Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Nyugat-Európában a H&M, New...

Nyugat-Európában a H&M, New Yorker, Bershka, ZARA, Pull & Bear tényleg "alja", olcsó üzleteknek számítanak?

Figyelt kérdés
2012. máj. 27. 21:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát azért nem alja, de mindenki számára elérhető üzletek.
2012. máj. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Ezek olyan embereknek "alja" és "olcsó" akik mindenre kb. a 10-szeresét adhatják ki. Szerintem egy átlagembernek ezek sem olcsók, viszont már nem az a kínai minőség.
2012. máj. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Angliában pl. egyáltalán nem. Akik ezekben vásárolnak, azok ugyanúgy bemennek a River Island-be vagy TopShop-ba is vagy a másik oldalról nézve a Primark-ba, szóval nem.
2012. máj. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem ezek mind korrekt üzletek és sok jó cucc található ezekben a boltokban.
2012. máj. 28. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%

Az tuti, hogy nagyon jó üzletek, én itt vásárolok.

De az tény, hogy külföldön, ahol az átlagos életszínvonal jóval magasabb, mint nálunk, az emberek több luxusmárkát megengedhetnek maguknak, és nem annyira elérhetetlen nekik felsőkategóriás üzletekből vásárolni.

Ezek a márkák külföldön (attól függ persze melyik ország, nyilván nem egy Izrael, de mondjuk Franciaországban, Svájcban) tömegüzletnek számítanak, kb. mint a kínaiak itthon, csak ott ők nem nézik le ezt

2012. máj. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindig is értetlenül néztem azokra az emberekre, akik az alapján mondják egy üzletre/ruhadarabra, hogy igényes vagy igénytelen, hogy mennyibe kerül.

Miért lenne valami csak azért "alja", mert 3 ezer ft., és nem 30 ezer ft.? Ez egy orbitális baromság.

Én vásároltam már drágább holmit is, ami árához képest viszonylag hamar tönkrement (értelmetlen helyen elszakadt pl.), és vásárolok H&M üzletből, ahol igen jó darabokat lehet találni olcsón, és a minőségük nagyon jó! Igen persze, nem 20 ezer ft. egy farmer, mint a Benettonban, mégis ugyanarra a célra használja az ember, és van olyan jó!

Csak azoknak alja az ilyen üzlet, akiknek pl. tömik a zsebét a gazdag szülők húszezresekkel.

Félreértés ne essék, nem vagyok irigy vagy féltékeny rájuk. Nekem is akad néha a zsebemben húszezres, mégis inkább veszek belőle több olcsóbb holmit, mert úgy vagyok vele, hogy sokkal jobb, ha van több, olcsóbb, mint egy méreg drága, ami semmivel sem jobb.

Sok esetben csak a nevet/márkát fizetjük meg, de semmivel sem jobb a minősége az anyagnak pl., mint egy párezer ft.-osnak.

2012. máj. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ezek az átlagembernek még megfizethetők, viszonylag jó minőségben
2012. máj. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
61%
Külföldön ezeket a boltokat általánosnak veszik, tehát elérhető áron jó cuccok. Kint nem kell sokat keresgélni, mire találsz egy-egy ilyen boltot, itthon meg a nagyvárosokban vannak csak és ott se mindegyik. De például itthon mindenki el van ájulva a H&Mtől, pedig szerintem nem egy nagy szám. Kint pl angliában a H&M olyan mint a jeans club volt itthon, szóval gyakran nevetek az olyan embereken, akik erre vágnak fel, hogy a H&M és társaikból vannak ruháik. Egyébként nem legalja üzletek, csak sokkal elérhetőbbek, mint nálunk.
2012. máj. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Átlagnak hívják, pont úgy ott vásárol mindenki, mint kb. itt is. Csak ott nem verik rá a nyálukat, hogy jaaaj, hát én a plázában vettem a zara-ban, mert én ooooolyan tehetős vagyok... :D Itt azért kicsit nagyra tartják ezeket, az tény, de hát a magyar mentalitással nem csak e tekintetben vannak problémák. :D
2012. máj. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Dehogy 'alja'!

Attól, hogy sokan megengedhetik maguknak nem lesz 'alja'.

Nem kérkedésből írom, van 1db Topshop-os nadrágom, imádom, de ugyanígy szeretem a h&m-es cuccokat is

14L

2013. jún. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!