Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért mondják sokan azt, hogy...

Miért mondják sokan azt, hogy fiúk/férfiak ne hordjanak nyáron szandált vagy papucsot?

Figyelt kérdés

2012. máj. 27. 20:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
A papucs szerintem még bele fér, de a szandál már egy ideje nagyon nincs divatban.
2012. máj. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
7%
Mert ezek a lábbelik eleve nőiesek, semmiképpen nem azt a benyomást keltik, hogy a viselője egy határozott, komoly, "tökös" ember. Sokkal inkább egy elpuhult világ képviselőit jellemzik, akikben nincs annyi "keménység", hogy elviseljék a meleget zárt cipőben, sokkal inkább ez a maias "csak nem gondolod, hogy belerohasztom a lábam..." típusú hozzáállást demonstrálja. De a legerősebb ellenérv, hogy abszolúte férfiatlan és az elpuhultságot fejezi ki.
2012. máj. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
7%
Második vagyok, kifelejtettem, hogy nemcsak feminin jelleg (pl buzzipapucs, azaz flipflop, vagy "tangapapucs" vagyis "lábujjközös") hanem mondjuk a sportszandálban meg olyanok, mint a nagyranőtt óvodások vagy jóllakott napközisek :))
2012. máj. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Szerintem azert mert a ferfiak tobbsege nem apolja se a labat se a labkormeit es az a nyitott labbeliben latszik igy undorito
2012. máj. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
9%
A papucs még szerintem is elmegy, de a szandál már semmiképp. Az nekem gyerekes, ha egy szandálra gondolok akkor az jut eszembe, hogy egy 5-12 éves gyerek hordja.
2012. máj. 28. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Én azt nem értem, hogy miért attól lenne valaki férfias, hogy csak azért is kibírja a nyári agyrohasztó melegben a zárt cipőt. Strandra is edzőcipőben menjenek?
2012. máj. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Yngve ***** válasza:
69%

Kedves kérdező, a válaszadók egyikére se hallgass. A szandál nincs divatban? Fénykorát éli. Vagy a nagy divatcégek véletlenül gyártják őket? Na ugye.


Elpuhultságot fejez ki? Őskori gondolkodás, nem tudom melyik században hiszed magad, de mi a huszonegyediket éljük.


Hogy férfi legyek, menjek a strandra is téli bakancsban? Hülyegyerek.


Egyetlen értelmes hozzászólás érkezett: a férfiak nagy része tényleg nem tart igényt a lábai ápolására. De ők szandálra se tartanak igényt, úgyhogy ez nem oszt, nem szoroz.


Szeretném, ha Magyarország kicsit felnőne már, de miért hiszek a lehetetlenben?!

2012. máj. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
34%
"Szeretném, ha Magyarország kicsit felnőne már, de miért hiszek a lehetetlenben?!" - azon múlna, hogy minél több szandálos/papucsos férfiláb ömleszti el az utcákat??? Ugyanmár te, te futurista 21. századi ász -,-'
2012. máj. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
51%

15:19

ennyi hülyeséget így egyszerre rég nem olvastam az oldalon.

2012. máj. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
40%

Én éltem trópusi éghajlaton és ott a hétköznapi férfiak közül sokkal kevesebben hordtak szandált/papucsot mint Magyarországon, pedig ott sokkal melegebb van. De elég elmenni mondjuk Bolognába, Genovába ott is melegebb van mint Budapesten és a reggel munkába igyekvő férfiakon mégis nagyon ritkán találni szandált.


A szandál számomra férfiatlan, bzis viselet és teljesen mindegy, hogy zoknival vagy anélkül veszik fel.


A papucs, meg olyan igazi suttyó dolog, hogy leugrottam a trafikba egy csomag szotyiért...


Még tavaly nyáron beállított hozzám két cégvezető egy üzleti tárgyalásra , alvállalkozók szerettek volna lenni.Én normálisan felöltöztem (nem öltöny, hanem zárt cipő, hosszú nadrág, elegáns ing), ők meg beállítottak rövidnadrágban, szandálban. Nagyon jó volt az ajánlatuk, mégsem kötöttem velük üzletet. És, hogy miért: Mert szandálos embereket egyszerűen nem tudok komolyan venni. Aki ennyit ad az öltözékére, ennyit ad arra, hogy normális öltözékével megtiszteljen másokat, az vajon mennyit adhat a saját munkájára??

2012. máj. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!