és segítőkész vagyok, ám túlságosan nagyszájú, bár amikor nagyon muszáj, vissza tudom fogni magam.

Rockeresedés? Hm, ez már érdekesebb. Édesapám nagy Edda, P-Mobil, Republic, stb fan volt, a nevelőapám kedvencei az Iron Maiden, Metallica, Tankcsapda én pedig ezt mindet szeretem és ötvözöm a Linkin Park, Green Day, stb féle punk zenével. Itthon ezt hallottam születésemtől kezdve, és mindig is imádtam. Természetesen a kilencvenes évek végén, a kétezres évek elején jöttek mindenféle nyomások különböző, gyakran eléggé elkorcsosult zenei irányzatok felől, de egyik sem fogott meg annyira mint a rock, ami viszont kitörölhetetlenül bevésődött a szívembe.

Hát ez az én kis történetem, ami egy újabb bizonyíték arra, hogy ez tényleg belülről fakad.


20/L

2012. márc. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
73%
Egy rocker úgy öltözködik,ahogy neki kényelmes,bár az alap általában csőnaci+póló. Ehhez jönnek a szöges kiegészítők. A viselkedés csak sajátmagától függ. Van aki visszahúzódóbb,vannak a sziporkázó,pörgős rockerek. A világgal szemben pedig: mindenről megvan a véleményük,és az csak akkor változik,ha az adott személy úgy gondolja,változtat rajta. Egyik napról a másikra persze nem válhatsz rockerré,és az se neked,sem a körülötted élőknek.nem jó. Gondolj csak bele-magadhoz viszonyítva-mekkkorát
2012. márc. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Egy rocker úgy öltözködik,ahogy neki kényelmes,bár az alap általában csőnaci+póló. Ehhez jönnek a szöges kiegészítők. A viselkedés csak sajátmagától függ. Van aki visszahúzódóbb,vannak a sziporkázó,pörgős rockerek. A világgal szemben pedig: mindenről megvan a véleményük,és az csak akkor változik,ha az adott személy úgy gondolja,változtat rajta. Egyik napról a másikra persze nem válhatsz rockerré,és az se neked,sem a körülötted élőknek.nem jó. Gondolj csak bele-magadhoz viszonyítva-mekkkorát változna az életed...de ajánlom ezt a stílust ;D
2012. márc. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
33%
Utolsó és azelőtti vagyok xD véletlenül elküldtem a befejezetlent is xD amúgy 12/L vagyok ,3 éve rocker :)
2012. márc. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Én rockernek tartom magam, de sose vagyok feketében ill. fesztiválra se járok. Büdös putri kocsmába se járok.

Akkor miért merem magam rockernek nevezni? Mert egész életemet végig kísérte eddig a rock zene, egyre mélyebben és mélyebben beleástam magam ebbe a stílusba. 5 évvel ezelőtt még a Rammstein, meg a Slipknot volt a csúcs. Hála a jóégnek kinőttem már ezt a korszakot. Azóta megtaláltam az igazi rockerség forrását, aminek oltára előtt meghajolva büszkeség önti el a szívem: Led Zeppelin

2012. márc. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 k.lau13 ***** válasza:
81%

Nos... Hát én rockernek mondm magam, szóval írok, nem tudom, mennyire igaz, de csak szerintem.


Először is, a rocker gyakorlatilag nem valami stílus, inkább életérzés, gondolkodásmód. Igazából mindenkinek mást fejez ki, de azt biztos nem, amit sokan gondolnak róluk.


Viselkedése? Ez nem a stílustól függ, szerintem. Ez teljesen személyfüggő. Kinek miről mi a véleménye, hogyan gondolja, a viselkedése ettől függ, ezt így nem lehet meghatározni igazából... Öltözködést igazából megint nem nagyon lehet meghatározni, mert mondom, nem attól lesz valaki rocker, hogy fekete halálfejes pólókban mászkál meg ilyesmi, az ilyenek csak divatrockerek, tulajdonképpen. A rockot érezni kell, vagy hogy mondjam, szóval így öltözködés meg viselkedés alapján ezt nem igazán lehet behatárolni.


Tulajdonképpen egyik nap rájön valaki, hogy őrocker, akkor lehet egyik napról a másikra, de azért kell idő hozzá, hogy tényleg megismerje ezt a gondolkodásmódot, más rockerek gondolkodását, ilyenek, szóval szerintem divatmajomból nem lehet másnapra rocker xD


Kell egy kis idő(szerintem, vagyis nekem kellett), mire valaki megérti, miről szól a rock zene, mit jelent, ha rocker, mire érzi, hogy ő tényleg rocker.


Világgal való viszonya... Hát nézőpont kérdése. Meg attól függ, hogy a világban mivel való viszonya. Például a legtöbb rocker ki nem állhatja a fél világot, amiért nem igazán tudják őket elfogadni. Van, aki meg csak úgy elmegy mellette, hogy kinek mi a véleménye, a világról meg hát mindenki mást gondol, ez nem igazán stílus függő.


Szóval ezt így igazából nem nagyon lehet meghatározni, milyen egy rocker. Valaki, aki tiszteli a rock zenét, megérti, és hasonlóan gondolkozik, így tudnám neked leírni körülbelül, de ez tulajdonképpen olyasmi, amit érezni kell.


De mondtam az elején, lehet mások másképp gondolják, ez csak szerintem van így. És nem 1-2 hete vagyok rocker, hanem mondjuk jópár éve(oké, volt közte egy kis szünet - ne kérdezd hogy hogyan - de igazából... na jó, hát úgy tényleg csak egy éve, de igazából egész életemben az voltam, csak így most jöttem rá), na szóval remélem valamit segíthettem :)

2012. márc. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Az öltözködés másodlagos, nem a fekete ruhától és bakancstól lesz valaki rocker. Ez egy "életforma", belülről kell, hogy fakadjon. Szeresd a zenét és ismerd a régebbi idők nagy, meghatározó együtteseit. Nincsenek itt igazán nagy kritériumok. 24 vagyok, egészen kiskorom óta hallgatok rockzenét.
2012. ápr. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Kiskorom óta üvölt nálam a rockzene. :)

Egyik napról másikra a pózer s*ggek szoktak stílust váltani, de ugye ők mindenhol előfordulnak, nincs olyan stílus ami kivétel lenne.. Ez hosszabb folyamat. :)

A külsőm.. :D

Nem hordok zenekaros pulcsikat, bakancsot, nincs tarajam, olyan igazi headbangelős derékig érő hajam se. :D Félhosszú, göndör vöröshajú lány vagyok tornacipőben, kapucnis pulcsiban vagy kockás ingben, farmerban, gyengén kifestve. :D :D Piercingjeim is vannak, de a többségük a fülemben van és jól is néznek ki. :)

A belsőmet nem írom le, az nagyon hosszú lenne. A filozófiám, hogy azt csinálok amit akarok, amíg másnak nem ártok vele. És hogy úgyis meghalok, akkor legalább éljek a k***a életbe. Ez utóbbi miatt van az is, hogy nem viselem el a szabályozást, mert azzal olyan mintha meg akarnának akadályozni benne. :)

2012. ápr. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!