Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Fel lehet venni már a boka...

Fel lehet venni már a boka csizmát? Nem ciki még?

Figyelt kérdés
2012. szept. 14. 11:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Azt veszel föl, amit akarsz.
2012. szept. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha az időjárás megkívánja, miért lenne ciki? Ha szandálban, papucsban mennél és lefagyna a lábad, az lenne a ciki.
2012. szept. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Fel, de mit fogsz felvenni 5-6 fokban?

Ma láttam egy ugg csizmás lányt meg egy sarus mezítlábast is. Egyik se normális szerintem.

2012. szept. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%
Én már viselem a bokacsizmám, mert ez az egyetlen meleg, vízálló lábbelim, és én nem vagyok akkora mártír, hogy a divat oltárán haljak fagyhalált, főleg mert a lábam nagyon fázós.
2012. szept. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Tegnap én is felvettem a bokacsizmámat. Szerintem éppen itt az ideje.
2012. szept. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

11:26, nekem volt egy bokacsizmám, ami kifejezetten jó volt az ilyen hűvös, őszi napokra, de télire már hideg lett volna. Akkor melegebb csizmát vettem fel.

De ha a kérdezőnek meleg a bokacsizmája is, miért gond, ha tizenöt és öt fokban is felveszi?

A két lány, akit láttál, szintén olyan lábbelit vesz fel, amilyet akar, nem kell ezért nem normálisnak nevezni őket. Az egyiknek biztos nagyon fázós a lába, a másiknak nem. Lakótársam finn barátnője (akinek a szervezete nyilván a hidegebb klímához van szokva) februárban ellátogatott ide egy pár hétre és egyszer mondta, hogy csak azért vett fel kabátot, nemhogy furcsán nézzenek rá az utcán. Felőlem ugyan pulóverben is mászkálhatott volna, ha nem fázik benne.

Akkor problémás az ilyen, ha valaki divatból, vagy akármilyen elgondolásból hidegebb vagy melegebb ruhát húz, mint amilyenre szüksége lenne, aztán majd megfagy vagy szakad róla a víz. Ez olyan gyerekes dolog, az egészen kis gyerekekre jellemző, hogy nem tudnak figyelni a hideg- vagy melegérzetükre és a szülőknek kell fel- vagy leparancsolni róluk a ruhát.

2012. szept. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Abszolút egyetértek azzal, hogy teljesen értelmetlen és nevetséges, mikor valaki divatból(!) öltözik alul/felül. Nem is egészséges, de nincs olyan, hogy 15 fokban nem lehet csinosan felöltözni... Már ha valaki nem keveri a szezont a fazonnal (értsd: mindent kirak magán).


Én tegnap óta bokacsizmában járok. Sőt, ma piacra sálat is húztam, mert én nagyon fázok. Így is, bőrdzsekiben, alatta két réteg, hosszúgatya és a csizmában fáztam...! Persze még jópáran szandálban és papucsban csattognak el mellettem, amit nem is értek. Nekem nem hiányzik a felfázás. Én alapból fázós vagyok, de nyitott cipőben ilyen időben nagy butaság kimenni.


Melegen öltözni meg sosem ciki...

2012. szept. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Bármikor fel lehet venni, szokjatok már le a divatolásról és öltözzetek úgy ahogy valójában akartok... rajtam nyáron is volt bokacsizma, francot érdekli ki mit gondol, nekem az tetszett a miniszoknyámhoz és kész.
2012. szept. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Melegen öltözni meg sosem ciki..."


Ezt mindig a fázósok mondják. Mint például a párom is. :)

Nekem ciki úgy izzadni, mint Lagzi Lajcsi a Dárióban, meg kellemetlen is. Ráadásul a legjobban lehet megfázni, mikor valaki túl melegen öltözik fel, túlhevül, aztán kicsit kigombolkozik és a teste hirtelen érintkezik a hűvösebb levegővel.

2012. szept. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen, egy mondatomat kiemelted a többi közül :) De ezzel kezdtem, hogy túlöltözni (és egyben alulöltözni is) sokkal értelmetlenebb, mint rétegesen felöltözni. Én tegnap sem és ma sem izzadtam be, mivel nem TÚL melegen öltöztem, hanem simán melegen... Ne haragudj a magyarázatért, de szerintem félreértelmezted az általam írt sorokat... :) Van értelme annak, amit írsz, de ne az én válaszom kapcsán hozdd fel az izzadós-megfázós dolgot, főleg hogy én pont nemaz a típus vagyok :)
2012. szept. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!