Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Sokak szemében a túlsúlyos/köv...

Sokak szemében a túlsúlyos/kövér ember miért nem (ugyanolyan) ember?

Figyelt kérdés
A TV-ben hallottam még régebben, hogy az "igénytelen testben mindegy, hogy a lélek milyen". Egy kövér ember nem lehet ugyanúgy művelt, okos, igényes, szorgalmas, jó munkaerő stb., mint egy vékony? Miért akar mindenki egyre soványabb lenni? Értem, hogy a nagy túlsúly betegségeket hozhat, de ha valaki közelében sincs a 80-90 kilónak sem, miért kell ledagadtozni? Nem lehet mindenki egyforma, szóval miért elvárás az, hogy valaki vékony legyen (nem is normális testalkatú, hanem kifejezetten vékony)? Ti mit gondoltok erről? Lenézitek a kövéreket vagy ugyanúgy tekintetek rájuk?
2009. márc. 28. 20:40
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Habár én speciel nem mondhatom magam vékonynak,én még sosem tapasztaltam ezt!Szerintem az,hogy hogyan állnak hozzá az emberhez,leginkább attól függ,ő maga milyen....És nem a külsőre gondolok!Ha ez mégis előfordul felnőtt korban,(mert természetesen a gyerekek mások,) akkor az a másik félről,és az ő intelligenciájáról árulkodik!Ha te tartod magad annyira értelmesnek,akkor ezen megjegyzéseket fel sem veszed....
2009. márc. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én felnőttként is tapasztaltam ezt már többször is, pedig szvsz nem vagyok kórosan elhízott (68 kg), mégis sokszor kaptam megjegyzéseket és voltak, akik mondták, hogy nem ártana fogynom meg akkor milyen csinos lennék stb. Úgy éreztem ezekben a helyzetekben, hogy lenéznek a súlyom miatt.
2009. márc. 28. 20:48
 3/11 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, a 68 kilóhoz hány centis vagy? Egyébként nem tűnik soknak a 68.
2009. márc. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Csak 160 cm vagyok, de szerintem a kérdés szempontjából mindegy, hogy hogy nézek ki. Úton-útfélen ezt hallom, ezt látom és nem tudom felfogni, hogy miért is akar mindenki csont sovány lenni? Ebben mi a jó? Még sem mondhatom, hogy nem kapok magamra ruhát vagy azt, hogy olyan kövér lennék, hogy betegségeket kaphatnék.
2009. márc. 28. 21:09
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért kérdeztem, mert említetted, hogy neked is mondják, hogy nem ártana fogynod. Szerintem nem vagy kövér. Ami a kérdésedet illeti: nem nézem le a kövéreket, elég nehéz lehet nekik anélkül is. Nagyon sok ember önhibáján kívül túlsúlyos vagy kövér. Mondjuk aki naponta a McDonald's-ban eszik, az magára vessen...
2009. márc. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ezzel teljesen egyetértek. Én sem az egészségtelenséget támogatom, csak nem hiszem, hogy attól, hogy valaki csont sovány, egészségesebb lenne. Ezt embere válogatja. Nem hiszem, hogy ez alapján kellene az embereket megítélni. Én vékony emberekre épp úgy nézek, mint a kövérekre, hisz ez a személyiséget nem befolyásolja. Csak meglepődöm, mikor mások nem ugyanígy tesznek. Mindenki más és egyébként sem hiszem, hogy egy szinte teljesen idegen embernek joga lenne "beszólni". Pedig ez már nem 1-2 alkalommal történt meg.
2009. márc. 28. 21:20
 7/11 anonim ***** válasza:
94%
Vannak hülye emberek, akik lenéznek mindenkit aki éppen nem tetszik nekik. De az ilyenekkel nem érdemes foglalkozni sem. Ha beszólnak el kell engedni a füled mellett, egyébként engem meg mindig anorexiásnak hívnak, meg azt mondják gebe vagyok és hízzak, ez sem jobb. 45 kg vagyok. Az emberek belekötnek amibe bele lehet. Ha vékony valaki az a baj, ha néhány plusz kiló van rajta akkor meg az...
2009. márc. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek sokszor abból meríenek energiát,hogy másokat leszólnak!Én pl folyamatosan azt hallgatom,hogy milyen vékony vagyok, de ha felszednék pár kilót,akkor az lenne a baj!Nem az a lényeg,hogy mások mit gondolnak rólad!Te érezd magad jól a bőrödben!!!Azt még el tudom képzelni,hogy a túlsúlyos, tehát a tényleg 90-100 kiló feletti embereket a külvilág az egészségtelenséggel párosítja!De felesleges másokkal foglalkozni!
2009. márc. 29. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
9%

Azért, mert aki kövér, az le sem akar fogyni, élete végéig olyan akar maradni mint a f0s, és kifogásokat keres, hogy azok, akik tesznek azért, hogy kinézzenek valahogy, mekkora idióták.


Én csak azokat a kövéreket utálom, akik rinyálnak, panaszkodnak, engem csesztetnek, mert konditerembe járok, nem zabálom halálra magamat. Aki elfogadja, hogy kövér, és nem akar lefogyni mert úgy véli ez jó neki (mert félreértés ne essék, van, aki pocakosan lehet önmaga), azokat nem nézem le.

2009. márc. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én azon akadtam ki, hogy egy ... celeb valaki (aki akar utána tud nézni velvet.hu-n),azt nyilatkozta a "A Királynő" elnevezésű fantasztikus műsor kapcsán, hogy a jelentkezők (egy része) nemcsak rondák, de kövérek is... És kezdi azt hinni, hogy nincs náluk otthon tükör!


Én kérdezem, hogy jön ez a senkiházi ahhoz, hogy másokat kritizáljon? Ő sem egy szépség, nem illene inkább eldugulnia? Attól még, hogy félévente két műsorba meghívják "szaktekintélynek" nem lesz ő az Atyaúristen!

2009. márc. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!