Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » A skinhead és hungarista...

A skinhead és hungarista rocker öltözködési stílus miben különbözik?

Figyelt kérdés
Bombert, terepnadrágot és bakancsot hordanak a skinheadek és hun. rockerek is. De az érdekelne, hogy teljesen ugyanolyan az öltözködésük?
2009. aug. 4. 19:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%

megeshet, hogy egyforma, de egyik stílus sem az öltözködésről szól - bár a skinhead-ek öltözete általában... hogy is mondjam... alternatívabb. gondolok itt arra, hogy például én magam is hungaristának vallom magam, mégsem járok bomberdzsekiben, terepgatyában, stb., simán felveszem a magassarkút meg a nyakbakötős topot is :D


L/17

2009. aug. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%

Nem. A skinheadek általában farmert hordanak, és bakancsot, farmert felhajtva. Továbbá a bakancsban fehér fűzőt. Akkor van még a nadrágtartó. Az általában piros vagy bordó. Felsőnek megteszi egy egyszerű ing is. De persze felvehetnek akármilyet (attól még lehet skinhead, hogy számok vannak rajta.) na szóval, és akkor ott van még a bomber dzseki. Röviden ennyi az öltözködés.

Régebben így nézett ki minden skinhead.


Hungaristák (én is hungarista vagyok)

Mi nem hordunk olyan magas szárú bakancsot sem, egy 10 soros Shellys vagy Steel általában megteszi. Fekete gyakorló, terepnadrág, stb. Fűző általában fekete, bár lehet fehér (az ugye rasszizmus) citromsárga (zsidó gyűlölet) kék (rendőr gyűlölet) vörös (komcsi gyűlölet). Mindez a skinheadeknál is lehet.

Náluk viszont kifelejtettem azt, hogy van, mikor variálnak a fehér és a piros fűzővel. Egyikben piros másikban fehér. Vér és becsületet jelent.


Remélem nem felejtettem ki semmit.

Egyébként manapság sajnos sok az ilyen divat hungarista, divat skinhead, akik azt hiszik ha elmennek egy kárpátiára meg lengetik a karukat közben nagy magyarok. Ettől feláll a szőr a hátamon.

Viszont az igazi bajtársakat nagyon megbecsülöm!



Ésmég valami, mostanában már az öltözet nem nagyon különbözik (különbözhet persze!) de inkább abban van különbség, amit bent éreznek, az eszme.


Mert igazából a skinhead az egy divat. Úgymond, ami mögé eszmét akartak kitalálni vagy ki is találtak.

Inkább az NS, az ér is valamit.


Ennyit akartam.



Egy 17 éves HUN NS.

2009. aug. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%

Ja, és nincs olyan hogy hungarista rocker.

Hungarista van, és nemzeti rock.

A kettő meg Ég és Föld!

SOkat hallottam már a kárpátiát is hungarista együttesnek nevezni. Ezen nem tudtam sírjak-e vagy kacagjak.


a kárpátia Horthy-t élteti, a Hungarizmus atyja pedig jól tudjuk Szálasi Ferenc volt. Horthy pedig elitélte Szálasit, amennyire tudom.

2009. aug. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
És a hungarista férfiúk körében elterjedt dolog a hosszú haj?
2009. aug. 4. 21:27
 5/18 A kérdező kommentje:

Hungarista rock és metál?

Vádló Bitófák, Archívum, Parázsló Hamvak, Hűség... kifejezetten Szálasit és a Hungarizmust éltetik.

2009. aug. 4. 21:29
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom elterjedt-e. Akiket én ismerek, azok nem hosszú.

Viszont nekem oldalt és hátul teljesen nullás, csak felül van meghagyva. Ott 1,5 cm-es.

Ezeket az együtteseket ismerem, ezek jók.

De van még. Pl. Tar-Had. Azt is tudom ajánlani.


Mondjuk nem ajánlott a hosszú haj, mégpedig gyakran balhéba lehet keveredni, és elég szar ha megfogják a hajad elég emberesen.

2009. aug. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Az öcsém is hungarista, de áttért hosszúhajú hungarista metálosba (úgy volt hogy régebben úgy vágatta le a haját ahogyan Hitler, és apánk mondta hogy akármilyen lehet a haja, de hitleres ne XD). A metálhoz közelebb állt mint a skin zenéhez, megnövesztette a haját, de bomberben, terepnadrágban és bakacsban járkál, ezért kérdeztem. Azt hittem "hajasz skinhead" XD. Most már fel lettem világosítva XD.
2009. aug. 4. 21:48
 8/18 anonim ***** válasza:
51%

Bár nem kimondottan tartozik a kérdéshez, de sztem lényeges.

Utálatos, hogy mostanában minden zenei stílushoz baromságokat kötnek. Pl a punkerek nácik (nem biztos hogy így van, nem tudom, csak mondom). és mi van ha vki nem a nácizmus híve de imádja a punker stílust? vagy csak tetszik neki az öltözet és felveszi? megverik ezért? igen! sok embert a zenei stílusa vagy öltözködése miatt ítélnek meg, valójában nem is mindig jól.

sulinkba is járt egy goth ruhákban járkáló lány, neki tetszett, jól állt neki meg még pénze is volt rá. Mindenki véleményt alkotott róla, hogy pl egy lány hogyan tud goth zenét hallgatni?! Csak azt nem tudom, honnan vették hogy ő goth zenét hallgat? Ezt senki nem mondta.

A rocker fiúk az évfolyamon meg néha-néha gördeszkáztak és ezért rájuk fogták, hogy rappesek, meg hiphop-osok.

Szval végleg nem értem miért van ez és úgy gondolom nagy barmság!!

2009. aug. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
98%

Utolsó válaszoló

A punker alatt a punkokra gondoltál? Szerintem igen, ha nem akkor bocsi:) Ők általában baloldaliak, bár természetesen vannak kivételek, akik jobboldaliak (mint ahogy a skineknél is vannak balosok:D).

Viszont ha egy csaj nem goth, de goth cuccokat hord, az szánalmas...O.o Az ilyenekre mondják, hogy póózer meg divatember meg az is...

Amúgy én hungaristát még nem láttam bomber dzsekibe, de lehet hogy pont engem kerültek elXD

Viszont a skinek márkája a Lonsdale, gyakran látni őket ilyen cuccokban.

2009. aug. 5. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
44%

Így van. Vannak NS punkok.

És vannak sharpok. Akik azt hiszik skinheadek, közbe csak kopaszfejű punkok...


Antirasszista skinhead??! Ki hallott már ilyet?


21:20-as voltam.

2009. aug. 5. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!