Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hogyan merjem felvállalni a...

Hogyan merjem felvállalni a stílusom?

Figyelt kérdés

Mindjárt tizenhét éves lány vagyok, most fogok tizenegyedikbe menni.

Eddig igazából tök átlagosan öltözködtem, de kábé fél éve megtetszett a vintage stílus, képeket nézegettem róla, de igazából semmit sem változtattam. Aztán most a nyáron újból elkezdtem nézni a Gossip Girl c. sorozatot, és szemet szúrt Blair Waldorf öltözködése, és ahogy néztem az epizódokat, rájöttem, ha Blair ruháit ötvözném a vintage-zsal, akkor abban tényleg jól érezném magam =)

A kérdésen pedig pontosítok: ez még nem az én stílusom, mert nem hordom, nem tettem még semmilyen lépést a "cél" érdekében, de nagyon szeretném. És itt jön a bökkenő: egyszerűen nem merek változtatni. Eddig egy évben ha egyszer húztam fel szoknyát az iskolába az ünnepélyeken kívül, és az elég éles váltás lenne, ha ezentúl minden nap így jelennék meg. Nem is tudom, már a gondolattól is zavarba jövök, meg elkezdek gondolkodni, hogy mások mit fognak gondolni rólam. Szóval félek és gyáva vagyok. Ha egy teljesen új helyre mennék, most kezdeném a gimit, vagy az egyetemet, valószínűleg szívfájdalom nélkül meg merném tenni, de így, hogy a többiek tudják, milyen voltam/vagyok, egyszerűen nem megy =/

Kérlek, segítsetek, hogy mit tegyek, hogyan tegyem, mert ahogy nézegetem a képeket a neten, csak úgy forr bennem a tettvágy, az ötletek is elárasztanak ilyenkor, hogy ezt azzal húznám föl, arra meg egy csipkeszegélyt raknék... De minden ezzel töltött perc csak elvesztegetett idő, ha semmi nem lesz belőle.

Amit én gondoltam megoldásnak, hogy szép fokozatosan kéne változtatnom, hogy ne az legyen, hogy hétfőn még a csőgatya-póló-dorkó szerelésben virítok, kedden pedig egy egyberuhában, harisnyával meg tűsarkúval.


Ti mit javasoltok? Előre is köszönöm a válaszokat =)



2012. aug. 25. 19:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"mások mit fognak gondolni rólam"


Azt, hogy csinos, nőies vagy és elegáns! Merj egyedi lenni, hidd el, ebben semmi ciki nincs, sőt dicséretes dolog már a az is, hogy meg van benned a szándék! Vágj bele nyugodtan, ha valaki irigykedik, akkor ne foglalkozz vele!

21/f

2012. aug. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy már a csinos, nőies megjelenés legyen ciki! Inkább az uncsi csőgatyás + tornacipős brigád az! Nehogy már ezek szóljanak le bárkit is!

Előző voltam!

2012. aug. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
nem kell fokozatosan, hisz egy nyár alatt mennyit változik már az ember... amúgy ne félj, nézd körbe Pestet, sok emó is felvállalja, meg a többi ember is. te is vállald fel, nyugodtan vedd fel ami tetszik, legalább van egyéni stílusod :))
2012. aug. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne gondolkodj azon, hogy mások mit fognak gondolni!! Szerintem ez a legfontosabb. Mindig magadnak kell hogy megfelelj, mert mindenki másnak úgysem fogsz tudni. Öltözködj úgy, ahogy kedved tartja, és vedd fel azt, amit szeretnél. Egyébként is szerintem egy egyedi stílusú lányt sokkal többe néznek, mint egy átlagos 'tömeggyártmányt'.

Én a helyedben simán megcsinálnám az egyik napról a másikra váltást is, de ha te fokozatosan szeretnéd akkor kezd úgy, hogy először csak farmerhez veszel föl magassarkút, aztán párosítod elegánsabb felsőkkel. Aztán már szoknyát veszel fel, és így tovább. Mindig egyre messzebbre mehetsz el, amíg a körülötted lévők is megszokják, hogy megváltoztál.

De hidd el, minden sokkal jobb úgy, hogy jól érzed magad a bőrödben, és mersz igazán önmagad lenni. :))

Remélem tudtam segíteni. :)

2012. aug. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Gossip Girl. <3

Igen, ez a fontos kérdés, hogy mit gondolnak mások? Én is így vagyok a dologgal (bár én haj ügyileg). Szerintem először akkor ne suliba menj ilyen stílusba, hanem mondjuk ha elmentek valahova a családoddal (pl: nyaralás, bár az már nem aktuális) és ilyen semleges dolgok, ahol nem ismernek sokan. Szerintem néha húzz fel egy magsassarkút vagy egy szoknyát, majd egybe - szóval igen, gondolom fokozatosan alatt ezt értetted.

2012. aug. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a választ, felpontoztalak titeket =)

Úgy látszik, ez most tényleg csak rajtam múlik, hogy mennyire szedem össze a bátorságomat. Azt hiszem, maradok a fokozatosságnál, főleg, hogy még nincs annyi ruhám ebben a stílusban, hogy egyik napról a másikra váltsak. Így legalább időm is lesz beszerezni őket =) Az jó tipp volt, hogy először ott húzzam fel, ami viszonylag semleges környezet, ez eszembe se jutott =)

De mindenkinek köszönöm még egyszer, nagyon jó erőt meríteni a szavaitokból =)

2012. aug. 26. 11:16
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is kb. a te korodban döntöttem úgy,hogy nőiesebben kellene öltözködnöm.Én úgy csináltam, hogy még sulikezdés előtt amikor elmentem buliba, vagy találkoztam a barátnőkkel(oszt.társak is), akkor szoknyát vagy ruhát vettem fel.Suliban ők már megszokták ezt, így sokkal könnyebben ment a stílusváltás.Az osztálytársaim egyébként nem szóltak be, sőt, örültek, hogy végre nem farmerban + sima pólóban jártam suliba.Persze néha még visszatérek a régi stílusomhoz,de elsősorban ruhákban megyek.Nyugodj meg,nem fog senki sem lenézni emiatt.Sok sikert az átváltozáshoz! :)

2012. aug. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!