Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » A muszlim nők is hordhatnak...

A muszlim nők is hordhatnak parókát kendő helyett, mint az orthodox zsidók?

Figyelt kérdés
Az orthodox zsidóknál sem lehet kinn a nők haja, és ezt sokan úgy oldják meg, hogy parókát vesznek fel. Ezt az iszlám tanítások is megengedik?

2012. júl. 31. 13:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
nem
2012. júl. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem
2012. júl. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
61%

megengedni éppen megengednék valószínűleg, de ott nem volt ilyen szokás. Zsidóknál is csak Kelet-Európában volt egyes csoportoknál ez a szokás.


Ez nem vallási kérdés, hanem szokás kérdése (a zsidóknál a férjezett nők hajának elfedése abszolút nem vallási előírás, a muzulmánoknál van ilyesmi előírás, de nincs megadva, hogy mennyire és hogyan kell eltakarni)

2012. júl. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Szóval elméletileg egy modern muzulmán nő hordhatna parókát kendő helyett ha szertne?
2012. júl. 31. 14:46
 5/14 anonim ***** válasza:
80%
A kendő lényege a női "díszek, ékek" fedése. Én kendőzöm, és sosem tennék parókát. Nem hordanék, mert az csalás lenne. az a lényeg hogy ne látsszon a haj, csak a férjünk előtt. A fake haj jelenti a Korán és a szunna kijátszását, amit hitét gyakorló muszlima sosem tenne meg.
2012. júl. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Most olvasom az újabb kérdésed, kedves Kérdező. Előbb nem figyeltem. A MODERN alatt mit értesz?.... Azt, aki nem gyakorolja a vallását és fedetlen fővel jár-kel?.... Mert a legtöbb muszlimának nem az a fontos, hogy divatos legyen a ruha , hanem hogy otthon megfeleljünk. (a divatnál a nem muszlim divatra gondolok)

És köszönöm a felvetést, és a sejtetést, én nem tartom magam maradinak, mert kendőben járok. Viszont követem az idei hijab divatot (mert van az is), amennyire csak lehet, persze a hagyományokat és az előírásokat megtartva! De azokban nincs paróka még véletlenül sem. Amúgy is, minden mű dolog "haram", azaz rossz, szégyenteljes, így pl a műköröm is. Akkor szerinted a paróka miért nem lenne haram?... Még egyszer, AZ.

2012. júl. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Értem.

A modern alatt azt értettem, aki mondjuk városi életet él, és nem a hegyen tenyészti a kecskét valami faluban.


A női szépségben akkor a sminkelés, a mintás ruhák vagy mondjuk a szemöldök szedése se fér bele? Rengeteg hijabos nőt látok gyönyörű, keleties sminkben a youtube-on. Velük mi a helyzet?

2012. júl. 31. 17:43
 8/14 anonim ***** válasza:
76%
Én sminket kizárólag a férjemnek teszek, neki, és nem az utca férfitársadalmának. Ellenben hordok színes ruhákat, de nem papagájmintásat és nem is fekete vagy szürke burqát, hanem bő ruhákat, nadrágokat. Ami nem akadályoz a mozgásban. A youtube videok egész mutatósak, rengeteg muszlim lányon látok (a videókon kívül is) ún. vízipisztoly sminket vagy az "arabic style"-os sminket, de ez mind nem illő az utcára. :) az egésznek az az alapja: otthon illik tetszeni a férjednek.
2012. júl. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
42%

A zsidó férjezett nőknél vallási előírás, hogy senki más nem láthatja a haját, csak a férje. A paróka meg olyan náluk, mint a muszlimoknál az, hogy éjjel isznak alkoholt, mert akkor allah nem látja. :)

Tudom, velük éltem 2 évig, én vágtam a nő haját csutka rövidre, hogy simán beférjen a paróka alá. Amúgy általában a gazdagabb zsidók hordanak parókát, mert igazi hajból van nekik, az meg egy fél vagyon. De vannak a haszid zsidók, ők csak kendőt hordanak, nekik a paróka sem elfogadható. (ők a fekete ruhás zsidók amúgy, a hosszú tetűhintával a pasiknál)

2012. júl. 31. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Van egy magyar közmondás, hogy mindenki magából indul ki. Bár, ezt a mondást még a protestánsokra hallottam anno Hadházi Lászlótól. Te mindenkinél jobban tudod hogy milyenek a muslimok, ugye? Semmi baj, kiabálhatod, fröcsögheted a sértéseidet, engem nem akaszt ki, bár zugivónak neveztél (engem is mint minden muszlimot) .

Nem tudom ezek után mennyire hiteles az, amit a zsidó ismerőseidről írsz. De mindegy is mit írsz, nem ez számít. Én csak a Kérdezőnek feleltem a kérdésére, minden további ócsárolástól elhatárolódom. Isten tudja, hogy ki beszédében van igazság. engem csak ez érdekel.

2012. júl. 31. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!