Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Sok kövér ember miért nem tud...

Sok kövér ember miért nem tud az alkatához öltözködni?

Figyelt kérdés

Én is voltam régen kövér, tényleg sok volt rajtam a felesleg, és nagyon rosszul éreztem magam olyan ruhákban, ami egy kicsi is feszült, nem szerettem ha "kilóg valahonnan".

Már leadtam a felesleget, de a többi molett embert (férfit nőt) nem értem.


Hogy tudnak olyan ruhákban leni, ami szemmel láthatólag minimum 2-szer kisebb, amiből kilóg kifolyik mindenük?


Mint mondtam, én is voltam kövér, de egyáltalán nem éreztem így jól magam. (mármint ilyen ruhákban, ezért nem is hordtam ilyet)

Mindíg látom, hogy molett férfiak 2-szer kisebb pólóba és gatyába, molett nők szintén, ráadásul mindíg a molett nők veszik fel a testhez nagyon hozzásimuló felsőket és nadrágot (pl cicagatya)


De miért?


Biztos hogy szorít, biztos hogy szűk (ránézésre 100%) de miért nem tudnak az alkatukhoz öltözködni? Utána meg mondják, hogy miért szólja le mindenki az öltözködésüket.



Miért van ez? Nekem eszem ágába sem lett volna ilyen ruhákat felvenni, amikor kövér voltam.


25/L


2012. okt. 1. 21:13
 1/7 A kérdező kommentje:
Ráadásul úgy hogy biztos lenne a méretükben is ruha, mert nem a totálisan elhízott emberekről beszélek.
2012. okt. 1. 21:15
 2/7 anonim ***** válasza:
67%

Kihízták, nincs pénzük mindig új ruhára, kell a pénz az ennivalóra! :-)

Túl sokat foglalkozol másokkal.

2012. okt. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem foglalkozok sokat másokkal, csak mióta engem is érintett ez a probléma, azóta valahogy figyelmesebb lettem ilyenre.
2012. okt. 1. 21:23
 4/7 anonim ***** válasza:
88%

Nos több oka is lehet.

Az egyiket nemrég egy statisztikai felmérés indokolja. Sokan nem látják magukat kövérnek, csak szexisen húsisnak vagy "ez még belefér kategória" Az ilyen típusú emberek mivel nem érzik hogy túlsúlyosak lennének igyekszenek olyan ruhákat viselni, ami egy kicsit formál az alakjukon. 1-2 számmal kisebb nadrág vagy póló ha kényelmetlen is,de tényleg leszorítja egy kicsit a hájat..

Vannak akik abba a típusba tartoznak akiket messze nem érdekel hogy mások mit gondolnak róla. Az illető férfi vagy nő egy szűk pólóban érzi jól magát, és nagy ívben tojik arra, ha a háta mögött kibeszélik.

Vannak akik erős divatfüggők. Sajnos nagyon sok olyan divat ruha van amiből nem készítenek XXXL vagy csak sima XL méreteket. Így azok a kövérek akik imádják a divatot, kénytelenek L méretűt hordani mert nincs nagyobb méret.

Természetesen vannak olyan kövér emberek akik csupán csak a régi ruhájukat hordják, mert nincs pénzük új ruhatárra. Így kénytelenek a kihízott ruhákban lenni.


Egy biztos. Senkinek nincs joga a másik öltözködési viselkedését, állapotát, alkatát megszólni. Senki sem tökéletes, és ha valaki változtatni akar az életén, külsőjén az változtatni is fog.

2012. okt. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%
mert nem képesek felfogni hogy nekik ilyen az alakjuk és jó érzéssel tölti el őket hogy belepasszírozzák magukat az s-XS-es ruhákba, és ettől tök büszkék magukra, hogy ők nem kövérek mert rájuk ment. röviden és tömören.
2012. okt. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
44%

Szánalomra méltó, mikor valaki ennyire másokkal van elfoglalva.

Ha valakinek az az öltözék tetszik, és lesz@rja mások véleményét, az ő dolga. Nem kötelező nézni.

Én is voltam kövér, nem vettem 2 számmal kisebb ruhákat. -18 kilóval azután is maradok a méretemnél.

Mégsem zavar/érdekel, hogy más mekkora meg milyen ruhát hord... Ha ő így érzi jól magát, szíve-joga...

2012. okt. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
89%

Én sem értem, nekem sem tetszik. Én sem vagyok karcsú, ás hiába lenne jobb megvenni egy 38-as nadrágot/pólót/blézert/stb., ha nem jó rám, és meg kell venni a 40-es méretűt, akkor megveszem, nem fogom hiúságból megvenni a kisebbet, csak hogy mondhassam, hogy jó rám az M-es ruci. Szerintem ez a "hiúsági" kérdés nagyban szerepet játszik, hogy sokan vesznek kisebb ruhákat.

Erre pedig oda kell figyelni, tapasztalatból tudom, hogy fel lehet öltözni nagyon dekoratívan plusz kilókkal is, csak nem ugyanazokat a ruhákat kell felvenni, amiket a szupervékony modellek vagy celebek.

De a másik véglet sem sokkal jobb, amikor egy molett ember felvesz 2x akkora ruhákat (mert "ápol és eltakar"), közben meg még nagyobbnak látszik, mint egyébként. Ezt is milliószor látom és nem tudom megérteni.

2012. okt. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!