Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Lányok! Annak idején általános...

Lányok! Annak idején általános iskolában, amikor ünnepség volt előírták a tanárok, hogy milyen rucit vehettek fel?

Figyelt kérdés
Például milyen harisnyát hordtatok?Pamutot,nejlont,feketét,fehéret testszínűt?Esetleg szivesen visszaemlékeztek erre?

2012. máj. 4. 21:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen. Fehér blúz, sötét alj, térdzokni.

Sőt, még iskolaköpenyt is kellett hordani az iskolában, sőt, ünnepségen volt még úttörő és kisdobos nyakkendő is.

Ebből csak az iskolaköpenyt sírom vissza.

2012. máj. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A szüleim is az iskolaköpenyt emlegették, de utálták. Én pedig áldom az eget, hogy már nincs ilyen.
2012. máj. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%
Igen, mi utáltuk, de a szüleink szerették. Nem a ruháink koszolódtak annyira, hanem a könnyen mosható köpeny. Most pedig akkorák a társadalmi különbségek, az emiatti kirekesztés, hogy én visszahoznám kötelező jelleggel.
2012. máj. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen. Sokszor kértek sötét szoknyát és hozzá alsóban fehér nejlonharisnyát, felsőben testszínűt. Télen volt rosszabb, mert eléggé fáztunk benne, sokszor kettőt húztunk egymásra, hogy le ne fagyjon a lábunk.
2012. máj. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A mi időnkben,szintén volt köpeny valamint kisdobos kék,és piros úttörőnyakkendő.Fiúknak fehér ing,sötét nadrág volt a kötelező.Lányoknak fehér blúz,szoknya és fehér pamutharisnyanadrág(az a bordás) volt előirva.Nekik viselniük kellett ezt a harisnyát akár hideg volt akár nem.Azért mert a tanárnők azt akarták,hogy mindenkinek egyforma ünneplője legyen,a nejlont például csak jó időben engedték meg.De télen még a felsősöknek is a pamutot kellett hordaniuk mert nem akarták,hogy megfázzanak.
2012. máj. 4. 22:45
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk csak fehér blúz + sötét szoknya/nadrág iskolai nyakkendővel... semmi más, ilyet még nem is hallottam, hogy harisnyát is megszabják egyes helyeken:O nálunk nem volt iskolai köpeny, hál'istennek:)
2012. máj. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát igen,nálunk ez volt.Ellenben hétköznapokon azt vehettél fel amit akartál,de az ünnepség az más témát jelentett.Sőt tesi órán én a fehér pólót akartam felvenni,de az akléta volt kötelező én pedig azt utáltam,de nem volt mit tenni.Szerencsére a szakmunkásképzőben,már enyhébb feltételek voltak.Például ott egy lányt sem láttam tornadresszben gimnasztikázni,csak melegítőben meg pólóban.Na de ahány ház annyi szokás
2012. máj. 5. 21:03
 8/8 A kérdező kommentje:
Ja igen,kihagytam valamit!Ami a harisnyát illeti ott nálunk azért volt megszabva mert abban az időben szinte mindenhol ilyet lehetett kapni,és nem létezett még akkor csíkos-mintás harisnya mint manapság.A bordás pamuthari volt a divat még a tanítónők számára is,ami hát ugye teljesen eltünt a boltokból.CSak elvétve látok pár gyerkőcön.Egyszerűen nem akarták,hogy a lányok télen megfázzanak,mert nem volt még akkor tornaterem,és a folyosón tartották az ünnepségeket.És ugye onnan nyilt a főbejárat,mi meg szünetben a folyosón kellett lennünk.Akárhogy is,de ezek az idők ködbe vesztek.
2012. máj. 5. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!