Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Eredeti vagy hamis ruha a...

Eredeti vagy hamis ruha a "népszerű" áruházakban? Mi igaz ebből?

Figyelt kérdés

Szóval sokszor hallom/olvasom azt, hogy az ismertebb áruházak (fizikailag létező és hivatalos netes, persze nem vaterára gondolok) hamis termékeket árulnak. Most is olvastam 1-2-ről, mindjárt írom is. De az a vicc, hogy már szinte mindegyikről olvastam ilyet. Vajon mi igaz ebből? Valóban nem lehet biztos az ember benne, hogy eredeti, ha egy ismert áruházban vásárol? Lassan elmegy a kedvem a márkás ruha vásárlástól.


Én ilyen ismertebbekre gondolok:

- Douglas-ról is olvastam 1-2 dolgot

- Office shoes - egy cikkben olvastam, hogy gagyi, Kínából beszerzett hamis termékeket árul

- Playersroom - állítólag az Armani és DC cuccok teljes készlete hamis, azt írta az illető, ezt "biztos forrásból" tudja

- Brands.hu/Fashiondays.hu/Passion4Fashion.hu - ezekről az oldalakról írta valaki, hogy a termékek full hamisak. Én megnéztem ezeket a cuccokat, és igazából ezek hivatalos oldalon valóban léteznek. És van köztük 1-2 annyira jellegzetes darab, hogy nem tudom elképzelni, hogy azt leutánozták volna: pl. elég ronda, vagy éppen nincs is rajtuk márkajelzés. Logikusan, ha már hamisítok, akkor ráteszem a márkajelzést is, nem? Legalábbis én így gondolkodnék, és nem olyat hamisítanék, amin alig látszódik. De persze ettől függetlenül ezeket is hamisíthatják.

Én igazából arra gondolok, hogy ezek tényleg olyan termékek, amiket már külföldön jobb helyeken nem tudnak kitenni, megmaradtak, mert sok köztük a ronda, illetve mérethiányos termékek. Pl. a passion4fasion oldalon vannak Diesel alsóneműk 4-5000Ft között vagy pólók 8000Ft környékén, de a legtöbb csak 1 vagy 2 méretben kapható. Ha hamis lenne, akkor tudnák árulni minden méretbe a népnek, nem? Vagy ez is része annak, hogy eredetinek tűnjön?



2012. aug. 13. 22:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%
sajnálom, de ezt nem hiszem, hogy sokan tudják az igazat, ma már minden hamisított szerintem. ://
2012. aug. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
baromság, lejáratás.
2012. aug. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

ez szimpla lejáratás


majd ha azt olvasod, hogy a vpop lefoglalt ennyi és ennyi hamisítványt akkor hidd el


különben csak pletyka, meg összeesküvéselmélet

2012. aug. 14. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
26%
az is hülye, aki 8000-ért pólót vesz
2012. aug. 14. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerinte egy két hamis termék mindenhova becsúszhat. De lejáratás az egész
2012. aug. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
semmi valoszinüleg lejáratás
2012. aug. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én sem hinném, hogy hamisításról lenne szó, bár annyit megjegyeznék, hogy már az adidas meg a nike is gyárt Kínában termékeket, természetesen ugyanúgy rendes, minőségi anyagokból csak sokkal olcsóban, hiszen a kínai munkaerő jóval megfizethetőbb.

Tapasztalatom szerint azonban abban igaza van a kérdezőnek, hogy ide más áru jut el a világmárkákból, mint nyugatabbra. Apukám kint él Bécsben, két hetente egy hétvégét mindig nála töltök és gyakran szembesülök vele, hogy pl. a H&Mben vagy a Benettonban egészen más kollekciók vannak, mint itthon. Hogy ezek jobbak-e vagy sem, az mindenkinél ízlés dolga, persze, de szerintem nagyobb és igényesebb a választék kint.

20L

2012. aug. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát nem azért, de tavaly ősszel vettem az Office-ban egy gyönyörű Kitten magassarkút. Pár héttel később az Ázsia centerben kutattam tornacipő után, és szembetaláltam magam az Office-os cipőmmel, természetesen sokkal olcsóbban, ráadásul ugyanúgy nézett ki. Hatalmas csalódás volt. Persze lehet hogy ők koppintottak az Office-ról, de csak azért írtam le, hogy vannak ilyenek is...
2012. aug. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
inkáb az ázsia centeresek kopintoták .
2012. aug. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Akkor lehet gyanakodni, hogy a termék Kínából származik, ha nagyon alacsony az ára (2000 ft körül). De 3000-4000 ft körül mozog, akkor valószínű, hogy nem kínait, hanem más nemzetiségű,minőségi dolgot fogtál ki. :)
2012. okt. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!